Wpis z mikrobloga

Ktoś zasugerował tag, aby nie wołać za każdym razem.
Zapraszam więc do obserwowania lub czarnolistowania -> #getinrodo

Właśnie dostałem maila, wklejam treść oświadczenia które mam podpisać:

OŚWIADCZENIE

Ja, niżej podpisany XXXXXXXX, w związku z otrzymaniem przeze mnie bez podstawy prawnej oraz należytego umocowania korespondencji kierowanej do Klientów Getin Noble Bank S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako Bank), która to korespondencja zawiera informacje chronione m.in. przepisami prawa bankowego oraz ochrony danych osobowych oświadczam, że całkowicie i nieodwracalnie usunąłem wszelkie kopie ww. danych, zarówno w wersji papierowej, elektronicznej, na wszystkich nośnikach.

Ponadto – mając świadomość odpowiedzialności karnej za bezprawne posługiwanie się wyżej wskazaną dokumentacją - oświadczam, że nie wykorzystam posiadanych danych do żadnych celów w przyszłości.


Ja szykuje protokół zdawczo - odbiorczy:

Protokół dotyczy przekazania nieotwartych i nienaruszonych dokumentów otrzymanych w związku z pomyłką (incydentem) w adresacji ze strony Getin Noble Bank S.A, GNB – OCC – Warszawa, Postępu 18A, Warszawa 02-676. Żadne z tych dokumentów nie były w żaden sposób przetwarzane.

Lista dokumentów:

XXXX


Jestem w kontakcie z prawnikiem.

Przy okazji widzę że bankier podchwycił temat:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pomylka-w-Getinie-Wewnetrzna-korespondencja-trafila-do-klienta-8394088.html
  • 171
  • Odpowiedz
haha, ten bank to mem,
wystarczyłoby żeby ktoś od nich szybko ruszył d*pę, podjechał do ciebie, przeprosił, wręczył kupon na pyszne za 50 pln i tyle XD
a tak to se zrobili aferę i antyreklamę na całą Polskę, bo jak to w korpo wszyscy zrzucają winę na wszystkich i mają wywalone jajca XD
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Ja #!$%@? ale komedia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Skąd masz wiedzieć czy tam są dane chronione prawem bankowym? A skoro wiesz i podpisałeś oświadczenie to chyba czytałeś i analizowałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ty możesz się tylko domyślać co tam jest. Równie dobrze mogą być puste kartki.
2. Nie jesteś specem od IT i nie wiesz jak „trwale” coś usunąć. Poza tym co niby masz usuwać skoro niczego nie przechowujesz?
3. Nie jesteś upoważniony do przechowywania takich danych więc nie masz też środków by zapewnić im bezpieczeństwo. Skąd masz mieć pewność że w nocy ktoś nie przyszedł i ich nie przeglądał?
4. Nic z bankiem. Nie masz z nimi żadnej umowy więc nie musisz im niczego podpisywać. Jak im coś nie
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: w tym protokole zdawczo - odbiorczym powinno być jeszcze kto odbiera te dokumenty od ciebie, imię nazwisko, nr dowodu, jako upoważniony przez prezesa banku, żeby nie było, że wydałeś dokumenty komuś nieuprawnionemu, a tobie powinni dać oryginał pełnomocnictwa dla tego gościa podpisane przez prezesa banku
przychodzi gość, sprawdzasz jego dane czy się zgadzają, podpisujecie protokół w dwóch egzemplarzach, jeden dla ciebie zostaje i wtedy wydajesz te papiery
  • Odpowiedz
  • 1
@ftpseb dokładnie. Jaja sobie robią. Sami dali dupy, ale tobie grożą jakie możesz ponieś konsekwencje, a gdyby @Polska5Ever był gnojem, to mając takie dane poszedłby do jakiegoś parabanku nabrał pożyczek i szukaj wiatru w polu. A tępe uje z banku teraz cwaniakują.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Polska5Ever: Ej a to pismo nie sugeruję czasem że robiłeś kopie i miałeś dostęp do tych danych co są w kopertach? Mało tego XD sugerują że możesz dalej posiadać dane ale ich nie wykorzystasz.

Czyli jak pisałem w poprzednim wpisie. Gdyby coś ktoś jeszcze #!$%@?ł i wyjdzie w praniu to cię oskarżą bez mrugnięcia palcem. Pokażą pismo że podpisałeś się że usuniesz kopie i nie wykorzystasz informacji w których posiadanie
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Nie chce wyjść na marudę, ale ta formułka nie zawiera żadnych drastycznych określeń. W pierwszej części jest wskazane, iż otrzymałeś bezpodstawnie te dane, a w kolejnej - zobowiązujesz się m.in. do usunięcia wszystkich ewentualnych wersji. Tu ciekawostka, natomiast w pierwszym poście wstawiłeś zdjęcie dokumentów (na wykopie zakazałeś dane), czyli zrobiłeś zdjęcie telefonem - tym samym utworzyłeś kopie części danych, które zawierają m.in. imiona i nazwiska klientów, co jest równoznaczne
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: XD chciałeś być w porządku i poinformować ich o wycieku danych zamiast no nie wiem sprzedać dane klientów banku na lewo za gruby hajs to ci zamiast się cieszyć że sprawa może rozejść się po kościach to najpierw cię zlewają potem uroili sobie że jesteś administratorem danych osobowych ICH klientów a teraz jeszcze każą ci podpisać oświadczenie sugerujące że nielegalnie skopiowałeś dokumenty i przerzucające na ciebie odpowiedzialność za ewentualne
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: to może też ty im przedstaw pismo do podpisania, że wysłali ci taki i taki zestaw papierów i poinformują ujętych w dokumentach ludzi o procederze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Polska5Ever:
Niech sobie to oświadczenie umieszczą głęboko...
W podzięce za zgłoszenie sprawy, zamiast ją wyjaśniać szykują dupochrony.
Nie masz ani obowiązku, ani interesu w składaniu jakichkolwiek podpisów.
  • Odpowiedz