Wpis z mikrobloga

Sezonowe #opony czy całoroczne? Mam już dość tego przekładania i kupowania drugiego kompletu felg z czujnikami. Jeszcze w felgach które mam podobno łatwo uszkodzić czujnik przy zmianie opon. Zastanawiam się nad Michelin CC SUV lub Pirelli Scorpion AllSeason SF2. Jeżdżę około 20k rocznie, 70% autostrada. 2-3 razy w zimę wyjazd w góry. Noga lekka, jazda spokojna, auto ciężkie i powolne, AWD. Poradźcie coś

#motoryzacja #samochody
  • 123
@Przedmidorrr Pirelli Scorpio nie polecam. Żona ma w Durango, ślizgają się jak głupie, wystarczy że troszkę śniegu spadnie. Ogólnie jeśli wielosezon, to moim zdaniem tylko z bieżnikiem typowo zimowym.
@Przedmidorrr: ja tam nie wracam do całorocznych pomimo auta ze stałym 4 na 4. W 3 lata bieżnik taki że zmieniłem przed przeglądem bo łyse, w zimie na śniegu droga hamowania taka że zdążysz się umówić na ostatnie namaszczenie u proboszcza, no i przy upałach piszczały na myśl o wejściu w zakręt. A mialem Bridgestony za prawie 400 zł w 2017 więc raczej wyższa półka
@Przedmidorrr: Jeżdżę już od lat całorocznymi i to nie jakimś autem poniżej 100 KM a ponad 300 i jest naprawdę super. W poprzednim 230 konnym aucie też miałem całoroczne i zupełnie nie odczuwałem różnicy między sezonowymi a całorocznymi. Niestety najwięcej co do całorocznych opon mają do powiedzenia ci, co nigdy ich nie mieli i rzucają tekstami typu jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego itd. a tak naprawdę kupując