Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiada serialowe wydania dwóch części pierwszego tomu Ogień i krew. Kronika rodu Targaryenów autorstwa George R. R. Martina trafi do sprzedaży od 2 września 2022 roku. Wydania w miękkiej oprawie liczą 612 i 518 stron, w cenach po 54,90 zł za tom. Poniżej okładki i krótko o treści.

Trzysta lat przed wydarzeniami przedstawionymi w cyklu Pieśni Lodu i Ognia, na długo przed konfliktem, z powodu którego wszystkie wielkie rody Westeros zwróciły się przeciwko sobie, krainą władał niepodzielnie ród Targaryenów, ostatnich z żyjących smoczych lordów.

Targaryenowie przeżyli Zagładę Valyrii i osiedlili się na Smoczej Skale. Ta książka opowiada dzieje ich legendarnej dynastii od Aegona Zdobywcy aż po krwawy Taniec Smoków, wojnę domową między Aegonem II a jego przyrodnią siostrą Rhaenyrą, walczącymi o tron swego ojca, która ogarnęła całe Westeros i omal nie doprowadziła do upadku dynastii Targaryenów. Opisuje też pokłosie tego konfliktu i wstąpienie na tron króla Aegona III, zwanego Zgubą Smoków.

Ogień i krew będzie dla świata Westeros tym, czym jest Silmarillion dla Śródziemia.


#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
#ksiazki #czytajzwykopem #zyskiska #fantasy #georgerrmartin #ogienikrew #asoiaf #plio #houseofthedragon #rodsmoka
Pobierz Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiada se...
źródło: comment_1661178197bX7xaQqYqnOP0lyvYwexWp.jpg
  • 21
Uwaga uwaga! Doskonale wiecie, że to tylko wznowienie w nowej oprawie. Doskonale wiecie, że pierwszy tom został dawno temu napisany w formie notatek a tu jedynie zredagowany w książkę. Więc proszę trollów by mi nie spamowali tu "A kjedyyy Wichry Zimy?!?!?!?!?!?!1111oneoneone" bo to już męczy...

Jak będą to będą a ja zrobię o tym newsa. Malkontenci spadać na szczaw!
@bartox7777: tu nie chodzi o to czy ładniejsze. Serialowe okładki dotrą do tych osób co się jarają serialem i dzięki temu odkryją, że są książki. Tylko po to są okładki serialowe/filmowe. Nie, żeby były ładniejsze
@Whoresbane: Kurczę, mam 4 pierwsze tomy Pieśni Lodu i Ognia i nie wiem czy dokupić kolejne, bo w końcu są w twardej oprawie (niby okładki serialowe, ale nie aż tak wstrętne) czy raczej nabyć te ilustrowane. Tylko te są wydawane na dwudziestolecie wydania tomu, a wiadomo jak to Martin pisał, jeśli chodził o rozstrzał czasowy.
@Durisil: Masz trzy pierwsze tomy z czego trzeci jest rozdzielony na dwie książki. Ilustrowana Uczta będzie w 2025 a Taniec w 2031. Ja czekam mając wydania serialowe na twardo i wymienię gdy się pojawią te z obrazkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)