Wpis z mikrobloga

#!$%@? ja myślałem że w telewizji znowu źle przetłumaczyli miliard ale nie, ci debile chcą 6 bilionów złotych XDDDD
To 1.3 biliona euro XD PKB Polski to mniej niż 600 miliardów euro. To jedna trzecia PKB Niemiec. Niech od razu nam Niemcy wschodnie oddadzą #!$%@?. To jest żart po prostu. Żyjemy w cyrku, co tydzień nowa afera i kompromitacja XD
#bekazpisu #tvpis #polska
Pobierz Vanderbright - #!$%@? ja myślałem że w telewizji znowu źle przetłumaczyli miliard ale...
źródło: comment_1662043013WRYdKX5XPnrtah6swqVxHN.jpg
  • 23
@Vanderbright obejrzałem te całe wyliczenia i ma to sens, a i tak brali pod uwagę minimalne możliwe wartości dla każdej kategorii. Masz prawie 6mln osób które jakby żyły to wypracowywałyby PKB, nieruchomości, dzieła sztuki i kultury, teren kraju. Same twarde liczby, nikt nie doliczał żadnych strat morlanych, czy tragedii rodzin.

Takie są twarde fakty. Niemcy państwu Polskiemu są te pieniądze winne i kropka, bo gdyby nie ich chore ambicje to byśmy byli
Kompromitacja to by była, gdyby wszystkie kraje otrzymały od nich reparacje, a tylko Polska bałaby się odezwać po 83 latach, bo co niemiec powie. Tak jak bardzo nie lubie polityki pisu, to cieszę się że w końcu ktoś podjął te rękawice. A politycy opozycji mówią "olaboga tak to nie możemy do pana niemca, bo krzyknie", sami się nokautując do następnych wyborów. Będzie co ma być, ale z palca tej sumy nie wyssali.
@Schabowy565: stary, postaram się prosto i na przykładzie to wyjasnic tak żebyś załapał.

Nasza przygoda z kasa od Niemców to mniej więcej tak jakby szwagier w czasie urodzin rozwalił ci mieszkanie. Ale tak doszczętnie, łazienka do kucia, ściany do postawienia na nowo. Był pijany ale to go nie tłumaczy no i jeszcze masz świadków.
Po tym jak go rodzina spacyfikowała, wytrzeźwiał ubrał się ładnie i z flaszka przyszedł się pogodzić. Mówi
@Schabowy565 Twarde fakty są takie że Kaczyński może mi bąka z dupy wyssać a nie walczyć o reparacje. Największa zbrodnia Niemiec i Rosji to wymordowanie inteligencji. Przez to mamy taki #!$%@? naród idiotów. Co roku to samo. Rok #!$%@? w rok. Skoro PiS uważa że traktaty powojenne są nieważne, to w takim razie proponuję zamianę: Oni nam dadzą hajsiwo, a my im ziemie odzyskane. Na tych terenach i tak nie mieli nigdy
Tak, tak. Ktoś tam z ruskiego nadania machnął kiedyś krzyżyk na jakimś śmiesznym papierku i sprawa zamknięta.

Krzywdy milionów Polaków nie mają znaczenia.


@throwaway2137: uznajac ze traktaty podpisane przez komunistyczne rzady za niewazne, stracilibysmy o wiele wiecej. Rzady PRL zostaly uznane za ciaglosc panstwa polskiego.
@qusqui21: Ojej. I jest to wszystko zapisane w kamieniu, nie można nic kwestionować, inne kraje wcale nigdy nie łamią traktatów, które uważają za skrajnie niekorzystne.

Jak chcesz być życiową sierotą to sobie nią bądź w prywatnym życiu, porządne państwa walczą o swoje (i nieswoje zresztą też).
Tak, tak. Ktoś tam z ruskiego nadania machnął kiedyś krzyżyk na jakimś śmiesznym papierku i sprawa zamknięta.


@throwaway2137: Ale przecież wojnę wywołała III Rzesza, a nie Republika Federalna Niemiec.
Widzisz już, jak idiotyczny jest argument o tym, że PRL nie mogła zrzec się roszczeń, czy tłumaczyć dalej?
Poza tym, jak słyszę o tym, że ktoś używa słowa "reparacje" w tym kontekście, to aż mnie skręca.
Reparacje to element traktatu pokojowego lub
To jest problem Niemiec nie Polski.


@throwaway2137: Tak? To wskaż jakiś mechanizm prawny, na podstawie którego Polska mogłaby się obecnie czegokolwiek od Niemiec domagać.
Żebyś nie przemęczał się intelektualnie, podpowiem, że taki nie istnieje.
Polacy mogą sobie krzyczeć o reparacjach, o odszkodowaniach, o zadośćuczynieniach, a jeśli Niemcy się nie zgodzą, to nie dostaną złamanego grosza.
I kto tu ma problem?
prawnie zrzeklismy sie reparacji wiec temat zamkniety.


@qusqui21: polski rząd na wygnaniu w sensie, czy stalinowskie sługusy? Pieprzę PiS i ich bezmózgą politykę, chętnie bym tych oligarchów w więzieniu widział, ale w tej kwestii nie zgadzam się tylko i wyłącznie z punktu pragmatyzmu i sposobu w jaki to robią

6 milionów zamordowanych, niewolniczy wyzysk, wyrżnięcie inteligencji i kradzież lub doszczętne zniszczenie skromnego polskiego przemysłu, zrównanie miast z ziemią to jednak #!$%@?