Wpis z mikrobloga

@BratProgramisty: ależ to najlepszy moment na powstrzymanie klienta. Po przelewie będzie za późno ¯\_(ツ)_/¯ A wiele przelewów wychodzących na większe kwoty jest po prostu przerzucaniem kasy w celu poszukiwania lepszego %, więc tak banki próbują zatrzymać odpływ kasy.

@93michu93: wymóg nowych środków jest w przypadku OKO Bonus (też 7%, ale na 3 mies.). Tu wygląda to na lokatę na zatrzymanie (która pojawia się przy próbie wypłaty środków; niewidoczną nawet w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BratProgramisty: To musiał być duży przelew, bo banki czasami chcą zatrzymać pieniądze u siebie w zamian za procent na lokacie/koncie oszczędnościowym. I bywa, że te oferty oszczędzania są lepsze niż standardowe, więc ludzie nawet specjalnie inicjują przelewy na duże kwoty, żeby zobaczyć taką nieoficjalną propozycję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale nie chcesz sobie zamrozić kasy na pol roku dla 7% rocznie przy 15% inflacji?:)


@emjot86: Jeśli ktoś nie ma alternatywy inwestycyjnej, to co mu pozostało? Gro ludzi ma też hipotekę wziętą zaraz przed pandemią, albo na zerowych stopach ze stałym oprocentowaniem gdzieś w okolicach 3-4%. Takim ludziom przy wakacjach kredytowych również się bardziej opłaca wrzucić kasę na taką lokatę zamiast od razu nadpłacić.
@BratProgramisty: w tym ING to na prawdę są śmieszki.

Złożyłem w sierpniu wniosek o wakacje kredytowe na full opcji (4 miesiące w 2022 i po 1 w kolejnych kwartałach). Dostaję po kilku dniach list z nowym harmonogramem, a tam zawieszona tylko rata za sierpień, a dalej standardowo. W bankowości internetowej to samo.

Jak już miałem do nich dzwonić i pytać gdzie coś poszło nie tak, to zaczęli w systemie wyświetlać taki
sowiq - @BratProgramisty: w tym ING to na prawdę są śmieszki.

Złożyłem w sierpniu ...

źródło: comment_1661246036MiZdIekr7SAb49FJO2070Q.jpg

Pobierz