Wpis z mikrobloga

K---a ja myślałem że w telewizji znowu źle przetłumaczyli miliard ale nie, ci debile chcą 6 bilionów złotych XDDDD
To 1.3 biliona euro XD PKB Polski to mniej niż 600 miliardów euro. To jedna trzecia PKB Niemiec. Niech od razu nam Niemcy wschodnie oddadzą k---a. To jest żart po prostu. Żyjemy w cyrku, co tydzień nowa afera i kompromitacja XD
#bekazpisu #tvpis #polska
Vanderbright - K---a ja myślałem że w telewizji znowu źle przetłumaczyli miliard ale ...

źródło: comment_1662043013WRYdKX5XPnrtah6swqVxHN.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mynymini: Źle. W tym przypadku należałoby policzyć wyłącznie osoby z legitymacją partyjną PiS, bo nawet jakby jakieś kwoty udało się od Niemiec uzyskać, to do nikogo innego nie trafią.
  • Odpowiedz
@Vanderbright obejrzałem te całe wyliczenia i ma to sens, a i tak brali pod uwagę minimalne możliwe wartości dla każdej kategorii. Masz prawie 6mln osób które jakby żyły to wypracowywałyby PKB, nieruchomości, dzieła sztuki i kultury, teren kraju. Same twarde liczby, nikt nie doliczał żadnych strat morlanych, czy tragedii rodzin.

Takie są twarde fakty. Niemcy państwu Polskiemu są te pieniądze winne i kropka, bo gdyby nie ich chore ambicje to byśmy
  • Odpowiedz
Kompromitacja to by była, gdyby wszystkie kraje otrzymały od nich reparacje, a tylko Polska bałaby się odezwać po 83 latach, bo co niemiec powie. Tak jak bardzo nie lubie polityki pisu, to cieszę się że w końcu ktoś podjął te rękawice. A politycy opozycji mówią "olaboga tak to nie możemy do pana niemca, bo krzyknie", sami się nokautując do następnych wyborów. Będzie co ma być, ale z palca tej sumy nie wyssali.
  • Odpowiedz
@Schabowy565: stary, postaram się prosto i na przykładzie to wyjasnic tak żebyś załapał.

Nasza przygoda z kasa od Niemców to mniej więcej tak jakby szwagier w czasie urodzin rozwalił ci mieszkanie. Ale tak doszczętnie, łazienka do kucia, ściany do postawienia na nowo. Był pijany ale to go nie tłumaczy no i jeszcze masz świadków.
Po tym jak go rodzina spacyfikowała, wytrzeźwiał ubrał się ładnie i z flaszka przyszedł się pogodzić. Mówi ze zapłaci za remont, nawet sam będzie gruz wynosił byle zgoda w rodzinie była.
I w tym momencie wchodzi cała na biało twoja żonka pier*** wiedźma która cię nawiedza od pokoleń, przykleiła się i pójść nie chce. No i ta twoja zona mówi swojemu bratu ze nic nie jest winien, ze jest git i w ogóle całuje czułko pozdrów dzieciaki.
A ze szwagier może i ma ciężka historie za sobą łeb ma na swoim miejscu, daje ci do podpisania ugodę. W której czarno na białym pisze ze jesteście okej i mieszkanie sobie wyremontujesz sam, za własne a od szwagra nie chcesz nic bo cię
  • Odpowiedz
@Schabowy565 Twarde fakty są takie że Kaczyński może mi bąka z d--y wyssać a nie walczyć o reparacje. Największa zbrodnia Niemiec i Rosji to wymordowanie inteligencji. Przez to mamy taki k---a naród idiotów. Co roku to samo. Rok k---a w rok. Skoro PiS uważa że traktaty powojenne są nieważne, to w takim razie proponuję zamianę: Oni nam dadzą hajsiwo, a my im ziemie odzyskane. Na tych terenach i tak nie mieli
  • Odpowiedz
Tak, tak. Ktoś tam z ruskiego nadania machnął kiedyś krzyżyk na jakimś śmiesznym papierku i sprawa zamknięta.

Krzywdy milionów Polaków nie mają znaczenia.


@throwaway2137: uznajac ze traktaty podpisane przez komunistyczne rzady za niewazne, stracilibysmy o wiele wiecej. Rzady PRL zostaly uznane za ciaglosc panstwa polskiego.
  • Odpowiedz
@qusqui21: Ojej. I jest to wszystko zapisane w kamieniu, nie można nic kwestionować, inne kraje wcale nigdy nie łamią traktatów, które uważają za skrajnie niekorzystne.

Jak chcesz być życiową sierotą to sobie nią bądź w prywatnym życiu, porządne państwa walczą o swoje (i nieswoje zresztą też).
  • Odpowiedz
@Vanderbright: Jak dla mnie to nawet 10 razy tyle nie zwróci, żyć, kultury, poniżeń, dzieciństwa itp ludziom co to zabrali. Jeśli Twoje życie jest tak mało warte to szkoda, że je tak cenisz.
  • Odpowiedz
Tak, tak. Ktoś tam z ruskiego nadania machnął kiedyś krzyżyk na jakimś śmiesznym papierku i sprawa zamknięta.


@throwaway2137: Ale przecież wojnę wywołała III Rzesza, a nie Republika Federalna Niemiec.
Widzisz już, jak idiotyczny jest argument o tym, że PRL nie mogła zrzec się roszczeń, czy tłumaczyć dalej?
Poza tym, jak słyszę o tym, że ktoś używa słowa "reparacje" w tym kontekście, to aż mnie skręca.
Reparacje to element traktatu pokojowego lub zawieszenia broni i zawsze są postanowieniem umownym między dwoma walczącymi państwami. To jest forma zryczałtowanego odszkodowania; to nie jest coś, co wynika bezpośrednio z jakiegokolwiek aktu prawa międzynarodowego, a jedynie z aktu bi- lub multilateralnego
  • Odpowiedz
To jest problem Niemiec nie Polski.


@throwaway2137: Tak? To wskaż jakiś mechanizm prawny, na podstawie którego Polska mogłaby się obecnie czegokolwiek od Niemiec domagać.
Żebyś nie przemęczał się intelektualnie, podpowiem, że taki nie istnieje.
Polacy mogą sobie krzyczeć o reparacjach, o odszkodowaniach, o zadośćuczynieniach, a jeśli Niemcy się nie zgodzą, to nie dostaną złamanego grosza.
I kto tu ma problem?
  • Odpowiedz
prawnie zrzeklismy sie reparacji wiec temat zamkniety.


@qusqui21: polski rząd na wygnaniu w sensie, czy stalinowskie sługusy? Pieprzę PiS i ich bezmózgą politykę, chętnie bym tych oligarchów w więzieniu widział, ale w tej kwestii nie zgadzam się tylko i wyłącznie z punktu pragmatyzmu i sposobu w jaki to robią

6 milionów zamordowanych, niewolniczy wyzysk, wyrżnięcie inteligencji i kradzież lub doszczętne zniszczenie skromnego polskiego przemysłu, zrównanie miast z ziemią to jednak
  • Odpowiedz