Wpis z mikrobloga

@creative1222: akurat wczoraj go widziałem jak leciał. Ledwie utrzymywał się w powietrzu, poruszał dużo wolniej niż zawsze, a silniki miały bardzo dziwny dźwięk. Widzę go codziennie i na 100% z tym samolotem już wczoraj było coś nie tak. A ponieważ właściciel jest wręcz stereotypowym januszem, można łatwo połączyć kropki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samolot w złym stanie technicznym wyleciał i już nie wrócił. Zresztą to nie pierwsza
@KaiserBrotchen: Ale to wina kapitana statku
Skoro się zgodził wsiąść do takiej maszyny po wykonaniu przeglądu przed odlotowego to on odpowiada za bezpieczeństwo swoje i pasażerów
Mógł odmówić lotu skoro był taki doświadczony
Samolot to nie samochód i nie wybaczy tak dużo
@biaukofbesjaikov: teoretycznie tak, ale miałem parę razy spotkać właściciela tej firmy i nie miałby on żadnego problemu powiedzieć _lecisz albo #!$%@?.
Widzę i słyszę ten samolot codziennie i wczoraj dźwięk silników był bardzo nierówny. Silniki w skyvanach mają bardzo charakterystyczny #!$%@?ący dźwięk, ale przez lata się do niego przyzwyczaiłem i po prostu słyszałem wczoraj, że coś było nie tak.
@Szczodry_Pazdzioch: tydzień temu latał normalnie, wczoraj praktycznie stał w miejscu a silniki pracowaly nierówno. Dzisiaj się rozbił, a świadkowie zdarzenia zwracają uwagę na nierówną pracę silników. ¯\_(ツ)_/¯

No sorry, ale to nie brzmi dobrze. Zwłaszcza gdy wie się jakim januszem jest właściciel firmy Skyforce pan Piotr J. oraz to, że kiedyś rozbił się śmigłowiec jego ośrodka, gdzie również świadkowie zwracali uwagę na pracę silnika i wydobywający się z niego ogień. Olewcze
@epll: doskonale wiem o tym, że samolot jest wtedy ciągle zdolny do lotu. Mi też zdarzało się latać, bo jakiś czas temu zachciało mi się robić ppl, nawet na tym samym lotnisku co ten złom który się rozbił. Niestety skończyły się fundusze i ppl jest wstrzymany ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przy klasycznym polskim jakoś to będzie wcale bym nie był pewny tego czy pilot nie wsiądzie do