Wpis z mikrobloga

@suqmadiq2ama: Ja kisnę z tej klasyfikacji xd Jak baba zakłada konto na Onlyfans i za wysłanie 3 fotek zbiera więcej kasy, niż wykopek zarabia rocznie, to też płaczą XDDD Kapitalizm jest tylko wtedy, jak jesteś gołodupcem z robolskiej rodziny i zakładasz firmę czyszczącą dywany xd Jak jesteś korpo niszczącą konkurencje to je socjaliz, bo wiadomo, że na wolnym rynku CEO takiej firemki zarządziłby rozbicie tego monopolisty na 20 mniejszych XDD


@
Korupcja nie jest cechą kapitalizmu. Historii nie znasz? Wszelkie alternatywy dla kapitalizmu kończymy się katastrofą humanitarną. Aktualny stan rzeczy jest przykładem jak działa socjalizm i rząd dopłacający do wszystkiego bez myślenia.


@Izanagi013: Oczywiście, że jest cechą liberalizmu-kapitalizmu, i to immanentną. W liberalizmie chodzi o kumulację kapitału właściwego (korporacji), spojenie z organizmem władzy, rozrost aparatu kontroli dzięki technologii (i likwidacja małej konkurencji przez technologiczną biurokrację). Tak to maksymalizacja bezsensownej konsumpcji. A co
@Alfabet: i na jakiej podstawie osoba robiaca tylko to co ma w zakresie albo i mniej chce pozniej podwyzek, awansow? jak sie rozwija na rynku pracy? co oferuje pracodawcy, ze temu nie oplacac sie bedzie zatrudnic kogos innego?
ze skrajnosci w skrajnosc. niestety mam takichh ludzi w pracy. nie wymaga sie od nich cudow, ale. logicznego myslenia i pracowania. duza zesc czasu spedzaja na zakupach w necie, pr, erwie na cygara,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@kistel66: nawet jeśli to prawda nie widzę w tym nic złego . Nie dla każdego praca to super ważna część życia. Przychodzisz robisz swoje wychodzisz. A Jak masz wiedzę w jakieś topowej technologii możesz robić tylko 8h i chodzić co pół roku po podwyżkę albo zmieniać pracę na lepiej płatna. Nikt nie powiedział, że musisz brać wiecej na swoje barki żeby lepiej zarabiać.
@TheKirghizLight: Natura człowieka nie zmienia się z systemem. Hierarchia będzie zawsze. Oszuści będą zawsze. Centralizacja nie działa nigdy, gdy zarządza człowiek podatny na skorumpowanie przez władzę. Przykłady które wymieniasz to dokładnie sytuacja, w której wolny rynek zamienia się w totalitaryzm lub anarchię.
Nie rozróżniasz wolnego rynku od anarchii. Wolny rynek i kapitalizm w założeniach nie jest brakiem kontroli, tylko wolnością i prawem własności w pewnych granicach prawa.
Wszystko inne to mniejszy
@TheKirghizLight: Zresztą, wolny rynek pozwala założyć Ci dowolny rodzaj działalności i zarządzać nią jak chcesz.
Stwórz taka społeczna firmę i daj znać jak poszło. Choć w sumie nie musisz, na pewno się nie uda, bo świat nie działa Jak myślisz.
Pewnie nawet nie masz za co założyć takiej firmy bez kapitału złego kapitalistycznego inwestora. Maszyn za darmo nie dostaniesz.
A centralna władza nikogo nie zmusi do wymyślenia takich maszyn, bo nie
@Izanagi013:

Natura człowieka nie zmienia się z systemem.


W danym, niemierzalnym wymiarze się zmienia, a w danym nie. Dzisiaj żyjemy w liberalnej metarracji i idą z nią wszelkie liberalne dogmaty, wyrosłe z oświecenia a więc bezgraniczna wiara w rozum, wiara, że da się ogarnąć świat, wiara w postęp technologiczny jako cel człowieka, potem liberalna wiara, że celem życia ma być nie bycie a posiadanie, i to jest miarą człowieka, i należy
@TheKirghizLight: Nie mamy o czym rozmawiać. Niewolnictwo nadal istnieje, ale z jakiegoś dziwnego powodu nie w z zachodnim kapitalizmie, tylko we wszystkich totalitaryzmach, nawet w tych komunistycznych.
Katastrofa ekologiczna jest pewna? Bo jakieś korpo ci tak powiedziało? Bo ich modele na to wskazują i im wierzysz? XD
Wierzysz w jakąś anarchistyczna utopie, bo brakuje ci fundamentalnej wiedzy o świecie i ludzkiej naturze.
W twojej wizji świata byłbyś robolem w PGR albo
Nie mamy o czym rozmawiać. Niewolnictwo nadal istnieje, ale z jakiegoś dziwnego powodu nie w z zachodnim kapitalizmie, tylko we wszystkich totalitaryzmach, nawet w tych komunistycznych.


@Izanagi013: Jak nie istnieje w zachodnim kapitalizmie? Przecież kolonizacja dalej trwa, ale w białych rękawiczkach, vide Nestle czy już wcześniej poruszone rybołówstwo

Katastrofa ekologiczna jest pewna? Bo jakieś korpo ci tak powiedziało? Bo ich modele na to wskazują i im wierzysz? XD


Chyba nie myślisz,
Może zacznij od oddania swojego majątku, by dać przykład innym...


@Izanagi013: Ale komu i po co? Mam oddać majątek w liberalnym systemie? W socjalizmie to owszem zostałby uspołeczniony, ale nie mamy socjalizmu. Oddanie majątku (dalej nie wiadomo komu) w liberalizmie to działanie na szkodę lewicowej sprawy, a tu chodzi o upadek liberalizmu. Nie chodzi o granie w liberalną gierkę na jej zasadach, a zmianę tych zasad.
@TheSilentEnigma: Kiedyś kiedy szedłeś w las żeby odkryć lepsze miejsce do życia… to robiłeś to na swój rachunek i miałeś z tego realne korzyści. W socjalizmie pudzie olewali bo nic nie mieli ze swojej pracy. W korpojamach jest to samo. Pamietam jak kiedyś pracowałem na początku swojej kariery w IT na helpdesku. Miałem mnóstwo pochwał od userow którym pomogłem. To się nie liczyło. Raz przeprowadziłem rozmowę z osoba która mnie #!$%@?.
To jest niesamowite, że lewactwo chce zlikwidować coś, co w pierwszej kolejności dało im głos...


@Izanagi013: Ale co nam dało głos? Jedyne co zrobił kapitał to nas ograbił, czy to z wspólnych dóbr natury czy wyzysku z pracy jednostki. Nic nie zawdzięczamy kapitałowi.
ograbił? To kiedyś było lepiej? #!$%@? jak potłuczony.


@Izanagi013: Owszem ograbił. Wyzysk, praca dzieci, niewolnictwo. A zaczęło być lepiej jak zaczęto powoli wprowadzać reformy socjalne, czyli powolutku po rewolucji październikowej. Nie zmienia to jednak faktu, że to tylko krótki okres czasu, a katastrofa ekologiczna do jakiej liberalizm doprowadził będzie rzutować na wieki. No ale lepiej się cieszyć, że teraz jest jakoby super.
@TheKirghizLight: wyzysk był zawsze i jest go coraz mniej. W krajach zachodnich ofc. Nie ma żadnej katastrofy ekologicznej. Powielasz brednie jak baran.
Zredukuj węgiel z którego jesteś zbudowany, to przyczynisz się dla środowiska bardzo pozytywnie. Marnujesz zasoby, które inni mogą wykorzystać.