Wpis z mikrobloga

Ostatni odczyt inflacji to 16.1%. Najniższa rata hipoteczna na pół miliona złotych to 3496 zł na 30 lat.

Przy założeniu, że inflacja na tym poziomie utrzyma się przez cały okres kredytowania realna wartość ostatniej raty wyniesie... 18.06 zł.

Jeśli założymy inflację na średniorocznym poziomie 5%, co jest zdecydowanie bardziej realne wartość ostatniej raty to 750.39 zł.

  • 214
  • Odpowiedz
Nie ustajesz w tworzeniu teorii wyjaśniających samemu sobie, że kredyt, w który się wkopałeś, nie jest aż tak tragiczną decyzją, jaką jest w rzeczywistości xD przyjmij sobie kolejne milion założeń, jeśli tego potrzebujesz i nie dociera do ciebie rzeczywistość xD


@francoisinho:

Jakich teorii? Dales mi tabelkę z cenami z VII 2022 ja kupiłem VI 2020 więc sprawdziłem o ile mniej kosztował wcześniej m2 mieszkania na osiedlu z artykułu i o tyle
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: tak genialne było twoje wyliczenie, że potrzebujesz kolejnego kredytu xD?

@Krupier: przecież ty już zatańczyłeś, jedno pytanie i można było lać ze śmiechu na podłodze patrząc na twoje antyintelektualne fikołki xD

Pytanie: jest jakiś związek między stopami procentowymi a ratą kredytu czy nie ma żadnego?

"Wydawałoby się, że związek jakiś jest, ale nie do końca."

xD xD xD
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: wszytko masz rozpisane wcześniej, nie ogarnąłeś do tej pory to znak, że jesteś za głupi, żeby ogarnąć. Bierz kolejny kredyt na żoną i bombelka.

@Krupier: dawaj dawaj, ja gram, ty tańczysz i tak już parę dni xD

Pytanie: jest jakiś związek między stopami procentowymi a ratą kredytu czy nie ma żadnego?

"Wydawałoby się, że związek jakiś jest, ale nie do końca."

xD xD xD
  • Odpowiedz
dawaj dawaj, ja gram, ty tańczysz i tak już parę dni xD


@francoisinho: jest dokładnie odwrotnie. Tańczysz jak ci zagramy od kilku dni.

Do tego jesteś tak ograniczony umysłowo, że nawet inwektywy ode mnie kopiujesz. XD

Daj blika, prześlę ci kasę na korki z polaka bo widzę, że sam trzech akapitów nie dasz rady ogarnąć błaźnie.
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: tłumaczyłem, nie zrozumiałeś niczego

@Krupier: tak grasz, że jak dostałeś proste pytanie to #!$%@?łeś się na ryj xD xD xD

Pytanie: jest jakiś związek między stopami procentowymi a ratą kredytu czy nie ma żadnego?

"Wydawałoby się, że związek jakiś jest, ale nie do końca."

xD xD xD

Pieniądze zostaw sobie na wzrost raty, jutro rosną stopy. A jak taki jesteś kozak i chcesz rzucać stówami to wskażę ci akcję
  • Odpowiedz
tłumaczyłem, nie zrozumiałeś niczego


@francoisinho:

Tak wziales kredyt z 2020 a cenę najmu chciales sprzed kilku lat xDDDDDDDDDDDDDDDDDd

Za to koszt kredytu na stałym sprzed kilku lat porównuejsz do obecnego kosztu kredytu i tu problemów nie widzisz XDDDD

Ale nadal nie odpowiedziales:

Czy jesli ktos kupił mieszkanie 25% taniej kilka lat temu to:

a) płaci więcej niż w tabelce
b) mniej
c) tyle samo

Dopiero po tej odpowiedzi możęmy przejść dalej...
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: to ja ci odpowiem (chociaż już mówiłem xD). W moim przypadku ok. 600 zł więcej. 1100 zł start w 2017, 800-900 zł promocja przez dwa lata i 1700 zł teraz.

Ile chcą za wynajem mieszkania o podobnym metrażu i standardzie w Szczecinie? Od 2000 w górę. XD

Z czego za te 2k dostajesz to: https://www.olx.pl/d/oferta/do-wynajecia-2-pokojowe-mieszkanie-ul-bandurskiego-CID3-IDJYIhI.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

A ja mam standard bardziej jak to: https://www.olx.pl/d/oferta/3-pokojowe-warszewo-niebuszewo-balkon-piwnica-2x-parking-cieple-CID3-IDQto9c.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

XD

  • Odpowiedz
@Krupier: frajerze, dawaj tego blika na jakąś akcję charytatywną, taki kozak byłeś, lepiej udawać, że nie umiesz czytać xD?

Tańczysz dokładnie tak jak ci gram, napisałem, że będziesz udawał, że nie umiesz czytać i od razu zatańczone xD
  • Odpowiedz
tłumaczyłem, nie zrozumiałeś niczego, jesteś zbyt ograniczony, żeby zrozumieć


@francoisinho:

xD złapany na błędzie udajesz, że masz rację?

Przypominam:

Kredyt wzięty w VI 2020 i wtedy stawałem przed wyborem wynajem lub kredyt ¯\_(ツ)_/¯ a praktycznie w kazdym polskim miescie nawet przy 10% wkladzie wlasnym kredyt był tańszy niż wynajem.

No a teraz możęsz przyjac kredyt na 25 lub 30 lat i zobaczyc ile kapitału spłaciłem do podwyżek stóp, a potem przeszedłem
  • Odpowiedz
@francoisinho: przecież ja nawet w pełni nie czytam tych wysrywów błaźnie. XD

Ty serio myślałeś, że ja wnikam w każde twoje słowo? Co za tytan intelektu. XD

Akcje charytatywne wspieram bez pomocy twojej żałosnej persony przegrywie. Ale spoko, daj jakąś zbiórkę, wspomogę.
  • Odpowiedz
@Krupier: buahaahhahahha mówiłem, że zatańczysz jak zagram XD XD XD

Czytasz każde słowo, a potem pytasz, "myślałeś, że ja wnikam w każde twoje słowo?" XD XD XD Pewnie przez przekaz myśli wiesz, co napisałem xD xD xD

Ale łatwo tobą manipulować xD

@KakaowyTaboret: tłumaczyłem, nie zrozumiałeś niczego, jesteś zbyt ograniczony, żeby zrozumieć.
  • Odpowiedz
@Krupier:
https://www.wykop.pl/wpis/67542233/ostatni-odczyt-inflacji-to-16-1-najtansza-rata-hip/240060325/#comment-240060325

"Daj blika, prześlę ci kasę na korki z polaka bo widzę, że sam trzech akapitów nie dasz rady ogarnąć błaźnie."

"Pieniądze zostaw sobie na wzrost raty, jutro rosną stopy. A jak taki jesteś kozak i chcesz rzucać stówami to wskażę ci akcję charytatywną i wpłać ze swoim nickiem i dopisem Wykop. Pewnie też wymiękniesz, bo napisać na wykopie jest łatwo, ale trzeba będzie przelew to napiszesz, że to ironia
  • Odpowiedz