Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 140
Wstalem 25h temu. 40 minut temubwroculem z lecznicy dla zwierząt dzialajacej 24/7...50km w jedna stronę po 21h na nogach. W międzyczasie dzieci, zakupy, powrót wykonawcy ód wykończeniówki i Kicia Kocia... Po 18 jakoś zarzygała garaż... Smrodu niesamowitego aż nadto. Mojanrozowa ogarnelanto. Kicia poszła na dwór, kolejny spaw i wcięło ją. Dzieci wczesniej nakaemila i kociaki posnely wiec kazdy spokojny był. O 1.30 slysze placz różowej, ze KiciaKocia jest otruta ledwo sie czolga po podwórku. Drugi weterynarz zgodzil się nas przyjąć, mimo faktu, ze usłyszał o tym, ze jakąś godzine drogi mamy dl niego.

Po drodze żałosne miauczenie, drgawki Kici straszne i oddech tak mocno rzężący jakby każdy kolejny miał być ostatnim.

Ubweta - tyle objawów, ze ciężko o diagnozę. Chwile po info, ze w wymiocinach byla jaszczurka. Nic nie pomogło to wetowi. Kotka dostała dwa zastrzyki, wrocilismy do domu. Jest lepiej. Drgawki minęły i oddycha normalniej.

Od jutra antybiotykoterapia.

Trzymajcie kciuki za KicieKocie.

#koty #kot #weterynaria #zwierzeta #zwierzaki
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

myslusz, zestarego psa sztuczek nowych nie nauczysz... Myslisz, ze kocica, kror pojawila się z nie wiadomo skąd dalaby rade przejsc w tryb kocura ułożonego na poduszkę?


@jarezz: To wtedy nie powinnaś jej dokarmiać w domu, niech sobie poluje na zewnątrz i sama radzi.
  • Odpowiedz
@RumperPrumper: ale jierdolisz bambinisto xD kot ma bardzo małe potrzeby ruchu i z powodzeniem może być trzymany w domu/mieszkaniu jeśli tylko da się mu kryjówki i rzeczy po których się będzie mógł wspinać. Dlaczego? Bo jest zwierzęciem polującym z zasadzki, jego życie polega głównie na czekaniu na dogodny moment do ataku. Jest jak wąż z szybszym metabolizmem, dlatego koty węży nienawidzą bo to ich konkurenci w dostępie do gryzoni i
  • Odpowiedz
myslusz, zestarego psa sztuczek nowych nie nauczysz... Myslisz, ze kocica, kror pojawila się z nie wiadomo skąd dalaby rade przejsc w tryb kocura ułożonego na poduszkę?


@jarezz: tak, myślę tak. mało tego- jestem tego pewien. POWIEM WIĘCEJ- mój kot taką drogę właśnie przebył. żyje i jest szczęśliwy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ReeceWithouterpoon: na balkonie nie mamy nawet barierek jeszcze nawet, bo dom nienskonczony na 100% i dlatego np. drzwi balkonowe są z zamkami, zeby dzieci nie mogly sobie same wyjść
  • Odpowiedz
@jarezz: moj to mial 3 tygodnie temu, stracil dodatkowo wzrot i węch. Dostal 5 leków i antybiotyk i tak dobrze postawiło go to na nogi, że rano po wyjściu na dwór wlazł na drzewo tak wysoko że nie mógł zejść.
  • Odpowiedz
@jarezz: Ja rozumiem że posiadanie kota nie było waszą świadomą decyzją bo kot was przygarnął. Ale mimo wszystko, jak już tego kota macie, to nie jest chyba niesamowitym wyczynem żeby kupić jakąkolwiek prostą książke o kotach i dowiedzieć się więcej. Ba, pewnie twoje starsze córki bardzo chętnie by przeczytały żeby zrozumieć jak lepiej zajmować się KiciąKocią, bo mogę się założyć że zwierzaczka pokochały.

Nie puszczanie kota na zewnątrz to jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bernan: myszy i nornice, nie zapominaj o myszach i gryzoniach! Przed wczoraj wieczorem jedną wciągnęła na kolację. Czaszka i kręgosłup chrupały w jej szczękach tak głośno i wyraźnie, ze aż miło było posłuchać! Dzieki temu zrozumiałem na czym polega audiofilia!

@KobyleCaco: pozdrowienia dla Ciebie i koteła! Odpukać nasza coraz lepiej wygląda i nabiera sił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz