Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 681
Jak w tym kraju ma być dobrze, jeśli ludzie sami się pchają do własnego grobu ()

Stoję na przystanku czekając na autobus. Podjeżdża Z-4, jest to pierwszy przystanek na linii więc stoi z minutę z otwartymi drzwiami. Dźwięk ostrzegawczy, drzwi zamykają się i nagle stare babsko zrywa się z ławki i podbiega do autobusu. Niestety drzwi już się zamknęły i zaczął ruszać, a stare pruchnisko nie dość że próbuje wciskać przycisk to jeszcze łapie się rękami wnękę nadkola i próbuje sama zatrzymać autobus (!) A ten ją ciągnie do przodu, bo w tym momencie kierowca na głowie ma włączenie się do ruchu a nie patrzenie czy jakiś idiota łapie się autobusu. Szczęśliwie w siwej łepetynie pojawiła się iskierka logicznego myślenia i pruchniak puścił autobus. Oczywiście zaraz po tym zaczęła niczym wkurzony mops fukać nosem że musi poczekać 3 minuty na kolejny autobus.

Nasuwa się teraz oczywiście na język ostatni głośny przypadek chłopca któremu tramwaj przytrzasnął nogę i stary 105Na zmiótł Brajanka z planszy. Więc parę faktów:
- na przystanku gdzie miał Brajan wysiadać tramwaj stał z otwartymi drzwiami ponad 50 sekund
- babcia i Brajan zdecydowali się wyjść z tramwaju już po sygnale zamykania drzwi. Nikt nie ma prawa zbliżać się do drzwi po sygnale.
- prawie minuta postoju na przystanku jest wystarczająca aby dokonała się wymiana pasażerska
- konstrukcja tramwaju typu 105Na sprawia że motorniczy nie ma prawa zobaczyć czegokolwiek w ostatnich drzwiach drugiego wagonu, a tym bardziej nie mógł spodziewać się tam człowieka po tym jak tramwaj stał minutę przy przystanku.
- tramwaj był sprawny. Przejechał z Brajanem prawie pół kilometra, ale zatrzymał się na mniej niż 30 metrach, po użyciu hamulca bezpieczeństwa.

Do tragedii doszło, bo nie zastosowano się do przepisów bezpieczeństwa. Kto się nie zastosował? Oczywiście pasażer. Sygnał ostrzegawczy jest święty, jeśli się do niego nie stosujesz to niestety jest to "game over dla chłopa".

A teraz coś z mojego podwórka - czyli do tagu #dziendobrypoproszebilet

Średnio raz w tygodniu muszę zatrzymać pociąg, bo jakiś debil po sygnale odjazdu:
- łapie się drzwi podczas ruszania
- otwiera drzwi podczas ruszania
- łapie się okien i całuje szyby
- stoi za linią bezpieczeństwa na peronie i łapie się rąk pasażera przez okno
- zrywa zabezpieczenia i otwiera drzwi awaryjnie

Autobus waży ~15 ton, tramwaj jakieś 25-30. Pociąg waży nawet 500-600 ton. W każdym przypadku człowiek zostanie zmielony i podany z ziemniakami na obiad, a zarobi na tym tylko zakład pogrzebowy.

Gdy usłyszycie sygnał odjazdu czy zamykania drzwi to nie jest to tylko gwizdek czy brzęczek.

To jest zakaz zbliżania się do pojazdu i zakaz wysiadania, bo w przeciwnym razie skończysz żywot i podzielisz los Brajanka.

A dla tych którzy będą się upierać, że śmierć Brajanka to wina motorniczego - nic to nie zmieni. Dzieciak nie żyje bo wraz z babcią nie zastosował się do polecenia "nie zbliżaj się!". Motorowy pójdzie do Sztumu lub nie, ale nie zwróci to życia chłopca.

Stosujcie się do wydawanych poleceń i sygnałów to będziemy mieli mniej takich sytuacji.

I nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym.

#warszawa #tramwaje #trzaskowski #pkp #ztm #wtp #kolej #afera
g.....i - Jak w tym kraju ma być dobrze, jeśli ludzie sami się pchają do własnego gro...

źródło: comment_1661944682cskgPvUQz22LlNXein6YFC.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@plnk: Sygnał informujący o tym że nie należy wsiadać istnieje nie bez powodu, co innego gdy jesteś młody/masz niezłą kondycję/jesteś szybki a co innego gdy jesteś staruszką która która długo się gramoli przy wychodzeniu i na dodatek musi pilnować 4-letniego dziecka, wtedy wypadałoby trochę pomyśleć co się robi.
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: no kurde, wylatywałem w niedzielę na wakacje i też były dwie pary spóźnionych pasażerów na inny lot, jedni ukry drudzy Polacy i pewnie głusi bo po ostatnim wezwaniu pojawili się i robili awanturę xD #!$%@?ć takich leszczy, niestety wpuścili ich na pokład.
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: najlepsi to są ci co do metra próbują wskoczyć w ostatniej sekundzie. Czasami ich tak fajnie drzwi potrafią #!$%@?ąć, a metro jeździ dosłownie co 2 minuty XD
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: a idioci i tak cię zhejtują i będą piszczeć, że powinno się zaorać 105Na, bo "pułapki na szynach"...

Ludzie to debile i jak się sami zdejmą z planszy, to tylko poprawia pulę genetyczną. Tylko motorniczego szkoda, bo to on ma największą traumę i problemy po czymś takim.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
- zrywa zabezpieczenia i otwiera drzwi awaryjnie


@gumpa_bobi: A za to nie ma jakies fajnej kary finansowej?

@Jednorybek: oczywiście że jest, ale jak nam pasażer otwiera drzwi i ucieka w biegu to pierwsze co muszę zrobić to zatrzymać pociąg, zabezpieczyć drzwi i ruszyć dalej. Nikt nie ma czasu na bieganie po dworcu za debilem.
  • Odpowiedz
@Warzywo: żeby jeszcze te ludki nie wiem, spali, skacowani byli, właśnie urywał im się film.

Ale to często gęsto trzeźwi, ogarniający (no, jak sami twierdzą xDDD) i na pierwszy rzut oka w miarę normalni ludzie. Jak oni są w stanie funkcjonować, skoro proste połączenie pt. "o, mój przystanek docelowy, czas wysiąść" zajmuje im 30 sekund?
Żeby się jeszcze zaczytali, zanurzyli w rozmowie, zagapili w telefon - ok, bywa. Słuchawki na
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: chłopie jako kierowca autobusu widząc co ludzie robią, zastanawiam się jak my jeszcze egzystujemy i nie żyjemy na planecie małp. Raz, że Telefonowe Zombie, potrafią nie zauważyć, że autobus jest ja zamykam drzwi sygnał jest ten nagle pobudka i leci, jak drzwi się zamkną i ruszę to nagle leci i mi faka pokazuje xd. Po covidzie i otwieraniu drzwi co przystanek, ludzie się tak rozleniwili, że jak już jest
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: - > @WielkiNos powinna przeczytać.


@Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen Ale co? Wysrywy jakiegoś kolesia, który nazwał dziecko Brajan wyrażając brak szacunku i określając jego makabryczną śmierć zmiecieniem z planszy? Mnie ta sprawa poruszyła i jakoś nie mam ochoty na czytanie takich nieudolnych prób bycia niewzruszenie fajnym.

Poczekam jednak na oficjalne doniesienia w tej sprawie. Motorniczego jeszcze nie przesłuchano.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: no ale co zmieni przesłuchanie motorniczego? Nawet jakby te drzwi były otwarte 15 sekund, to sygnał jest zawsze i po nim wysiadasz tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność. Jedyną winną tej tragedii jest opiekunka tego dziecka, bo nie dość, że nie dopilnowała chłopca, to jeszcze nie zareagowała odpowiednio, co mogło ocalić mu życie. Odechciewa się już czytać tego obwiniania miasta, pojazdu, motorniczego, TW i nie wiadomo kogo, serio nieszczęśliwy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gumpa_bobi: ja kiedyś jak chodziłem do podstawówki to otwarły sie drzwi autobusu i chciałem wysiąść od razu ale coś się #!$%@? i blyskawicznie bez sygnalu drzwi zaczely sie zamykac a wiecie jak brutalnie sie zamykaly drzwi w starych jelczach, dostałem prosto w twarz i do tego mi prawą stope zatrzasnęły drzwi a że po luju nie mogłem się ogarnąć a autobus zaczął ruszac to jakaś babka zaczela krzyczec i na
  • Odpowiedz