Wpis z mikrobloga

@majortomajor: Jak sobie poradzisz z wysoką wilgotnością powietrza i temperaturą?
Czy przemyślałeś to sobie że dostępność towarów jest niższa niż w Polsce oraz każdy będzie cię chciał tam oszukać? Od kasjerki w sklepie po urzędy.
Jeśli będziesz chciał tam szukać kobiety to czy wiesz że za bardzo nie będziecie mieli tematów wspólnych i jak zapatrujesz się na wypełnienie tej dziury między narodowej?
  • Odpowiedz
@retap: nie wpadaj w błędne koło kończenia dziesiątek tutoriali i kursów. Ogarnij podstawy z kursu (nawet darmowego) i dalej grzeb sam. Najwięcej i najszybciej nauczysz się pracując nad normalnym projektem (możesz wymyślić co chcesz zbudować - prosta gra, apka todo itd.). Nie przejmuj się, jeśli będziesz zupełnie w tym zagubiony, to normalne. Dużo googluj jak czegoś nie wiesz i szukaj wiedzy na bieżąco podczas pracy nad swoim projektem. Umiejętność szukania rozwiązań
  • Odpowiedz
@SargonofAkkad: mam tutaj kobietę od dłuższego czasu i bardzo sobie chwalę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wilgotność i temperatura jest uciążliwa tylko przez pierwsze 2-3 miesiące. Obecnie czuję się tutaj bardzo dobrze. Filipińczycy to zauważyłem dosyć uczciwy naród, jeszcze nikt mnie tutaj nie próbował naciągnąć.
  • Odpowiedz
@majortomajor: sam piszesz, ze miałeś jakieś lokalne znajomosci zanim tu się wprowadziłeś, a co byś polecil dla kogoś kto jest zupełnie zielony, po prostu znaleźć sobie coś na airbnb w jakimś urokliwym miejscu i zagadywać na ulicy, żeby się zaaklimatyzować ewentualnie założyć tindera czy może coś innego?
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: w dzień jest ogólnie bezpiecznie. W nocy poza miejscami turystycznymi lepiej samemu nie przebywać, zdarzają się napadu rabunkowe. Sytuacja polityczna w miarę stabilna, ostatnio zmienił jest prezydent. Są lżejsze miesiące, obecnie jak na standardy filipińskie jest dosyć chłodno, około 25-27 stopni. Obecnie spoko mi się tutaj życie, przyzwyczaiłem się. Usługi dużo tańsze (np fryzjer czy dentysta). Jedzenie podobnie, dużo rzeczy droższych np nabiał
  • Odpowiedz