Wpis z mikrobloga

Wiecie co boli najbardziej? Zmarnowany czas. Człowiek studiował, pracował, rozwijał się z myślą, że w tym kraju będzie jakaś przyszłość, a równie dobrze mógł w wieku 18 lat uczyć się języków, zrobić 3 lata studiów, nauczyć się procesów, które może robić za granicą i wypieprzyć stąd w wieku 21-22 lat. Niestety mniej więcej w 2015 wierzyłem, że ten kraj ma przed sobą świetlaną przyszłość, ale PIS sprowadził mnie do podłogi. Wiele się nauczyłem przez te 7 lat, ale i tak mam poczucie, że zmarnowałem te lata, powinienem zrobić coś innego i to nawet nie z mojej winy. Po prostu naprawdę wierzyłem, że czeka mnie tu w miarę dobra przyszłość i normalne życie.

Czas na #emigracja. Chcę nauczyć się języka, zrobić kilka certyfikatów międzynarodowych. Zajmie mi to 1-2 lata i będę budował życie od 0 w innym kraju (w sensie - brak oszczędności, bo nie ma co przeliczać majątku polskiego wartego x4 mniej). Z drugiej jednak strony, jeśli tego nie zrobię teraz, to za 5 lat coś czuję, że obudzę się w jeszcze większym syfie niż teraz i będę żałował z podwójną siłą.

Moim celem jest po prostu normalne życie za granicą, kupienie sobie mieszkania za 5-10 lat maks, zapewnienie dzieciom normalnej przyszłości.

Stracone pokolenie

#feels #depresja #bekazpisu
  • 151
@kooliber:

Film ukazuje szarą rzeczywistość polskiego bezrobotnego lenia żyjącego wciąż (pomimo 30 na karku) "na garnuszku mamusi". Tylko co zrobić gdy pewnego dnia jej zabraknie? Skąd wziąć pieniądze na życie?


Po co mam oglądać film o nierobie? Równie dobrze mogę dzisiaj włączyć Sprawę dla Reportera i mówić jak to Polacy gruz ze ścian jedzą

Pod blokami #!$%@? sebki co okradali z fantow.

Co drugi dwudziestolatek bez zębów z przodu. Dziewczyny w
@godrop: My z różową wynosimy się stąd na początku przyszłego roku. Również łudziliśmy się długo, że będzie lepiej, ale nie będzie. Zbyt dużo wpływów ze wschodu, debilna mentalność w narodzie i niespecjalnie chcący zaniknąć duch PRLu łasy na każde ochłapy rzucone na ziemię przez partię ciągną ten kraj w dół. W rządzie niemal same łajzy gotowe sprzedać własną matkę na narządy za kilka procent poparcia, a młodzi wcale nie dają nadziei