Wpis z mikrobloga

Hej, czy zmiana oprocentowania ze zmiennego opartego na Wiborze3 na stałe stopy procentowe aneksem w tym samym banku ( w moim przypadku Millennium) uniemożliwia skorzystanie z wakacji kredytowych? Moim zdaniem nie, ale czy macie jakieś doświadczenia z życia? Btw. Waszym zdaniem jeszcze opłaca się przejść na stałe? Chciałbym to zrobić dla spokoju psychicznego. Po drugie, na serio wydaje mi się, że to wszystko zaraz jebnie. Dzięki! :)

#kredythipoteczny #wakacjekredytowe #millennium #banki
  • 21
@Batmin: Ja co prawda w maju dostałem 7,50% ale wziąłem dla spokoju psychicznego właśnie.
Przelicz sobie czy przy wiborze jak dziś wgl wychodzisz lepiej na zmiennej, jak nie to imo żeby się nie stresować można brać.
Hej, czy zmiana oprocentowania ze zmiennego opartego na Wiborze3 na stałe stopy procentowe aneksem w tym samym banku ( w moim przypadku Millennium) uniemożliwia skorzystanie z wakacji kredytowych? Moim zdaniem nie, ale czy macie jakieś doświadczenia z życia? Btw. Waszym zdaniem jeszcze opłaca się przejść na stałe? Chciałbym to zrobić dla spokoju psychicznego. Po drugie, na serio wydaje mi się, że to wszystko zaraz jebnie. Dzięki! :)


@Batmin: Aneks to zmiana
słabą: 8,54 % ale uważam, że dawno już przegapiłem dogodny moment


@Batmin: 8,54% to pewnie ze wszystkim czyli całkowite oprocentowanie kredytu

Obecnie WIBOR3m wynosi 7 i pewnie urośnie + marża banku więc wyjdzie około 9. Na razie stałe oprocentowanie powinno Ci się opłacać. Możę jeszcze Ci nie zaktualizowali kwoty raty i dlatego nie zauwazyles, ze stałe wyszłoby taniej.
@Dpdp: no jeszcze zaoszcędziłbym ok 100 zł. Czyli troszeczkę lepiej. Też powinienem się za to wziąć wcześniej. Chciałem czekać na likwidację wiboru, ale słaby psychicznie jestem, boję się kolejnych podwyżek
@Batmin: no a nowy wskaźnik może być o 1, 2 punkty mniejszy niż WIBOR więc masz małe pole do zysku, ale duże do straty ¯\_(ツ)_/¯

No i jedna super zaleta:

MOZESZ OGLADAC STAND UPY GLAPY BEZ #!$%@? xD Czekam aż kumpel w wrześniu przyjedzie i będziemy razem sluchac #!$%@? Glapy z piwem w ręku. Ciekawe czy będą odniesienia do spotkania na molo.
@Batmin: Nowy WIBOR to będzie pewnie z 0,5p.p. mniej, a dla obecnych umów jeszcze może dodatkowa marża związana ze zmianą w trakcie umowy. Więc proponuję tym się zbyt mocno nie przejmować
@Batmin: na razie to jeszcze nie wiemy czy faktycznie jesteśmy na górce (sky is the limit) i tez dużo wskazuje na to, że oprocentowania znacznie lepszego niż 8% to przez najbliższy rok nie zobaczymy nawet uwzględniając zmianę wiboru na inny wskaznik