Wpis z mikrobloga

@Wo0cash: ze swojej strony jako typowego turysty, który w NYC spędził trochę czasu i jednocześnie jest skąpym cebulakiem :P
- staten island ferry jest za friko, ładne widoczki na miasto, przepływa niedaleko statuły wolności, fajna darmowa atrakcja
- spacer brooklyn bridge warto tak jak pisałem R2D2, polecam po stronie brooklynu przy samym moście Grimaldi's Pizzeria :)
- zrób research które muzea kiedy są za free i pod to ustaw plany - dużo można zaoszczędzić i dużo zobaczyć
- jeżdżenie po mieście na rowerach miejskich - to już za free nie jest ale można kupić opcje na cały dzień za umiarkowane pieniądze i w tym masz nieograniczoną ilość przejazdów chyba do 20 min. Można gdzieś podjechać, zobaczyć okolicę, wsiąść na kolejny rower i dalej. Nie wiem tylko czy pogoda w styczniu będzie na to odpowiednia i czy w ogóle wtedy te rowery są dostępne...
- bary na rooftopach - wyszukaj w necie jest ich sporo, za cenę drina (w happy hours już w ogóle super) można podziwiać widoczki, pamiętaj że koniecznie trzeba mieć dokument bo nie wpuszczają niezależnie na ile
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blindmarten: dzięki wielkie!
Zrobię wam vloga z miejsc które udało mi się zobaczyć i zawołam jako nieogarnięty podróżnik ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
NBA


@R2D2_z_Sosnowca: można tak z marszu wejść sobie na mecz NBA czy jednak trzeba dużo wcześniej rezerwować?

@mirasKo-Kalwario: powinieneś dostać bilety z marszu na Knicksów czy na Brooklyn Nets, jak nie będą grali meczu z jakąś topową drużyną. No i w sezonie zasadniczym nie play off. Czyli od listopada do kwietnia mniej więcej.
  • Odpowiedz
Ej powiedz mi, czy zwykli ludzie z domków na przedmieściach np z long island albo gdzieś z yonkers to pracując na manhatanie dojeżdżają tam samochodem i parkują podziemia w tych biurowcach?
  • Odpowiedz
@Wo0cash: Będzie sztos, niezależnie od tego, gdzie pójdziesz i co zobaczysz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Byłem niedawno przez 1,5 tygodnia po raz pierwszy i tak mnie chwyciło, że chętnie bym tam pomieszkał kilka miesięcy albo i dłużej.

Mój wyjazd co prawda mało budżetowy i nieźle się wyprztykałem z oszczędności podróżniczych, więc nie doradzę, jak przycebulić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale przeklejam z innego wpisu listę muzeów i innych biletowanych miejscówek, które odwiedziłem. Może coś cię zainspiruje.

MoMA, Metropolitan Museum, Intrepid Museum, American Natural History Museum, Museum of the Moving Image, National Museum of the American Indian, Biblioteka Morgana, Nowojorska Biblioteka Publiczna, 9/11 Memorial Museum, Muzeum Guggenheima, Museum of the City of NY, rejs do Statuy Wolności, spektakl Sleep No More w teatrze, mecz baseballowy NY Yankees
  • Odpowiedz