Wpis z mikrobloga

Ktoś zasugerował tag, aby nie wołać za każdym razem.
Zapraszam więc do obserwowania lub czarnolistowania -> #getinrodo

Właśnie dostałem maila, wklejam treść oświadczenia które mam podpisać:

OŚWIADCZENIE

Ja, niżej podpisany XXXXXXXX, w związku z otrzymaniem przeze mnie bez podstawy prawnej oraz należytego umocowania korespondencji kierowanej do Klientów Getin Noble Bank S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako Bank), która to korespondencja zawiera informacje chronione m.in. przepisami prawa bankowego oraz ochrony danych osobowych oświadczam, że całkowicie i nieodwracalnie usunąłem wszelkie kopie ww. danych, zarówno w wersji papierowej, elektronicznej, na wszystkich nośnikach.

Ponadto – mając świadomość odpowiedzialności karnej za bezprawne posługiwanie się wyżej wskazaną dokumentacją - oświadczam, że nie wykorzystam posiadanych danych do żadnych celów w przyszłości.


Ja szykuje protokół zdawczo - odbiorczy:

Protokół dotyczy przekazania nieotwartych i nienaruszonych dokumentów otrzymanych w związku z pomyłką (incydentem) w adresacji ze strony Getin Noble Bank S.A, GNB – OCC – Warszawa, Postępu 18A, Warszawa 02-676. Żadne z tych dokumentów nie były w żaden sposób przetwarzane.

Lista dokumentów:

XXXX


Jestem w kontakcie z prawnikiem.

Przy okazji widzę że bankier podchwycił temat:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pomylka-w-Getinie-Wewnetrzna-korespondencja-trafila-do-klienta-8394088.html
  • 171
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Polska5Ever: Jezu wykopki się srają, że Bank Cię próbuje na minę wepchnąć, a prawda jest taka, że paczkę wysłał pewnie jakiś praktykant, a oświadczenie przygotował aplikant i nara. Ty to podpiszesz, oni zabiorą i będzie cicho - nikt nic nie widział. A wiecie dlaczego? BO NIKOMU #!$%@? SIĘ NIE CHCE BIEGAĆ po Uodo/srodo itd.
  • Odpowiedz
@sliti666: Jeszcze tylko zaznaczę, że przetwarzałeś dane osobowe, ale nie jesteś administorem ani podmiotem przetwarzającym, a więc nie ponosisz odpowiedzialności odszkodowawczej (podmiot przetwarzający - podmiot działający na zlecenie administratora)
  • Odpowiedz
Kurde te oświadczenie to brzmi jakbyś to Ty wyniósł te dokumenty, jak masz coś takiego podpisać to tylko jeżeli będzie tam coś w stylu.
Ja, niżej podpisany XXX, oświadczam, że w wyniki błędu banku Getin Noble Bank S.A otrzymałem droga pocztową korespondencję, która nie powinna być adresowana do mnie. Jednocześnie oświadczam, że niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki skontaktowałem się z bankiem i zgłosiłem, iż bank dokonał błędu i wyraziłem chęć zwrotu blednie nadanej
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: moja odpowiedź którą bym im odesłał:

OŚWIADCZENIE


Ja, niżej podpisany XXXX, oświadczam, że w związku z otrzymaniem dokumentów wysłanych do mnie (na mój adres domowy) przez pracownika Waszego banku - a więc przez Was - w związku z Waszym błędem - nie będę podpisywał żadnych dokumentów które potencjalnie mogą mnie obciążać.

Dodatkowo sugestia jakobym utworzył kopie tych dokumentów jest rażąca dla mojej osoby, więc mając świadomość odpowiedzialności karnej Banku (pomówienie oraz złamanie podstawowych praw ochrony danych osobowych swoich klientów) liczę na szybkie rozwiązanie tej sprawy z
  • Odpowiedz
w związku z otrzymaniem przeze mnie bez podstawy prawnej oraz należytego umocowania korespondencji kierowanej do Klientów Getin Noble Bank S.A


@Polska5Ever: XD
Podstawą prawną było nadanie do Ciebie tej paczki. Ty byłeś jej odbiorcą więc wręcz mogłeś założyć że mają do Ciebie "sprawę" xD
Poza tym skąd mogłeś znać intencje nadawcy?
Serio mnie ciekawi co na taką formułkę walnie papug albo jak dopytasz o podstawę prawną takiego "oświadczenia" ( ͡
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Mordo, w tym kraju złodzeja złapać nie moga, ale walnęli Ci coś, co będzie podkładk pod wszystko. modl sie zeby nikt na te dane nigdy nie wzial zadnego kredytu XD
  • Odpowiedz