Wpis z mikrobloga

@51431e5c08c95238: Dla mnie problem leży gdzie indziej. Są producenci u których po gwarancji nie wymienisz już baterii na oryginał. Zostają zamienniki, a zamienniki są często takiej jakości, że 3 letnia bateria oryginalna jest lepsza niż nowa od kińczyka(niestety miałem tak kiedyś z xiaomi)
o ile bateria jest wymienna

A niestety bardzo sporadycznie jest.


@GaiusBaltar @tos-1_buratino: Przecież praktycznie zawsze jest wymienna, tylko nie zawsze w łatwy sposób i bez użycia narzędzi. A 100-300 zł to koszt z wymianą w autoryzowanym serwisie u większości, jak nie każdego sensownego producenta.
Przecież praktycznie zawsze jest wymienna, tylko nie zawsze w łatwy sposób i bez użycia narzędzi. A 100-300 zł to koszt z wymianą w autoryzowanym serwisie u większości, jak nie każdego sensownego producenta.


@Strus: Na tej samej zasadzie można stwierdzić, że każdy komputer PC jest przenośny, to tylko kwestia tego jakie masz wyniki w martwym ciągu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Realnie - jeśli mogę zamówić baterię, i wymienić
to jest z mojego punktu widzenia niewymienna.


@GaiusBaltar: Z mojego punktu widzenia bateria jest niewymienna jak nie mogę jej w żaden sposób wymienić, ergo żeby posiadać nową baterię, to muszę kupić nowy telefon. Jak mogę zapłacić 200 zł w serwisie i mieć nową baterię to nie ma się nawet nad czym zastanawiać.
@51431e5c08c95238: problem jest taki że większość producentów nie udostępnia serwisom oryginalnych części więc dostajesz cholerna wie co. Wysyłając do serwisu najczęściej masz factory reset + brak telefonu na kilka dni. Sam miałem 2 letni telefon realme i nikt nie chciał wymienić baterii musiałem kupić z Ali zamiennik i nie wiadomo co dostanę za 200 zł wiec odpuściłem i kupiłem nowy telefon. Mam nadzieję że z xiaomi jest inny temat ale i