Wpis z mikrobloga

  • 1229
Ale jaja xD
Gość co nam kosił lexionem zostawił go ostatniego dnia u nas, bo jutro miał jechać gdzie indziej, a nie opłacało mu się zjeżdżać do domu. Tamta usługa mu wyleciała i już nic nie znalazł innego i tak stoi u nas ten kombajn, bo nam w sumie nie przeszkadza. Powiedział, że jak mu się będzie chciało, to go zabierze xD

No i dzisiaj dowiedziałem się od sąsiada, że po wsi ludzie się zastanawiają, czy kupiliśmy tego lexiona, bo tak stoi u nas już długo i go doskonałe widać z ulicy xD Teraz to niech sobie i stoi do następnych żniw, niech somsiadów dupa piecze XD


#rolnictwo
marcinkox3 - Ale jaja xD 
Gość co nam kosił lexionem zostawił go ostatniego dnia u na...

źródło: comment_1661407851pSokWCWsroCUSMACsKvEov.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
No i dzisiaj dowiedziałem się od sąsiada, że po wsi ludzie się zastanawiają, czy kupiliśmy tego lexiona


@marcinkox3: Kupiliście go po spadku od cioci Gabrysi która wyszła za bogatego Helmuta z Bawarii który pracował w fabryce produkującej fantę dla armii niemieckiej. Głuchy telefon na wsi to super zabawa, plota obleci wszystkich, każdy coś dopowie a na końcu wraca do ciebie. XDDD
  • Odpowiedz
@marcinkox3: Ech, ploty, nieodłączny element życia na wsi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cieszę się że na moim zadupiu powoli zachodzi zmiana pokoleniowo-środowiskowa - stare baby które były głównymi producentkami niestworzonych teorii na temat somsiadów wymierają, a ich chałupy w większości stoją puste bo dzieci wolą siedzieć w mieście albo kupują je właśnie jacyś miastowi którzy w nosie mają historyjki o lokalnej społeczności xD
  • Odpowiedz
@marcinkox3 wioski są #!$%@?. Sam wyprowadzielm się do miasta i po 3 latach mieszkania w wynajmowanym domu okazało się, że moim sąsiadem za płotu jest mój były trener piłki nożnej.
  • Odpowiedz
@dawid121213: coś jest przykryte białą płachtą, prawdopodobnie kiszonka

@Fahren: szok to jest że stoi na nieogrodzonym terenie i nikt nawet nie spróbuje tego ukraść ;)

@marcinkox3: spółki na wsiach działają tylko między rodziną, jak są od dziecka zgodni kuzyni albo rodzeństwo ;)
  • Odpowiedz
co nie xD każdy wie wszystko o wszystkich, #!$%@? mnie to za każdym razem xD raz ludzie wiedzieli o nowej maszynie u mnie zanim ta przyjechała, bo ktoś z banku puścił parę z ust xD


@marcinkox3: Jak przyjechała do mnie rodzina ze wsi w odwiedziny (mieszkam w mieście) i pytali o sąsiadów, a ja na to że w sumie tylko jednych znam z drugiego końca bloku to chyba byli w
  • Odpowiedz
  • 0
@Fahren ja mam o tyle dobrze, że mam całe gospodarstwo otoczone swoim polem, więc z powierzchnią parkingową nie ma problemu, bo w sumie większość to piach, stąd też obszar gospodarstwa to pewnie jest z 200 na 300 metrów( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Pantegram jak byłem na studiach to też byłem w szoku, wyobrażałem sobie, że jest wynajmując pokój od razu zapoznam się ze wszystkimi z osiedla, a tu przez parę lat poznałem tylko jedna osobę z imienia xD
  • Odpowiedz
takim kombajnem jesteś w stanie wykosić nawet 35 ha dziennie


@marcinkox3: a jak się rozliczacie z takim gościem, co świadczy usługi takim bydlakiem.

Płaci mu się za dobę czy od hektara? Paliwo dodatkowo płatne? Jaki mniej więcej jest to przedział cenowy takiej usługi. Czy istnieje opcja, że się wypożycza sprzęt i samemu się jeździ?
  • Odpowiedz
  • 2
@renniw są firmy które zajmują się wynajmem takich sprzętów, co jest dobrą opcją jak nie chcesz się #!$%@?ć z serwisowaniem maszyny i nie chcesz też wynająć usługi. Płacimy mu 400 zł za hektar w tym roku, paliwo jego
  • Odpowiedz
@marcinkox3: Powiedz ludziom, że masz szerokie koneksje w partii rządzącej w związku z czym masz prawo do łatwego dostępu i finansowania wszystkiego tego na co masz ochotę, i że oni choćby chcieli to takich ulg mieć nie będą, bo te są tylko dla wybranych, dla obywateli lepszej kategorii którzy mają dobre układy w partii, a jak im się nie podoba to nich idą na skargę do plebana, bo nawet on
  • Odpowiedz
Potwierdzaj każdą plotkę. Wyjdziesz na bogacza co ma kontakty, coraz więcej ludzi będzie się chciało z tobą spotkać, a może nawet partia jakąś zaproponuje dołączenie do ścieżki kariery ( ͡°͡° ͜ʖ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°͡°)


@Tytanowy_Lucjan: i koniecznie jak go zaprosza na bankiet musi poteznie #!$%@? lokalna polityczna szyche #pdk ( ͡
  • Odpowiedz
  • 0
@ciemnienie wiochowe to raz ale takie ploty to domena starszych ludzi. Mieszkam w bloku i jest kilku starszych ludzi, którzy w życiu, głównie zajmują się plotkowaniem i "dowiadywaniem" co u somsiadów ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
są firmy które zajmują się wynajmem takich sprzętów, co jest dobrą opcją jak nie chcesz się #!$%@?ć z serwisowaniem maszyny i nie chcesz też wynająć usługi. Płacimy mu 400 zł za hektar w tym roku, paliwo jego


@marcinkox3: dzięki za odpowiedź! Nieźle, jak jest w stanie wyciągnąć do 14k przychodu z dniówki (przy założeniu zrobienia tych 35 ha). Wiadomo koszty trzeba odliczyć ale dla mnie to i tak dużo, porównując
  • Odpowiedz