Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema Mirki. Od pewnego czasu na poważnie zastanawiam się nad dalszą dywersyfikacją dochodów i wpadłem wraz z wspólnikiem na #browarnictwo . Od razu mówię że nie ograniczają nas żadne środki finansowe , jesteśmy zlokalizowani w bardzo dobrym regionie turystycznym , mamy dostęp do hoteli i pensjonatów oraz dziesiątek okolicznych sklepów. teoretycznie mamy nawet dojście do kilku sieciówek w dużych miastach ( znajomości ) Nie wiemy jednak jak to się spina w przypadku małych browarów wiadomo czasy są nieciekawe , inflacja wysokie koszty energii i transportu , rosnąca akcyza, możemy poczekać z rozpoczęciem biznesu nawet dłuższy czas zastanawiamy się jednak jaki jest taki przykładowy koszt wytworzenia 1L piwa , czytałem o 3 zł ale pewnie nijak ma to się do dzisiejszych czasów. tak samo czy wie ktoś jaki jest rynek zbytu w przypadku takich browarów ?? w jakie ilości zaopatrują się małe sklepy ? planuje zaczynać od małych ilości i jak to wypali to wtedy będziemy oczywiście rozwijać warzelnie tanki pasteryzator monoblok ale to już dalsza przyszłość gdy wszystko będzie dobrze... Wiem że rynek piwny delikatnie się skurczył przez aktualną sytuacje gospodarczą i koncerny jak i cały rynek nie myślą o większym rozwoju produkcji ale myślę że nadal jest ogromny i szeroki rynek dla craftów... dobre czasy kiedyś nadejdą itp itd.. Praktycznie jesteśmy zielonkami z nieograniczonym hajsem i marzeniami ale zawsze warto spytać.. Pozdrawiam #biznes #piwo #craftbeer #piwnewiesci #wiescizkraftu

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6306002b1eed4ee6f4af7b2b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: zależy jakie piwo i jaka ilość wyprodukowanego piwa. Na warunki domowe, przeciętne piwo, które i tak będzie lepsze od koncerniaków jesteś w stanie zrobić nawet za zł za butelke. Nie wliczając kosztów sprzętu, oraz czasu pracy spędzonego nad wytworzeniem piwa. Problem pojawia się przy wycenie roboczo godzin. Wtedy cena piwa leci do góry, ale trzeba pamięta, że czas nie rośnie proporcjonalnie do ilości piwa. Zaku większej ilości surowców też jest
@AnonimoweMirkoWyznania jak nie macie o tym pojęcia i nie "siedzicie' w społeczności piwowarów domowych, to kreacja marki od zera się nie zepnie. Zepnie się za to (i to szybko) browar no name, który możecie wynajmować tym, którzy mają to pierwsze, ale nie mają gdzie robić piwa. Kolejki do kontraktów są spore, koszty niemałe, więc atrakcyjna cena uwarzenia warki u Was na pewno przyciągnie wielu chętnych. Szukaj pod "browar kontraktowy", zobacz ile tego