Wpis z mikrobloga

Hej, czy zmiana oprocentowania ze zmiennego opartego na Wiborze3 na stałe stopy procentowe aneksem w tym samym banku ( w moim przypadku Millennium) uniemożliwia skorzystanie z wakacji kredytowych? Moim zdaniem nie, ale czy macie jakieś doświadczenia z życia? Btw. Waszym zdaniem jeszcze opłaca się przejść na stałe? Chciałbym to zrobić dla spokoju psychicznego. Po drugie, na serio wydaje mi się, że to wszystko zaraz jebnie. Dzięki! :)

#kredythipoteczny #wakacjekredytowe #millennium #banki
  • 21
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: trzeba będzie żyć oszczędniej, ale jeszcze mnie stać. Tak myślę, będę miał spokój psychiczny, a jak coś się zmieni do refinansuję, dziękuję za radę:)
  • Odpowiedz
@Batmin: Ja co prawda w maju dostałem 7,50% ale wziąłem dla spokoju psychicznego właśnie.
Przelicz sobie czy przy wiborze jak dziś wgl wychodzisz lepiej na zmiennej, jak nie to imo żeby się nie stresować można brać.
  • Odpowiedz
Hej, czy zmiana oprocentowania ze zmiennego opartego na Wiborze3 na stałe stopy procentowe aneksem w tym samym banku ( w moim przypadku Millennium) uniemożliwia skorzystanie z wakacji kredytowych? Moim zdaniem nie, ale czy macie jakieś doświadczenia z życia? Btw. Waszym zdaniem jeszcze opłaca się przejść na stałe? Chciałbym to zrobić dla spokoju psychicznego. Po drugie, na serio wydaje mi się, że to wszystko zaraz jebnie. Dzięki! :)


@Batmin: Aneks to zmiana
  • Odpowiedz
słabą: 8,54 % ale uważam, że dawno już przegapiłem dogodny moment


@Batmin: 8,54% to pewnie ze wszystkim czyli całkowite oprocentowanie kredytu

Obecnie WIBOR3m wynosi 7 i pewnie urośnie + marża banku więc wyjdzie około 9. Na razie stałe oprocentowanie powinno Ci się opłacać. Możę jeszcze Ci nie zaktualizowali kwoty raty i dlatego nie zauwazyles, ze stałe wyszłoby taniej.
  • Odpowiedz
@KladzSie: no właśnie… z jednej strony zdaję sobie sprawę, że jestem ostro na górce, ale z drugiej strony… tutaj się wszystko może zdarzyć. Oni nad tym kompletnie nie panują
  • Odpowiedz
@Dpdp: no jeszcze zaoszcędziłbym ok 100 zł. Czyli troszeczkę lepiej. Też powinienem się za to wziąć wcześniej. Chciałem czekać na likwidację wiboru, ale słaby psychicznie jestem, boję się kolejnych podwyżek
  • Odpowiedz
@Batmin: no a nowy wskaźnik może być o 1, 2 punkty mniejszy niż WIBOR więc masz małe pole do zysku, ale duże do straty ¯\_(ツ)_/¯

No i jedna super zaleta:

MOZESZ OGLADAC STAND UPY GLAPY BEZ #!$%@? xD Czekam aż kumpel w wrześniu przyjedzie i będziemy razem sluchac #!$%@? Glapy z piwem w ręku. Ciekawe czy będą odniesienia do spotkania na molo.
  • Odpowiedz
@Batmin: Nowy WIBOR to będzie pewnie z 0,5p.p. mniej, a dla obecnych umów jeszcze może dodatkowa marża związana ze zmianą w trakcie umowy. Więc proponuję tym się zbyt mocno nie przejmować
  • Odpowiedz
@Batmin: na razie to jeszcze nie wiemy czy faktycznie jesteśmy na górce (sky is the limit) i tez dużo wskazuje na to, że oprocentowania znacznie lepszego niż 8% to przez najbliższy rok nie zobaczymy nawet uwzględniając zmianę wiboru na inny wskaznik
  • Odpowiedz