Wpis z mikrobloga

Nie było rowerów był problem, są rowery i jest jeszcze większy problem.

Esker 6.0:
+Grx800
+ lakier połysk
+/- Czarny kolor od 2020 po 2023.
+/- opony
+/- detale- np brak gumowych uszczelek w miejscach gdzie pancerze linek wchodzą w ramę.
+/- siodło- miękkie mimo regulacji kąta moja dupa przesowa się na nim do przodu cały czas. Pewnie nawet bez galotow z wkładka nie byłoby dużego problemu.
-ciężkie koła.
-owijka (do nawinięcia druga warstwa lub wkładki żelowe)

Grizl al6:
+kolor
+detale
+opony
+/- Grx400
+/- koła nie cykają
+/-- siodło- dupa na nim dobrze siedzi, ale twarde, czuć nierówności.
-cena-droższy od eskera o ok. 700zl.
---matowy lakier-największy minus brudzi się od patrzenia. Sprawia wrażenie jakby ktoś go farbami plakatowymi pomalował w dotyku podobne wrazenie. Oczywiście jest pomalowany dokładnie.
-korba Rotor- na moje powinna być odsunięta od ramy o parę milimetrów. Innaczej przy ustawieniu skrajnych koronek łańcuch obciera o korbę. Wczoraj 4godziny regulowałem przednia i tylną przezutke, ale całkowicie nie pozbyłem się problemu(w krosiie działa wszystko cacy).

Kultura pracy GRX - tu ewidentnie 800 w porównaniu z 400 lepiej pracuje.

Głównym czynnikiem decydującym jest lakier. Dlaczego grizl w tym kolorze zrobili matowego. Gravel w macie WTF. Głaskałem psa który bawił się na trawie dotknąłem roweru i już ubrudzony.

Ktoś ma matowy rower? Jak z brudzeniem, czyszczenie itp.?

Od tygodnia nie mogę zdecydować co zostawic. Ale raczej ze względu na lakier w połysku i Grx800 pójdę w Eskera.

#gravel #rower
Pobierz aareeek - Nie było rowerów był problem, są rowery i jest jeszcze większy problem. 

E...
źródło: comment_1661757843Ze1Wi8PHc6d9Zl8VGgEjLS.jpg
  • 28
@aareeek: Miałem matowego mtb od Cuba. Nie było źle, jak było sucho to było widać więcej kurzu na ramie.
Teraz mam Canyona graila (taki ni to mat nie to lakier) jest ok. Wada Canyona jest napewno brak serwisu, tyko Warszawa Air bike
@aareeek: mam dokładnie takiego samego grizla i o ile nie mam na nim jeszcze natrzaskanych dużo kilometrów, to faktycznie może coś być z tą korbą, bo na skrajnych wartościach nie chodzi zbyt miło, a jako rowerowy amator nie byłem w stanie rozwiązać problemu.
Co do lakieru - mi się podoba taki mat i świadomie wybierałem, pozaklejałem najbardziej narażone miejsca folią ochronną i tak i generalnie nie mam póki co z tym
@aareeek: mam eksera 6.0 z 2021 w matowym malowaniu. Może łapie wszelki syf tak samo dobrze jak połysk, ale za to wygląda na bardziej uwalonego :). Wystarczy go wodą z węża ogrodowego potraktować i wygląda jak nówka.
@aareeek: Romet w matowym malowaniu. Odrobina tłuszczu, kropla potu, napoju, kurz, błoto - wszystko się od razu łapie lakieru i nie chce puścić. Ważne, by napęd i wszelkie mechanizmy były zadbane i bez syfu, a na lakierze się nie jeździ :)
@niepokojoncywonsz:
Zamówiony 14.07.2022 Dostawa 2.08.2022 Planowana Dostawa była na 15-26 Sierpnia.
Miałem zamówionego AL6 szarego pod koniec czerwca, a jakoś po dwóch tygodniach dostałem mail z opóźnieniem i przewidywaną dostawą na koniec września, wiec zrezygnowałem.
@niepokojoncywonsz Jak pojawi się dostępny twój rozmiar to będzie od razu widoczna przewidywana dostawa. Może pojawić się twój rozmiar np. jutro i informacja o dostawie za dwa tygodnie. A może też się okazać że zamówisz i będzie opóźnienie. Niektórzy dostają rowery przed przewidywanym terminem dostawy inni mają opóźnienie.

Rozmiary pojawiają się jeżeli jest możliwa dostawa danego produktu do 8 tygodni.