Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kistel66: według mnie to jest mega dobre zjawisko bo ci którzy nie chcą poświęcać się w stu procentach pracy a tylko traktować to jako sposób zarabiania pieniędzy i realizować się inaczej mogą to robić a ci którzy chcą się w 100% poświęcić pracy i jest to dla nich samo w sobie celem będą doceniani przez firmę i łatwiej będą awansować.
  • Odpowiedz
Spełniam wszystkie wymienione punkty lol xD
Jakbym był prezesem firmy założonej z pasji do tego, czym ona się zajmuje, to raczej był poświęcał większość mojego czasu na tę firmę.
A jak jestem zatrudniony? To tylko biznes. Sprzedaję swoją wiedzę i określony czas za konkretne pieniądze i tyle.
Możesz starać się na etacie ile chcesz, ale nikt tego nie doceni, a jak popełnisz błąd lub firma będzie miała kłopoty finansowe spowodowane decyzjami zarządu
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma: Nie rozumiesz jednej rzeczy. Zjawisko to w kapitalizmie nie występuje, bo każdy, kto ma pomysł na siebie zakłada działalność i sprzedaje swoje usługi lub towary. Korporacjonizm, gdzie ludzie pracują w dotowanych przez państwo giga korpo, to nie kapitalizm.
  • Odpowiedz
Korporacjonizm, gdzie ludzie pracują w dotowanych przez państwo giga korpo, to nie kapitalizm.


@Izanagi013: "Korporacjonizm" to naturalna konsekwencja rozwoju technicznego, a nie dotacji państwowych. Jak sobie niby wyobrażasz "warsztatową" produkcję samolotów, samochodów, czy komputerów? Jak bardzo będzie efektywny taki model?

Podział pracy, tworzenie zorganizowanych struktur i zatrudnianie w nich pracowników to kapitalizm równi naturalny co każdy inny.
  • Odpowiedz
@kistel66: O niee, ludzie nie chcą wykonywać dodatkowej pracy, za którą nie zostaną wynagrodzeni? JAK TO?

A tak no to w sumie smutne, że ludzie wykonują pracę, która ich kompletnie nie jara. Rozumiem, że czasem trzeba zrobić coś nudnego, ale jak nigdy nie robi się czegoś interesującego to naprawdę przegrało się życie.
  • Odpowiedz
@kistel66: Ciekawe kiedy firmy zrozumieją, że to jest wyłącznie ich wina, że pracownik nie stara się i często nie wykonuje nawet swoich obowiązków, a co dopiero „coś ponad to”.
Jeśli łatwiej jest dostać podwyżkę zmieniając prace to po co się starać? Bardzo dużo firm, które narzeka na pracowników nie ma dokładnych wytycznych co musi zrobić pracownik w danym terminie aby dostać 10-20 procent podwyżki. Nie podnoszą pensji starym pracownikom a dają
  • Odpowiedz
@kistel66: > "a resztę czasu poświęca na swoje prawdziwe pasje i hobby"
Nie wiem jak bezczelnym trzeba być by mieć jakiekolwiek zainteresowania poza pracą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kistel66:
Każdy kto zgadza się robić cokolwiek więcej niż ma zapisane w umowie, nie dostając za to absolutnie nic w zamian jest nikim innym jak dającym się dymać idiotą bez żadnego szacunku do siebie. Wszelkiego rodzaju managerowie i kierownicy to często wrzody na dupie i pasożyty, które bezczelnie wypatrują słabszych psychicznie i uległych pracowników przerzucając na nich w ordynarny sposób część swoich obowiązków. Świnie nie mają wstydu, żeby pisać później takie
  • Odpowiedz