Wpis z mikrobloga

@KozakPatryk: ale typie się d----------z bez sensu, porównanie starego kontra nowy wypada na plus dla nowego. Nie dlatego że nowy jest super, tylko dlatego że stary to było k---a rondo. Nie wiem ile masz lat 20? Ja pamiętam ten stary rynek, g---o tam było. Zero przestrzeni dla ludzi poza brzoza nad fontanna dla żuli. Zrobili c-----o a i tak jest lepiej. Powinni zostawić drzewa, tak, ale porównywanie, że poprzedni był
  • Odpowiedz
@Mithrindil: dramat, jak w bezrefleksyjnie p---------e głupoty. Stary rynek to było rondo. Generalnie się przechodziło przez niego, a nie z niego korzystało, na środku ronda w tym niby k---a zielonym miejscu byli najczęściej żule. Do tego sprowadzała się funkcja tego " rynku". Zrobili c-----o okej ale przynajmniej działa jako rynek, a nie miejsce picia wina patykiem pisanego.
  • Odpowiedz
@moskal888: Komunizm upadł towarzyszu, póki co nie musicie się zwracać w liczbie mnogiej. Można było zlikwidować rondo ale zostawić zieleń. A menele nadal tam będą bo meneli nie przyciąga drzewko czy trawka tylko możliwość menelowania bez nękania. Sprawę załatwiłoby dodanie oświetlenia i kilka nalotów straży miejskiej a nie zabetonowanie trawnika.
  • Odpowiedz
@Mithrindil: wow od komunisty to mnie jeszcze nikt nie wyzwał. Stwierdzam fakt koleżko, teraźniejszy rynek, mimo swojego brak im zieleni, nadal jest lepszy niż stary. Nie kłócę się co do debilizmu związanego z wycinaniem drzew, jednak mimo to nadal jest to zmiana na plus. Tylko tyle , dlatego wrzucanie 2 zdjęć starego i nowego jest głupie i tendencyjne, tym bardziej że pokazuje zdjęcie gdzie jest zielono vs zdjęcie gdzie nic
  • Odpowiedz
@KozakPatryk: jestem przeciwko betonozie, ale fakt faktem ten konkretny przykład pokazuje, ze na starym rynku na laweczkach i sciezkach moglo się paść z 30 osób, obecnie rynek to miejsce, na którym spokojnie odpalą imprezę. Niestety zdecydowanie brakuje drzew, nawet niech sobie ten bruk robią, ale jakikolwiek dodatek trawy oraz drzew powinien być wymogiem prawnym
  • Odpowiedz
@moskal888: Przecież nikt nie mówi ze powinien zostać stary rynek tylko że w każdym mieście „rewitalizacja” wygląda tak samo - wycinane są drzewa, orany jest trawnik i wszystko jest szczelnie zalane betonem. I o to chodzi w tym porównaniu zdjęć - kiedyś się dało zrobić to zielono i jak widać ma zdjęciu ludzie z tego korzystali, nie ma wolnej ławki. Można było zlikwidować ruch kołowy wokół i zrobić deptak ale
  • Odpowiedz
@Mithrindil: jednak wstawiając zdjęcie starego i nowego, chyba chodzi o to, że stary był lepszy, to twierdzenie jest po prostu głupie. Mimo, że mogliby lepiej to zrobić, to nadal jest lepiej niż było.
  • Odpowiedz