Wpis z mikrobloga

@drylu09: z zdjęciami się nie spotkałem, może gdzieś na dalekiej prowincji gdzie nie mają w ogóle turystów. Kobiety zagadują dosyć często. Ogólnie idąc gdziekolwiek masz na sobie wzrok większości lokalsów co na początku jest fajne, ale po jakimś miesiącu irytuje :)
  • Odpowiedz
@majortomajor:

Czy trzeba wyrobić wizę?

Obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni - wymagane jest jedynie okazanie biletu powrotnego lub biletu do innego kraju, dokumentów potwierdzających cel przyjazdu, a także środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu (wysokość kwoty na dzień pobytu nie jest określona). Planując dłuższy pobyt, można wystąpić przed podróżą o wizę, która wystawiana jest przez filipińskie przedstawicielstwa dyplomatyczne i urzędy konsularne. &gov.pl
  • Odpowiedz
@Deykun: przyjeżdżając dostajesz z automatu na lotnisku 30 dni wizę, którą możesz najpierw przedłużyć o 30 dni. Po tych 30 dniach (w sumie 60) możesz wydłużyć o 1, 2 lub 6 miesięcy. 6 miesięcy wychodzi najtaniej. Łącznie bez wyjazdu z kraju możesz tak przedłużać do max 36 miesięcy. Proces przedłużania wizy jest bardzo szybki (mniej niż godzina).
  • Odpowiedz
@majortomajor: ile wydajesz miesięcznie na życie ? Ile twoim zdaniem trzeba zarabiać aby móc komfortowo żyć w Manilii ? Czy brałeś pod uwagę jakieś inne miasta np Cebu ? Jak długo zamierzasz zostać ? Jak wygląda kwestia płacenia podatków ? Czy było dane ci już spotkać się z jakaś Filipinką i jak byś ocenił je w stosunku do naszych dziewczyn ?
Z fartem mordeczko, oby wyjazd był udany ( ͡°
  • Odpowiedz
@janmazoch: Rachunki, wynajem i jedzenie to około 5k miesięcznie i myślę, że za taką kwotę da się tutaj w miarę komfortowo żyć. Innych miast nie brałem pod uwagę bo obecnie mam tutaj partnerkę - jest na ostatnim roku studiów, więc pewnie w przyszłym roku się gdzieś przeniesiemy. Do PL wracam w grudniu i w marcu wracam znowu na Filipiny. Podatki płacę normalnie, mam działalność w Polsce nadal. Filipinki na pewno łatwiej
  • Odpowiedz