Wpis z mikrobloga

Wiecie co boli najbardziej? Zmarnowany czas. Człowiek studiował, pracował, rozwijał się z myślą, że w tym kraju będzie jakaś przyszłość, a równie dobrze mógł w wieku 18 lat uczyć się języków, zrobić 3 lata studiów, nauczyć się procesów, które może robić za granicą i wypieprzyć stąd w wieku 21-22 lat. Niestety mniej więcej w 2015 wierzyłem, że ten kraj ma przed sobą świetlaną przyszłość, ale PIS sprowadził mnie do podłogi. Wiele się nauczyłem przez te 7 lat, ale i tak mam poczucie, że zmarnowałem te lata, powinienem zrobić coś innego i to nawet nie z mojej winy. Po prostu naprawdę wierzyłem, że czeka mnie tu w miarę dobra przyszłość i normalne życie.

Czas na #emigracja. Chcę nauczyć się języka, zrobić kilka certyfikatów międzynarodowych. Zajmie mi to 1-2 lata i będę budował życie od 0 w innym kraju (w sensie - brak oszczędności, bo nie ma co przeliczać majątku polskiego wartego x4 mniej). Z drugiej jednak strony, jeśli tego nie zrobię teraz, to za 5 lat coś czuję, że obudzę się w jeszcze większym syfie niż teraz i będę żałował z podwójną siłą.

Moim celem jest po prostu normalne życie za granicą, kupienie sobie mieszkania za 5-10 lat maks, zapewnienie dzieciom normalnej przyszłości.

Stracone pokolenie

#feels #depresja #bekazpisu
  • 151
Oskarek nie płaci podatków do 26 roku życia


@kooliber: chlopie nie wypowiadaj sie na temat ekonomii dopoki nie zdobedziesz podstawowej wiedzy ekonomicznej.
Dowiesz sie wtedy ze najwyzsze wplywy do. Budzetu pochodza z vat.
Na kolejnym etapie moze zaczniesz rozumiec ze PIS=PO i pieprzysz bzdury jak 90% Wypopkow
@godrop Też chciałem wyjechać i nawet miałem kilka okazji (np zostać na nielegalny w USA) ale się nie zdecydowałem bo się bałem. Teraz żałuję, że nie spróbowałem. Czasem pomyśle żeby wjechać, ale chyba jestem już za stary (37 lat).
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: a lekarz z przychodni miał cąłkowicie w dupie i nie chciał przyjść, pomoc świkąteczna miała w dupie, karetka tez za 1 razem nie chciala przyjechac, musiałem czekac caly dzien na lekarza, ktory przyjechal za 400 zł, osłuchał i powiedział tylko, zeby po pogotowie dzwonic, sam nie zadzwonił, wiec zamknij mordę, bo gówno wiesz.
Niestety mniej więcej w 2015 wierzyłem, że ten kraj ma przed sobą świetlaną przyszłość


@godrop: kurna ja to samo. W 2009 donek #!$%@?ł w tv spoty (pamiętam to do dziś) że będzie brakować 50 tyś inżynierów w polsce xD Wiadomo inż here. Powiem tak. Studia skończyłem jesienią 2014 z kwotą x na koncie i dobiłem do niej ponownie dopiero w styczniu 2017 ( ͡° ʖ̯ ͡°) ponad