Wpis z mikrobloga

Jak wedlug was niewierzący powinien zachowywac sie w kosciele na uroczystosciach typu ślub/pogrzeb? Wstajecie, klekacie? Co z spiewaniem czy robieniem znaku krzyża? Chodzi mi o kompromis pomiędzy swoimi pogladami, a szacunkiem do czyjejś uroczystości.

#ateizm #wiara #katolicyzm #religia #kosciol
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qwenti: Ja zazwyczaj stoję pod kościołem, bo nie mogę tego słuchać i na to patrzeć. Pogrzeb - jak przez całą mszę padną chociaż 2 zdania o zmarłym to jest sukces. Ślub - często przy imionach ksiądz się zawiesza i musi spojrzeć w kartkę.
  • Odpowiedz
wywalic miske z woda swiecona.


@TerazTylkoPijo: Wywalić? Należy ostentacyjnie rozpiąć rozporek, wyciągnąć buzdygana i wydalić mocz do kropielnicy. Niech katole zobaczą jak się traktuje zabobony w cywilizowanych krajach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwenti: stań sobie albo usiądź. Nie musisz brać udziału w nabożeństwie, tzn. nie musisz wstawać, klękać, robić znaku krzyża. Jeżeli uważasz, że będziesz czuł się niekomfortowo, to stań- dla katolików stanie jest równoznaczne z klęczeniem, więc nowe musisz klękać gdy wszyscy będą.
Jesteś tylko widzem.
  • Odpowiedz
no i co jest dla ciebie ważniejsze - przyjaciele i rodzina, czy wyrażanie gowniarskiego buntu?


@aegispolis: dla mnie najważniejsze jest to żeby robić dokładnie tak jak mówię bo inni mogliby pomyśleć że jestem gówniarzem który robi tak jak mu wygodnie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aarahon: super. Gratuluję. Świat jest lepszy dzięki twojemu buntowi xD

Ty chyba jeszcze nie przerobiłes do końca tego rozstania z wiarą, mam wrażenie. Zachowujesz się jak ktoś kto zraniony po zerwaniu oczernia wszystkim dookoła byłego partnera.
  • Odpowiedz
Świat jest lepszy dzięki twojemu buntowi xD


@aegispolis: Wiem, buntuje się przeciwko wszelkiego rodzaju hipokrytom jak Ty. Tak, uważam że to dobry kierunek.

Ty chyba jeszcze nie przerobiłes do końca tego rozstania z wiarą, mam wrażenie.


@aegispolis: Kto powiedział że ja się rozstaje z wiarą? xD Co to za brednie? xD
  • Odpowiedz
@qwenti wstaję i siadam. Czasami pośpiewam bo lubię śpiewać i traktuję to jak rodzaj chóru.

Nie klękam i nie robię znaków bo klękać nie zamierzam, a znaków i modlitw nie znam nawet.
Ogólnie staram się być po prostu kulturalna. xD
  • Odpowiedz
@aegispolis: o widzisz, właśnie tak się zachowuje zbuntowany gimnazjalista, nie odpowiedziałeś na pytanie i stosujesz inwektywy a to tylko dlatego że jako niewierzący chcesz akcentować swoją niewiarę w kościele nie klękając ale będziesz wstawać i siadać razem z innymi bo inaczej to wyglądałoby głupio xD
  • Odpowiedz
@qwenti: stoję, siedzę i przykucam (zamiast klękania) kiedy inni to robią. Nie śpiewam, nie odmawiam czarów ani nie żegnam się. Kościoła unikam jak mogę, ale faktycznie, raz na jakiś czas jest to niemożliwe do ominięcia (tudzież niepójście byłoby większym faux pas).
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aarahon: odpowiedziałem, ale ty poważnie oczekujesz dyskusji, gdy zaczynasz od inwektyw i do tego proponujesz jakieś socjopatyczne podejście do świata? Jak masz faktyczne pytania, to ci odpowiem. Jednak jak chcesz się kłócić, to nara xD
  • Odpowiedz