Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mieszkam w #krakow i zaczęłam niedawno pierwszą pracę 100% zdalnie. Trochę mi brakuje kontaktu z ludźmi - tfwnobf :-(. Znacie jakieś miejsca w Krakowie, gdzie mogłabym przyjść popracować, albo jakieś biura coworkingowe, gdzie można sobie wynajmować hot deska na pojedyncze dni bez podpisywania umowy?
W zasadzie nie siedze w IT, ale podejrzewam, że #programista15k oraz #programowanie będą mieć coś w tej kwestii do powiedzenia.
Dzięki!
#pracazdalna #coworking #homeoffice

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #630327c10b38baa9cfae3152
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mieszkam w #krakow i zaczęłam nieda...

źródło: comment_1661157626j7PQnQ6dx55XMAfbE50xK0.jpg

Pobierz
  • 23
@NoMoreTearsJustSmile skąd wiesz, że przy jednej? Siedziałeś te kilka godzin i ich obserwowałeś jak creep?
Kawiarnie nie mają z tym problemu, bo ktoś taki pewnie sumarycznie wyda więcej w ciągu dnia niż pojedynczy klient. Dodatkowo jest bardzo duża szansa, że wróci innym razem i wyda znów albo zostanie stałym klientem.
No ale wykopek piwniczak ze swoim czarno-białym światopoglądem opierającym się na chłopskim rozumie wie lepiej i już wydał wyrok. xD
Tak, nieraz takich widziałam


@NoMoreTearsJustSmile: Ale widziałaś, że siedzą KILKA GODZIN przy jednej kawie? Zdradź mi jak to zrobiłaś nie obserwując kogoś te kilka godzin jak creep?

A potem siedzą kilka godzin przy jednej kawie xD #bekazpodludzi


@NoMoreTearsJustSmile: Podziwiam jeśli potrafisz kilka godzin żywić się i poić tylko jedną kawą.

Kawiarnie nie mają z tym problemu,


@JuzTuKiedysBylem: Dokładnie, niektóre nawet zachęcają dając pakiety w stylu nieograniczona dolewka kawy +
MetalowyListonosz: @JuzTuKiedysBylem: @ATAT-2: oczywiście juz poszło zesranko i wyzywanie od piwniczaków, a rzeczywistość jest taka jak pisze @NoMoreTearsJustSmile: na zachodzie juz przed pandemia odchodzono od darmowego wifi w kawiarniach badz instalowano systemy ograniczajace dlugosc sesji, niektorzy ida dalej i wstawiają stoliki uniemozliwiajace komfortowe ulokowanie laptopa właśne po to by uniknac takich klientów zombie, którzy siedzą pół dnia przy jednej kawie zajmując stolik i jeszcze ciagna prąd do swoich
na zachodzie

zaczac czytac zachodnia prase


@AnonimoweMirkoWyznania: Zajebiście się ciesze czego to na zachodzie nie ma bo przecież to taki wyznacznik. 'A na zachodzie/A za granicą to...'.
Ale przypomnę - rozmawiamy o Polsce i o tym jak to wygląda u nas i co kawiarnie oferują.

A koleżanka @NoMoreTearsJustSmile (która pewnie sama sobie ten anonimowy 'popierający' wpis dodała ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) wciąż zapomniała odpisać skąd to
@ATAT-2

(która pewnie sama sobie ten anonimowy 'popierający' wpis dodała ( ͡° ͜ʖ ͡°) )


TakBylo.jpg XDDDDD nie martw się, mnie stać żeby pójść sobie do przestrzeni coworkingowej, a nie cebulić w Starbucksie pół dnia nad jednym kubkiem kawy xD

wciąż zapomniała odpisać skąd to czerpie informacje o klientach siedzących po kilka godzin w kawiarni bez kilkugodzinnej obserwacji tychże.


Wiesz, zaskoczę Cię, ale normalni ludzie też czasem wpadają
Wiesz, zaskoczę Cię, ale normalni ludzie też czasem wpadają do kawiarni, na przykład z koleżanką i widać, że jak wchodzimy to siedzi ktoś już z wypitą kawą i "pracuje", po czym jak wychodzimy, to ta osoba dalej "pracuje" z tym samym kubkiem. Nie trzeba nikogo "obserwować jak creep", wystarczy dwa razy rzucić okiem. A widok częsty, zwłaszcza w sieciówkach.


@NoMoreTearsJustSmile: straszne, czyli siedzisz godzine w kawiarni i widzisz typa z laptopem
@ATAT-2

straszne, czyli siedzisz godzine w kawiarni i widzisz typa z laptopem który siedzi tak jak ty? Olaboga no nieludzki


To Ty się naucz czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałam, że siedzi tak jak ja.

Widać, że się przysrałeś bo sam jesteś takim typem co siedzi tak godzinami w kawiarni nad jednym kubkiem, a potem przez takich nie ma stolików wolnych, bo muszą być fancy i udawać, że pracują w kawiarni XDDDDD
To Ty się naucz czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałam, że siedzi tak jak ja.


@NoMoreTearsJustSmile: Napisałaś, że 'siedzi jak wchodzicie' i 'siedzi jak wychodzicie'. Czyli lekką ręką może tam spędzić 15 minut więcej niż wy.
No ale on jest pasożyt a Wy super klientki generujące 90 proc przychodu knajpy.

Widać, że się przysrałeś bo sam jesteś takim typem co siedzi tak godzinami w kawiarni nad jednym kubkiem


@NoMoreTearsJustSmile: aha.
@ATAT-2

Tobie również gratuluję czytania ze zrozumieniem, bo nie wiem na jakiej podstawie wydedukowaleś ten wniosek:

Podziwiam jeśli potrafisz kilka godzin żywić się i poić tylko jedną kawą.


Napisałaś, że 'siedzi jak wchodzicie' i 'siedzi jak wychodzicie'. Czyli lekką ręką może tam spędzić 15 minut więcej niż wy.

No ale on jest pasożyt a Wy super klientki generujące 90 proc przychodu knajpy.

Gościu, piszesz jakby to były wyjątki. Zapytaj się pracowników kawiarni
Podziwiam jeśli potrafisz kilka godzin żywić się i poić tylko jedną kawą.


bo sama napisałaś:

A potem siedzą kilka godzin przy jednej kawie xD


Czy może nie?

Napisałaś, że 'siedzi jak wchodzicie' i 'siedzi jak wychodzicie'. Czyli lekką ręką może tam spędzić 15 minut więcej niż wy.


i ponownie:

na przykład z koleżanką i widać, że jak wchodzimy to siedzi ktoś już z wypitą kawą i "pracuje", po czym jak wychodzimy, to
@AnonimoweMirkoWyznania: ludzie się modlą o to, żeby na jesień im korpo nie wyskoczyło z pomysłem powrotu do biur w pełnym trybie (a o pełnej zdalnej niektórzy mogą pomarzyć), a tobie tak brakuje ludzi, że musisz szukać biura na własną rękę xD. Zawsze mnie to #!$%@?.

To po co w ogóle szukałaś pracy w pełni zdalnej? Śmiało, rekrutuj się do jednej z wielu firm, gdzie masz być codziennie bite 8h (a można
@BrockLanders: a to ciekawe co piszesz bo ja znam dużo innych przypadków, że ludzie w czasie pandemii popadali w depresję pracując zdalnie i cała masa ludzi modliła się żeby w końcu im biura pootwierali. Ja sam również zdecydowanie wolałbym pracować stacjonarnie niż zdalnie, ale stawki na pracy zdalnej w IT są kilka razy wyższe niż na pracy stacjonarnej w moim mieście. Więc zostałem w pracy zdalnej, ale chodzę do coworkingu więc