Wpis z mikrobloga

Podsumowanie wczorajszego wpisu - https://www.wykop.pl/wpis/67263699/moze-tu-ktos-mial-podobne-myslenie-od-dziecka-musz/

Na wstępie tylko powiem, że trochę byłem zaskoczony ogólnym poruszeniem, specjalnie pisałem to rano w niedziele, bo wtedy mniej manipulantów politycznych siedzi na wykopie i sam wykop jest nudny. Tam już nie będę nic pisać, bo z reguły powtarzają się tylko rzeczy które już były dawno powiedziane.

Podsumowanie:
- znalazło się kilkunastu normalnych ludzi (może kilku dziesięciu), natomiast większość pokazała swoje ograniczenia i ból dupska
- na wstępie wgl nie ogarnęli o co chodziło w tym wpisie, skupili się na czymś co ich zabolało, niczym patus co triggeruje się na słowo typu frajer i chce kogoś pobić.
- poza tym to obrzydliwe dla mnie było zagranie do sprowadzenia mnie i mojego zachowania do tego, które istnieje w ich ograniczeniach. Większość ludzi chciała abym im coś udowodnił (nigdy za pewne nie zastanawiali się jak to działa, w sensie oni coś sobie ubzdurali i chcą abym sprostał ich ograniczonej perspektywie), bo nie zrozumieli czego dotyczy wpis i zabolało ich dupsko. Nie chodziło w nim o chwalenie się lepszością, a o to, że interakcja z innymi ludźmi oddala mnie od wewnętrznego założenia o neutralności, które chce i w miarę staram się stosować. Natomiast przez malkontentów zostało tak to odczytane (ograniczona perspektywa) i się obsrali. Tematem tego postu nie było to, że wale do siebie konia, tylko to, że interakcja z typowymi ludźmi sprawia, że się nudzę, marnuje czas i zwykle moje ego/pewność siebie rośnie. Czyli dostarczyli mi więcej paliwa.
- No i posłużyli ponownie za katalizotor mojego "ego", znowu interakcja z gorszymi ludźmi, którzy nie do końca pojmują rzeczywistość w odpowiednim zakresie sprawiła, że moje ego wzrosło. Dostałem kolejne potwierdzenie, że większość ludzi jest ograniczona i interakcja z nimi nie jest warta mojego czasu

Tu od razu będę usuwał posty, które nic nie wnoszą do tematu.

#psychologia #pytanie #filozofia
  • 54
@Jonn: nie jestem, trzymam sie prostoty. Ogólnie dużo czytam i mam idee modyfikacji języka ale czuje, że to sztuczne. Wiem, że zmiana formy wypowiedzi (czy techniki) jest wręcz oczekiwana aby wywołać u odbiorcy odpowiedni efekt (patos i etos) ale brzydzę się taką "manipulacją".

Pierwszy raz gdy kiedykolwiek czułem, że wypada pisać "poprawnie" na wyższym poziomie to była praca inżynierska ale i tak nie zrobiłem tego idealnie.

Do pewnego stopnia kunszt manipulacji
Poczytaj czym jest narcystyczne zaburzenie osobowości.


@DrMiranda: no czytałem już, możecie przestać się powtarzać xD czytałem i nie pasuje.

Jeśli większość osób chce jeść gówno to mam to w dupie i nie dam się przekonać do jedzenia gówna. Tak to widzę xD To, że ich interpretacja jest błędna jest oczywiste, nawet nie potrafili ogarnąć o o co chodziło w tym wpisie, co mnie niezmiernie rozbawiło.
@DrMiranda:

Charakteryzuje się co najmniej 5 z poniższych objawów:

1. Wielkościowe przekonanie co do swojej wartości (np. wyolbrzymianie swoich osiągnięć i talentów, oczekiwanie bycia lepiej traktowanym niż inni, pomimo braku znaczących osiągnięć).


Nie, wgl nie skupiam się na aspekcie osiągnięć, tak jak malkontenci, nic nikomu nie udowadniam, itd.

2. Pochłonięcie wyobrażeniami o nieograniczonym: sukcesie, władzy, doskonałości, pięknie lub miłości idealnej.


Zupełnie nie imaginuje sobie takich rzeczy, po prostu robię to co
@DrMiranda: wgl dla mnie zagadnienie władzy czy osiągnięć jest śmieszne. Kiedyś zastanawiałem się uniwersum pod grę o której wspomniałem w poprzednim wpisie. I w jaki sposób powinien się skalować poziom mocy. Z Założeniem, że powinien tam być ktoś na poziomie boga, super silny.

I doszedłem do wniosku od razu, że to nie ma sensu, w sensie taka jednostka może przyjąć tylko dwie postawy:
1. Autorytarna, chce kontrolować wszystko i jest w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DrMiranda: zapomniałem ze miałem usuwać powtórzenia.

Poza tym, to jest klasyczny przykład tego jak się ośmieszacie. Dajecie bezzasadny take, biorę go na poważnie i googluje i nic się nie zgadza. Potem kolejny i kolejny. W zasadzie powinienem wszystkich tych ludzi co zaplusowali czy napisali te rzeczy dodać na czarną liste. Ale wiem, że nie ma ona tyle miejsca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bysiol: napisalem post wyzej xd tak to widzę

Uważam, że mam lepsze zdolności empatyczne, bo są one szczere i obiektywne. Zwykle inni ludzie widzą siebie w kimś innym i dlatego mu współczują, ew szukają sytuacji ze swojej rodziny w tym gruncie. Ja też mogę to zrobić ale z uwagi na to, że mnie nic nie rusza, to raczej nie mam smutnych zdarzeń do których mogę wracać. Za to wychodzę poza ten
@Crocetto: No to tak jest. Tak np szyk słów w zdaniu nie ma dla mnie dużego znaczenia, itd. Bo jak kogoś lub czegoś słucham to zawsze przebijam się do "logos" i staram się przebić przez patos i etos ignorując je. Ew traktując użycie tych rzeczy jako fakty ale ignorując ich manipulacyjny wpływ.

Zależnie od tego co mi się chce i od formy wypowiedzi. Np jak piszę na kompie to jest to
@bysiol: a czemu to nie wiem, ty wiesz i możesz przejść do konkluzji. Sam się kiedyś zastanawiałem czy wgl odczuwam emocje i ostatecznie wyszło mi z analizy, że odczuwam, a jedynie nie daje się im ponieść. Tak samo się zastanawiałem nad empatią i mi wyszło, że jestem bardziej empatyczny jeśli to rzeczywiście coś w tym stylu "zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób, umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy
Tu od razu będę usuwał posty, które nic nie wnoszą do tematu.


@NewBlueSky: ale co będziesz usuwał? komcie które nie dotyczą "podsumowania"? xD Trafiłem na Twój wątek przypadkiem, przez kliki w czyjeś kliki, i to w dodatku dopiero dzisiaj, po ciężkiej weekendowej pracy. W związku z tym,że weekend był ciężki - dzisiaj mam wyj*#$e na prace, pokusiłem się zanurzyć w Twoje wysrywy. Od razu zaznaczę, że nie dotarłem do końca oryginalnego
@mrzk: Usuwał będę te rzeczy, które powtarzają już wątki które pojawiły się w poprzednim wpisie i nic nie wnosiły, w szczególności marne próby psychologowania czy zesranie się xD

Kiedyś na wykopie na tagu lola pisałem swoje przemyślenia na temat jednej z postaci, ogólnie to szukałem postaci na pewną "linie" na mapie i miałem pewne przemyślenia, co do jednej z nich, opisałem je. A ktoś przyszedł, napisał komentarz w stylu "wszystko źle,
@mrzk: Usuwał będę te rzeczy, które powtarzają już wątki które pojawiły się w poprzednim wpisie i nic nie wnosiły, w szczególności marne próby psychologowania czy zesranie się xD


@NewBlueSky: czemu zakładasz, że wszycy podejdą do Twojej sprawy równie starannie jak ty? nie, nikomu nie będzie chciało się przejrzeć komentarzy xD tym bardziej że dostajesz sygnały, że nawet oryginalny post to juz za dużo. Oczywiście Twoja piaskownica - robisz co chcesz.
był nudny i w sumie krążył wokół tego samego


@mrzk: to było wprowadzenie dla tych którzy czują, że to post dla nich. W części wspólnej pierwszego i ostatniego akapitu było przekazane co jest tematem rozmowy. Ale niektórzy już na 3 linijce się ztriggerowali xDDD

styl pisania dosyć normalny


@mrzk: za chwile dostaniesz łatkę aspergera xD

hobby = praca


@mrzk: no jak wybierałem "karierę" to zamiast wymyślać poszedłem w to
@NewBlueSky: czemu zakładasz, że wszycy podejdą do Twojej sprawy równie starannie jak ty? nie, nikomu nie będzie chciało się przejrzeć komentarzy xD tym bardziej że dostajesz sygnały, że nawet oryginalny post to juz za dużo. Oczywiście Twoja piaskownica - robisz co chcesz. Możesz wprowadzić rygor jak na elektrodzie:)


@mrzk: no post miał dotrzeć do tych co się znają.

Niestety najwyraźniej tag psychologia przeglądają byli pacjenci i lub słabi psycholodzy co