Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 681
Jak w tym kraju ma być dobrze, jeśli ludzie sami się pchają do własnego grobu ()

Stoję na przystanku czekając na autobus. Podjeżdża Z-4, jest to pierwszy przystanek na linii więc stoi z minutę z otwartymi drzwiami. Dźwięk ostrzegawczy, drzwi zamykają się i nagle stare babsko zrywa się z ławki i podbiega do autobusu. Niestety drzwi już się zamknęły i zaczął ruszać, a stare pruchnisko nie dość że próbuje wciskać przycisk to jeszcze łapie się rękami wnękę nadkola i próbuje sama zatrzymać autobus (!) A ten ją ciągnie do przodu, bo w tym momencie kierowca na głowie ma włączenie się do ruchu a nie patrzenie czy jakiś idiota łapie się autobusu. Szczęśliwie w siwej łepetynie pojawiła się iskierka logicznego myślenia i pruchniak puścił autobus. Oczywiście zaraz po tym zaczęła niczym wkurzony mops fukać nosem że musi poczekać 3 minuty na kolejny autobus.

Nasuwa się teraz oczywiście na język ostatni głośny przypadek chłopca któremu tramwaj przytrzasnął nogę i stary 105Na zmiótł Brajanka z planszy. Więc parę faktów:
- na przystanku gdzie miał Brajan wysiadać tramwaj stał z otwartymi drzwiami ponad 50 sekund
- babcia i Brajan zdecydowali się wyjść z tramwaju już po sygnale zamykania drzwi. Nikt nie ma prawa zbliżać się do drzwi po sygnale.
- prawie minuta postoju na przystanku jest wystarczająca aby dokonała się wymiana pasażerska
- konstrukcja tramwaju typu 105Na sprawia że motorniczy nie ma prawa zobaczyć czegokolwiek w ostatnich drzwiach drugiego wagonu, a tym bardziej nie mógł spodziewać się tam człowieka po tym jak tramwaj stał minutę przy przystanku.
- tramwaj był sprawny. Przejechał z Brajanem prawie pół kilometra, ale zatrzymał się na mniej niż 30 metrach, po użyciu hamulca bezpieczeństwa.

Do tragedii doszło, bo nie zastosowano się do przepisów bezpieczeństwa. Kto się nie zastosował? Oczywiście pasażer. Sygnał ostrzegawczy jest święty, jeśli się do niego nie stosujesz to niestety jest to "game over dla chłopa".

A teraz coś z mojego podwórka - czyli do tagu #dziendobrypoproszebilet

Średnio raz w tygodniu muszę zatrzymać pociąg, bo jakiś debil po sygnale odjazdu:
- łapie się drzwi podczas ruszania
- otwiera drzwi podczas ruszania
- łapie się okien i całuje szyby
- stoi za linią bezpieczeństwa na peronie i łapie się rąk pasażera przez okno
- zrywa zabezpieczenia i otwiera drzwi awaryjnie

Autobus waży ~15 ton, tramwaj jakieś 25-30. Pociąg waży nawet 500-600 ton. W każdym przypadku człowiek zostanie zmielony i podany z ziemniakami na obiad, a zarobi na tym tylko zakład pogrzebowy.

Gdy usłyszycie sygnał odjazdu czy zamykania drzwi to nie jest to tylko gwizdek czy brzęczek.

To jest zakaz zbliżania się do pojazdu i zakaz wysiadania, bo w przeciwnym razie skończysz żywot i podzielisz los Brajanka.

A dla tych którzy będą się upierać, że śmierć Brajanka to wina motorniczego - nic to nie zmieni. Dzieciak nie żyje bo wraz z babcią nie zastosował się do polecenia "nie zbliżaj się!". Motorowy pójdzie do Sztumu lub nie, ale nie zwróci to życia chłopca.

Stosujcie się do wydawanych poleceń i sygnałów to będziemy mieli mniej takich sytuacji.

I nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym.

#warszawa #tramwaje #trzaskowski #pkp #ztm #wtp #kolej #afera
g.....i - Jak w tym kraju ma być dobrze, jeśli ludzie sami się pchają do własnego gro...

źródło: comment_1661944682cskgPvUQz22LlNXein6YFC.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: Ja wiem, że ogólnie ludzie to debile i na tym można byłoby zakończyć, ale to jest jakiś fenomen - 30 sekund opóźnienia w skojarzeniu, że pora wsiąść/wysiąść to już serio nie jest normalne, xD
Ileż to razy trafia się ktoś oświecony, kto zauważa, że chce wysiąść po tym, jak ludzie już wsiedli i oczywiście nieśpiesznym krokiem kieruje się do drzwi, bo jak w każdym innym wypadku 200 osób na
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: pełna zgoda, mam tylko pytanie z ciekawości: skąd masz info o tym, że tramwaj stał na przystanku ponad 50 sekund? Nie twierdzę że tak nie było, bo brzmi prawdopodobnie, po prostu lubię mieć potwierdzone info. O użyciu hamulca bezpieczeństwa info znalazłem, o tym długim postoju już nie.
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi Ile razy mi się to zdarzało, gdy jeździłem tramwajem: stoję minutę z otwartymi drzwiami, daję sygnał i zamykam drzwi a wtedy ktoś nagle się budzi że to jego przystanek/jego tramwaj i wtedy się zrywa i wsiada/wysiada rozpychając drzwi.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@gumpa_bobi: pełna zgoda, mam tylko pytanie z ciekawości: skąd masz info o tym, że tramwaj stał na przystanku ponad 50 sekund? Nie twierdzę że tak nie było, bo brzmi prawdopodobnie, po prostu lubię mieć potwierdzone info. O użyciu hamulca bezpieczeństwa info znalazłem, o tym długim postoju już nie.


@evolved: informację o postoju 51 sekund posiadam od zweryfikowanego źródła, pracownika TW.
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: to nic, ostatnio jak jechalem pociagiem to widzialem jak dwie glupie baby staly na tej klapce od drzwi i mialy na to #!$%@?, ze jest przekreslone by nie stawac, a potem bedzie wypadek
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: Ja zawsze wiedziałem że p0laczki to poejbany naród(nie mylić z normalnymi polakami) i już dawno wyjechałem z Polski, wole nie mieć do czynienia z takimi speridolonymi ludzmi, mówię o tej zejbenej części narodu który niestety tworzy większość, ale jak przyjeżdżam do Polski to mam też dużo do czynienia z normalnymi ludzmi ale większość ludzi w PL to ten typ co opisałeś. Ja to tylko współczuję ludziom takim jak ty,
  • Odpowiedz
@evolved akurat to sztuka, żeby stać 50 sekund na Pimocie. Zdwcydowana większość tramwajów, to po 15 sekundach zamyka drzwi (w zupełności to wystarcza), bo mało kto tam korzysta z tego przystanku, a sygnalizacji świetlnej tam nie ma. Coś podejrzanie mi to brzmi.
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: Ludzie są przyzwyczajeni do tego, że zakazy trzeba łamać i za ich łamanie bardzo często nic nie grozi. Ciężko by było dobrze jak ludzie nie myślą bądź robią na przekór. Oby nie trafił motorowy za kratki bo to zupełnie nie jego wina, pewnie ma uraz na psychice i bez wyroków.
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi oczywiście mógł być przed czasem, ale to jest rzadkość. Dość często tam jeżdżę i tramwaje bardzo często są opóźnione, przynajmniej w stronę Żerania. Niemniej i tak czekam na wyniki śledztwa, i wskazanie winnych tej tragedii.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@gumpa_bobi: Mądre słowa. Niestety hejt na motorniczego się wylał, hejt na "stare, mordercze tramwaje" się wylał, były durne prowokacje pseudodziennikarzy i większość ludzi zakoduje sobie, że wina motorniczego, wina tramwaju i będzie dalej pchać się do grobu. No i później będzie zdziwienie, że jest tragedia za tragedią. Sam wiem od kuchni jak to wyglądało, wiem że tramwaj był sprawny, wszystko zadziałało poprawnie, zarówno drzwi jak i hamulce awaryjne były sprawne.
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: Rzadko mi się zdarza pominąć mój przystanek, ale kiedy się skapnę, że tramwaj stoi na przystanku, na którym miałem wysiąść i ma już otwarte drzwi od jakiegoś czasu to mam takie: eh, k( ͡° ͜ʖ ͡°)wa, będę musiał obejść pętlę i wrócić przystanek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@miras_m protip, zapamiętaj nazwę przystanku przed twoim do którego jedziesz, przynajmniej jak są działające zapowiedzi, to będziesz już mógł się szykować do wyjścia. A jak nie, to zapamiętaj okolicę tego przystanku. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz