Wpis z mikrobloga

Ktoś zasugerował tag, aby nie wołać za każdym razem.
Zapraszam więc do obserwowania lub czarnolistowania -> #getinrodo

Właśnie dostałem maila, wklejam treść oświadczenia które mam podpisać:

OŚWIADCZENIE

Ja, niżej podpisany XXXXXXXX, w związku z otrzymaniem przeze mnie bez podstawy prawnej oraz należytego umocowania korespondencji kierowanej do Klientów Getin Noble Bank S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako Bank), która to korespondencja zawiera informacje chronione m.in. przepisami prawa bankowego oraz ochrony danych osobowych oświadczam, że całkowicie i nieodwracalnie usunąłem wszelkie kopie ww. danych, zarówno w wersji papierowej, elektronicznej, na wszystkich nośnikach.

Ponadto – mając świadomość odpowiedzialności karnej za bezprawne posługiwanie się wyżej wskazaną dokumentacją - oświadczam, że nie wykorzystam posiadanych danych do żadnych celów w przyszłości.


Ja szykuje protokół zdawczo - odbiorczy:

Protokół dotyczy przekazania nieotwartych i nienaruszonych dokumentów otrzymanych w związku z pomyłką (incydentem) w adresacji ze strony Getin Noble Bank S.A, GNB – OCC – Warszawa, Postępu 18A, Warszawa 02-676. Żadne z tych dokumentów nie były w żaden sposób przetwarzane.

Lista dokumentów:

XXXX


Jestem w kontakcie z prawnikiem.

Przy okazji widzę że bankier podchwycił temat:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pomylka-w-Getinie-Wewnetrzna-korespondencja-trafila-do-klienta-8394088.html
  • 171
OŚWIADCZENIE

Ja, niżej podpisany XXXXXXXX, w związku z otrzymaniem przeze mnie bez podstawy prawnej oraz należytego umocowania korespondencji kierowanej do Klientów Getin Noble Bank S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako Bank), która to korespondencja zawiera informacje chronione m.in. przepisami prawa bankowego oraz ochrony danych osobowych oświadczam, że całkowicie i nieodwracalnie usunąłem wszelkie kopie ww. danych, zarówno w wersji papierowej, elektronicznej, na wszystkich nośnikach.
Ponadto – mając świadomość odpowiedzialności karnej za bezprawne
Ponadto – mając świadomość odpowiedzialności karnej za bezprawne posługiwanie się wyżej wskazaną dokumentacją


@Polska5Ever: To zdanie jest zajebiste xD Popros o dane podmiotu ktory bezprawnie, majac swiadomosc odpowiedzialnosci karnej wyslal Ci te paczke dokumentow.
Powinien tam ktos przyjechac i w zebach to odebrac od Ciebie, z przeprosinami i talonem na qrwe i balon a nie jakies pisemka podpisywac i to ewidentnie skrojone pod #!$%@? klienta w razie problemow.
A skad Ty
Ja, niżej podpisany XXXXXXXX, w związku z otrzymaniem przeze mnie bez podstawy prawnej oraz należytego umocowania korespondencji kierowanej do Klientów Getin Noble Bank S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako Bank), która to korespondencja zawiera informacje chronione m.in. przepisami prawa bankowego oraz ochrony danych osobowych


Powinno być wyraźnie napisane że otrzymałeś to z wyłącznej winy banku

oświadczam, że całkowicie i nieodwracalnie usunąłem wszelkie kopie ww. danych, zarówno w wersji papierowej, elektronicznej, na
I jeszcze taka jedna mi myśł przyszła do głowy.
Ciekawi mnie co by się wydarzyło... jakbyś jednak rozpakował te papiery i zamiast ich informować poinformowałbyś właścicieli i przekazał im ich dane, a oni temu gównobankowi wypierdzieliliby pozew zbiorowy.

Jak bardzo by się zesrali? I czy wtedy też by im się chciało takie fajansiarskie pisemka puszczać. Bo podejrzewam, że aferka byłaby na całą europę, a dziady którzy zarządzają tym w naszym kraju zostaliby
Żadne z tych dokumentów nie były w żaden sposób przetwarzane.


@Polska5Ever: 1. Nie wiesz czy są tam jakiekolwiek dokumenty. Masz tylko listy. Możesz napisać, że nie były otwierane, oprócz tego jednego aby sprawdzić o co chodzi.

2. Osoba odbierająca te listy nie podpisze Ci przecież czegoś takiego, czego sama nie może zweryfikować. Odbierający nie wie przecież czy nie przetwarzałeś jednak jakichś danych.

3. Wystaw im rachunek dla obsługę korespondencji :)