Wpis z mikrobloga

Ostatni odczyt inflacji to 16.1%. Najniższa rata hipoteczna na pół miliona złotych to 3496 zł na 30 lat.

Przy założeniu, że inflacja na tym poziomie utrzyma się przez cały okres kredytowania realna wartość ostatniej raty wyniesie... 18.06 zł.

Jeśli założymy inflację na średniorocznym poziomie 5%, co jest zdecydowanie bardziej realne wartość ostatniej raty to 750.39 zł.

  • 214
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: twoja logika jest totalnie idiotyczna, zupełnie jak w przypadku kredytów. Przecież powszechnie wiadomo, że czynsz na każdym osiedlu ma taki tam przelicznik, jedyna zmienna to powierzchnia mieszkania, wystarczy przyjąć proste założenia (ʘʘ)

Sytuacja w której mniejsze mieszkanie ma wyższy czynsz jest niemożliwa, nawet na prostym zdaniu robisz jakieś bezsensowne fikołki antyintelektualne.

Rozmowa z tobą nie ma sensu.
  • Odpowiedz
oja logika jest totalnie idiotyczna, zupełnie jak w przypadku kredytów. Przecież powszechnie wiadomo, że czynsz na każdym osiedlu ma taki tam przelicznik, jedyna zmienna to powierzchnia mieszkania, wystarczy przyjąć proste założenia (ʘʘ)


@francoisinho:

Akurat w moim mieście tak nie ma zbyt wielu wyjątków ( ͡° ʖ̯ ͡°) zwłaszcza przy przejściu do mieszkania 2x większego xD

Sytuacja w której mniejsze mieszkanie ma wyższy czynsz
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: Różnica między nami jest taka, że ja przyjmują ceny rynkowe z publikowanych raportów i statystyk, a ty przyjmujesz jakiś pojedynczy przypadek i na tym podstawie piszesz jakieś farmazony.

Jeśli to poprawia ci humor przy płaceniu rat, twoja sprawa. Obiektywnie lepiej jednak spojrzeć prawdzie w oczy.
  • Odpowiedz
Różnica między nami jest taka, że ja przyjmują ceny rynkowe z publikowanych raportów i statystyk, a ty przyjmujesz jakiś pojedynczy przypadek i na tym podstawie piszesz jakieś farmazony.


@francoisinho:

Ja przyjmuję wartości albo z raportu Expandera albo z raportu NBP- skąd Ty bierzesz np obecny koszt kredytu wziętego w 2020? Bo ja przeliczam na podstawie kalkulatora Pastiboxa i wszystko Ci rozpisywałem możesz sam sprawdzić, że nie kłamałem :)

Od początku mówiłem,
  • Odpowiedz
głównie upadłości konsumenckiej będą szukać kredyciarze zlewarowani pod sam sufit swojego kurnika z drugiej lub siódmej ręki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho:

Jak rozumiem to jestem podobno ja, zieeeeew. Mówiłem, że w tym i kolejnym roku zapłącę mniej niż w 2021? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Wpisz sobie w CV jako grejt sakses: "Kredyt wzięty na żonę" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho:

a to nie będzie tak, że jeden na mnie a drugi na żonę na dwie nieruchomości? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czy jeden na mnie i żonę, a drugi tylko na żonę czyli nadal mam sporo zdolnosci kredytowej? ( ͡° ʖ̯ ͡°) a jednocześnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: najbardziej prymitywny wzór z pierwszego linka w google do uzupełniania długopisem, naprawdę nie umiesz sobie sam napisać umowy na jedną lub maks dwie strony? xD

@francoisinho:

Nie jestem tobą by kłamać.

Dasz te screeny lub linki do ogłoszeń?
  • Odpowiedz
no to jak lubisz palić pieniądze w piecu to spoko

super, że zrozumiałeś, że rata kredytu > koszt najmu


@francoisinho:

Obecnie tak 2022 vs 2022 i nigdy nie twierdzilem inaczej. 2020 vs 2020 i 2020 vs 2022- no tutaj już niezbyt xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

I nawet Twój artykuł potwierdza ze kredyt był tańszy xD

Pieniądze rzecz nabyta, można zapłacić więcej za więcej swobody, tak jakby czekać 2 lata aż ceny TV lub kart
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KakaowyTaboret: teraz dopiero ogarnąłem, że gość chyba w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że rata kredytu w dużym stopniu zależy od wkładu własnego i myśli, że mając np. 40% wkładu i tak będzie się płacić zajebiście dużą ratę przy kredycie na 200k. XD
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: lubisz palić pieniędzmi w piecu, twoja to rzecz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie każdy musi umieć w ekonomię ¯\_(ツ)_/¯

@Krupier: "Dostajesz wszystko o co prosisz w zamian nie dając nic"
Dokładnie tak, jak sam właśnie przyznałeś, pięknie tańcowałeś do mojej muzyki. Szkoda, że przy okazji nic nie zrozumiałeś, ale przynajmniej jakieś dziecko skorzystało na tej dyskusji.
  • Odpowiedz
@Krupier: nie no tyle chyba wie.

Ale wątpie by @francoisinho: wiedział, że kredyt na 10% jest droższy, ale gdy wyjdzie 20% wkladu wlasnego to kredyt tanieje.

Oraz, że każdy miesiąc spłacania kapitału zmniejsza podatność wysokości raty kredytu na wahania oprocentowania.

lubisz palić pieniędzmi w piecu, twoja to rzecz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie każdy musi umieć w ekonomię ¯_(ツ)_/¯


@francoisinho: niektórzy cenią sobie wygodę bardziej
  • Odpowiedz