Wpis z mikrobloga

Ktoś zasugerował tag, aby nie wołać za każdym razem.
Zapraszam więc do obserwowania lub czarnolistowania -> #getinrodo

Właśnie dostałem maila, wklejam treść oświadczenia które mam podpisać:

OŚWIADCZENIE

Ja, niżej podpisany XXXXXXXX, w związku z otrzymaniem przeze mnie bez podstawy prawnej oraz należytego umocowania korespondencji kierowanej do Klientów Getin Noble Bank S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako Bank), która to korespondencja zawiera informacje chronione m.in. przepisami prawa bankowego oraz ochrony danych osobowych oświadczam, że całkowicie i nieodwracalnie usunąłem wszelkie kopie ww. danych, zarówno w wersji papierowej, elektronicznej, na wszystkich nośnikach.

Ponadto – mając świadomość odpowiedzialności karnej za bezprawne posługiwanie się wyżej wskazaną dokumentacją - oświadczam, że nie wykorzystam posiadanych danych do żadnych celów w przyszłości.


Ja szykuje protokół zdawczo - odbiorczy:

Protokół dotyczy przekazania nieotwartych i nienaruszonych dokumentów otrzymanych w związku z pomyłką (incydentem) w adresacji ze strony Getin Noble Bank S.A, GNB – OCC – Warszawa, Postępu 18A, Warszawa 02-676. Żadne z tych dokumentów nie były w żaden sposób przetwarzane.

Lista dokumentów:

XXXX


Jestem w kontakcie z prawnikiem.

Przy okazji widzę że bankier podchwycił temat:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pomylka-w-Getinie-Wewnetrzna-korespondencja-trafila-do-klienta-8394088.html
  • 171
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 386
@Polska5Ever: Do mnie firma która omyłkowo wysłana korespondencję kierowaną do innych klientów po zgłoszeniu incydentu wysyłala podobne oświadczenia do podpisania Po konsultacji z prawnikiem poprosiłem o podstawę prawną obligującą mnie do podpisania czegoś takiego i więcej się nie odezwali Generalnie to dupochron dla nich a nie dla ciebie
*Ale* twoja sprawa jest gruba wiec polecam konsultacje z prawnikiem i faktycznie przekazanie papierów w obecności adwokata/radcy prawnego
  • Odpowiedz
Protokół dotyczy przekazania nieotwartych i nienaruszonych dokumentów otrzymanych w związku z pomyłką (incydentem) w adresacji ze strony Getin Noble Bank S.A, GNB – OCC – Warszawa, Postępu 18A, Warszawa 02-676. Żadne z tych dokumentów nie były w żaden sposób przetwarzane.

Lista dokumentów:

XXXX


@Polska5Ever:

Dokumenty jakimś cudem trafiły do Ciebie... pytanie jak bardzo "rozgarnięta" osoba je przetwarzała i teraz co... jak wypłyną to z XX pracowników którzy mogli mieć styczność i
  • Odpowiedz
Ponadto – mając świadomość odpowiedzialności karnej za bezprawne posługiwanie się wyżej wskazaną dokumentacją - oświadczam, że nie wykorzystam posiadanych danych do żadnych celów w przyszłości.


@Polska5Ever: Brakuje oświadczenia że dotychczas nie wykorzystałeś tych danych w żadnym celu. Brak tego sugeruje że to zrobiłeś, usunęli słowo "już" bo już by było za bardzo podejrzane xd
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 287
@Polska5Ever: dupochronu szukają, #!$%@? i jeszcze każą coś podpisywać, śmieszne. Przecież w dokumentach kredytowych często znajdują się nawet skany dowodów osobistych, #!$%@? po całości. Mam nadzieję, że to rozejdzie się do mediów. Powinni Ci opłacić koszty prawnika i poinformować klientów i jeszcze im płacić odszkodowanie a nie wysyłać śmieszne pisemka
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Nie graj ich w grę, na pewno to oświadczenie zostało przygotowane i przeanalizowane tak żeby można je było potem dobrze dla banku zinterpretować. Napisz własne oświadczenie z prawnikiem
  • Odpowiedz
że całkowicie i nieodwracalnie usunąłem wszelkie kopie ww. danych, zarówno w wersji papierowej, elektronicznej, na wszystkich nośnikach


@Polska5Ever: to zdanie wskazuje na to, że zrobiłeś sobie kopie tych danych. Niech #!$%@?ą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
oświadczam, że nie wykorzystam posiadanych danych do żadnych celów w przyszłości

A w przeszłości jak je miałeś i masz do czasu podpisania?
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: doprecyzuj w tym protokole odbioru, ze ten incydent był tylko i wyłącznie wina po stronie banku/jednostki przetwarzajacej dane i uzyskałes ten dostęp z winy osób trzecich.
A to bankowe oswiadczenie to takie IKS DE bo jak to wczesniej było przejrzane przez kogoś innego i wypłynie to ty chyba będziesz mieć problem. Bez prawnika bym nic nie podpisywał.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: ciekawe czy podobne oświadczenie musi podpisać osoba, która zaadresowała tę przesyłkę na Twój adres... niech zgadnę, pewnie nie XD bo zapewne już się pożegnała z pracą, chyba że to stryjeczny wuj szwagra drugiej żony kogoś wysoko postawionego w tym banku.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever:

która to korespondencja zawiera informacje chronione m.in. przepisami prawa bankowego oraz ochrony danych osobowych

Ale przecież Ty nie otworzyłeś tych listów, więc nie wiesz czy one zawierają takie informacje. Jak niby miałbyś to podpisać xD
  • Odpowiedz