Wpis z mikrobloga

Mamy sierpień, rok 2022, a więc w kwestii Covida coś tam już wiemy. Wydawać by się mogło, że szpitale mają wypracowane już jakieś standardy, chorych nie ma zbyt wielu, więc chill.
Otóż nie XD
Moja znajoma jest właśnie w szpitalu z covidem (miała wysoką gorączkę i nie mogła jej zbić) i to co ona opowiada co się tam odjaniepawla to ja nawet nie.
Przybyła na oddział, podpięcie pod kroplówę, leki i długi sen. Budzi się, widzi, że obok facet ledwo oddycha, coś sapie, jęczy. Znajoma wzywa więc pielęgniarki guzikiem. Przyszły po 20 min, powiedziały że idą po lekarza. W między czasie facet zmarł, przyszedł lekarz, wypisał zgon i kazał zapakować w worek. Git, nie? XD Otóż wsadzili typa w worek i leżał na tej salce jeszcze jakiś czas przy innych pacjentach.
Pytam jak tam dzisiaj i co? Przywieźli typa, zmarł po kilku godzinach i tak jak siedział (nie wiem czemu nie leżał) tak został również spakowany w worek, tylko uwaga: Z OTWARTĄ GÓRĄ TAM GDZIE GŁOWA i tak se siedzi już godzinę.
I przed chwilą przyszła kobita na ćwiczenia do jakiejś babeczki, której covid przeciorał płuca. Tak, babka właśnie pedałuje, bo jej fizjo kazała XD
Personel medyczny ubiera maseczki tylko do zdjeć, na wezwania przychodzą z opóźnieniem i mają w dupie pacjenta. Tak wygląda służba zdrowia pod rządami NFZ. JEST W PYTĘ

#koronawirus #szpital ##!$%@? #krakow
Pobierz OrzechowyDzem - Mamy sierpień, rok 2022, a więc w kwestii Covida coś tam już wiemy. W...
źródło: comment_16611585895XFASg4dGxhvfpc7AaftWe.jpg
  • 38
@OrzechowyDzem: jak ja napisałem post na wykopie bez żadnych przekleństw i wyzwisk o Covidowych abstrakcjach, jakich doświadczyłem podczas odwiedzin w 2 szpitalach (w grudniu 2021 r.), to ktoś mi ten post zgłosił i usunęli mi go, także uważaj, bo tu na wykopie chyba nie można krytykować polskiej służby zdrowia.

Tu się żaliłem nawet: https://www.wykop.pl/wpis/62883423/gdzie-mozna-sprawdzic-usuniete-wpisy-widze-ze-jede/
@FoxX21: nie wiedziałem. W takiej sytuacji powinno być jednak przeznaczone do tego pomieszczenie. Znalazłem takie info:

Gdy lekarz stwierdzi zgon pacjenta w szpitalu, pielęgniarka wypełnia kartę skierowania zwłok do chłodni, a na dłoni lub stopie zmarłego umieszcza identyfikator. Zwłoki osoby zmarłej mogą zostać przewiezione najwcześniej po upływie dwóch godzin od czasu zgonu, który wpisano do dokumentacji. W tym czasie zwłoki powinny być przechowywane w specjalnie przeznaczonym do tego celu pomieszczeniu, a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@OrzechowyDzem: Czy Twoja znajoma nie reagowała, skoro przez 20 minut chłop się kończył koło niej i w efekcie zmarł w męczarniach bo nikt nie udzielil mu pomocy? Czy ma zamiar to zgłosić gdzieś dalej? Bo wygląda to na rażące zaniedbanie opieki nad chorym i ktoś powinien za to beknąć.

@Aerwin: a co miała więcej #!$%@? zrobić? Zadzwonić po karetkę do szpitala? Powiadomiła personel i na tym się jej rola kończy,