Wpis z mikrobloga

Podsumowanie wczorajszego wpisu - https://www.wykop.pl/wpis/67263699/moze-tu-ktos-mial-podobne-myslenie-od-dziecka-musz/

Na wstępie tylko powiem, że trochę byłem zaskoczony ogólnym poruszeniem, specjalnie pisałem to rano w niedziele, bo wtedy mniej manipulantów politycznych siedzi na wykopie i sam wykop jest nudny. Tam już nie będę nic pisać, bo z reguły powtarzają się tylko rzeczy które już były dawno powiedziane.

Podsumowanie:
- znalazło się kilkunastu normalnych ludzi (może kilku dziesięciu), natomiast większość pokazała swoje ograniczenia i ból dupska
- na wstępie wgl nie ogarnęli o co chodziło w tym wpisie, skupili się na czymś co ich zabolało, niczym patus co triggeruje się na słowo typu frajer i chce kogoś pobić.
- poza tym to obrzydliwe dla mnie było zagranie do sprowadzenia mnie i mojego zachowania do tego, które istnieje w ich ograniczeniach. Większość ludzi chciała abym im coś udowodnił (nigdy za pewne nie zastanawiali się jak to działa, w sensie oni coś sobie ubzdurali i chcą abym sprostał ich ograniczonej perspektywie), bo nie zrozumieli czego dotyczy wpis i zabolało ich dupsko. Nie chodziło w nim o chwalenie się lepszością, a o to, że interakcja z innymi ludźmi oddala mnie od wewnętrznego założenia o neutralności, które chce i w miarę staram się stosować. Natomiast przez malkontentów zostało tak to odczytane (ograniczona perspektywa) i się obsrali. Tematem tego postu nie było to, że wale do siebie konia, tylko to, że interakcja z typowymi ludźmi sprawia, że się nudzę, marnuje czas i zwykle moje ego/pewność siebie rośnie. Czyli dostarczyli mi więcej paliwa.
- No i posłużyli ponownie za katalizotor mojego "ego", znowu interakcja z gorszymi ludźmi, którzy nie do końca pojmują rzeczywistość w odpowiednim zakresie sprawiła, że moje ego wzrosło. Dostałem kolejne potwierdzenie, że większość ludzi jest ograniczona i interakcja z nimi nie jest warta mojego czasu

Tu od razu będę usuwał posty, które nic nie wnoszą do tematu.

#psychologia #pytanie #filozofia
  • 54
to nie empatia imo xD imo spolczucie osoba ktore znasz i masz z nimi wiezi to nie empatia


@NewBlueSky:

Serio....? Weźmy pierwszy lepszy wpis na temat empatii:
https://neuroskoki.pl/neurobiologia-empatii/

Z perspektywy emocjonalnej empatia to zdolność do współodczuwania stanów emocjonalnych drugiej osoby … a także zależy od związku między osobą obserwowaną a empatyzującą. Im bliższe pokrewieństwo lub silniejszy związek emocjonalny, tym silniejsza aktywacja.


Tak, są dwa typy ale chyba jednoznacznie widać o którym
@bysiol: no tak ale to niepoprawna empatia. Ja jestem przeciwko "premiowaniu" i dawaniu przywilejow znajomym, rodzinie, itd. Co juz pisalem w stosunku do oskarzenia o narcyzm.

Definicja nic nie znaczy, uwazam, ze posiadanie tej subiektywnej empatii w ktorej premiujesz pewne osoby jest marne.

Dzisiaj napisze definicje na cos i nic to nie wnosi, po prsotu istnienie jakiejs definicji. A to ze psycholog sobie to ubzdural ze to niby wazne, kiedys ktos
@NewBlueSky:

no tak ale


No proszę.... Ziemia nie stanie się płaska dlatego, że jej kulisty kształt mi się nie podoba, jest dla mnie niepoprawny i uważam go za marny xD

Dzisiaj napisze definicje na cos i nic to nie wnosi,


Przecież to właśnie definicja pozwala się ludziom dzielić nauką w sposób obiektywny.

Można by to dalej ciągnąć ale przecież doskonale zdajesz sobie sprawę w co zagrałem i że to nie Ty
No proszę.... Ziemia nie stanie się płaska dlatego, że jej kulisty kształt mi się nie podoba, jest dla mnie niepoprawny i uważam go za marny xD


@bysiol: no nie podoba mi sie, jasno to przekazuje. Od razu temat empatii poruszylem od sceptycyzmu na temat tego czym to wgl jest.

Ja rozumiem definicje empatii i podkreslam to od pierwszej wypowiedzi na ten temat.

Natomiast brzydzę się premiowaniem znajomości/podobieństwa do siebie. Ja jestem
@NewBlueSky:

Jeszcze odpisałeś, boostujesz mi ego :)

Obiektywna to jest matematyka.


Mógłbym się zapytać jak sobie wyobrażasz algebrę bez definicji chociażby zbioru, liczby, operatorów i w jaki sposób miałaby się stać wspólną obiektywną nauką, no chyba że z zasady chłopskiego rozumu, każdy wie co to dwa... to trochę mało naukowe :| . Tylko po co?

wy szukacie zaczepki w którym możecie się do mnie dowalić. Jeśli macie coś do dodania to
Mógłbym się zapytać jak sobie wyobrażasz algebrę bez definicji chociażby zbioru, liczby, operatorów i w jaki sposób miałaby się stać wspólną obiektywną nauką, no chyba że z zasady chłopskiego rozumu, każdy wie co to dwa... to trochę mało naukowe :| . Tylko po co?


@bysiol:

Matematyka jest oparta na pewnych założeniach jako narzędzie. Matematyka działa na zasadzie formalnego wnioskowania, z złożeń, które są spójnym zbiorem "neutralnym" - matematyka ma swoje zadanie.
@bysiol: jak chcecie sobie powyzywac, #!$%@?ć się, poszczekać to równie dobrze możecie sobie to zrobić w głowie, albo polecieć na całośc, po co wgl starać się to obrać w "rozmowę". Poleccie z jakimś wyzwiskiem odzwierciedlającym wasz ból dupska i dajcie upust swoim emocjom skoro macie z tym problem.

Po mnie to spłynie. Co najwyżej usunę wam wpis, bo psuje mi to czym jest rozmowa tutaj. Ale wy już dacie upust swojemu
@NewBlueSky: a nie uderzyła cię ironia, że
- przyszedłeś do ludzi po odpowiedź,
- w sprawie której nie potrafisz sam rozwiązać
- kasujesz jedną najczęstszą odpowiedź na twoje pytanie
Przez swoje schorzenie, zawsze będą rzeczy na które nigdy nie znajdziesz odpowiedzi które potrafi znaleźć każdy inny człowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym dość nieskładnie piszesz, zbyt rozbudowujesz proste wypowiedzi. Sciany tekstu w stylu wypracowania w liceum
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unified_observer:

Kolejny co nie ogarnia. Nie przyszedłem po rozwiązanie czy byle odpowiedź. Przyszedłem po komentarz kogos kto sie zna.

Najczestsza odpowiedź jest bledna wiec co w niej takiego szczegolnego? Gdyby ci ludzie poswiecili 1s na analize tego mowia to by zrozumieli ze to bezsens.

Możesz byś odstraszony, nikt cię nie zmusza do wypowiedzi.
@NewBlueSky: jak na kogoś kto chełpi się swoją logiką słabo się nią posługujesz.
Zakładasz, że każdy kto ci odpowiada się nie zna? A jednocześnie nikomu przecież nie sprawdzasz kompetencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Prawidłowa odpowiedź też jest najczęstszą odpowiedzią.
Jak specjalista poda ci prawidłową odpowiedź to odrzucisz na podstawie kryterium popularności? A w związku z tym odrzucisz kompetencje specjalisty (ktorego nota bene nie sprawdzisz) bo podał nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unified_observer: to twoja interpretacja. Są ludzie którzy zrozumieli backstory w tym wpisie i mieli coś do dodania poza ich ból dupska.

Nie, jestem świadomy, że większość ma ból dupy, szczególnie jak na początku post trafił do jakichś psycholi z tagu psychologia, a przez nich w gorące czyli do większej ilości obrażonych osób.

Tak, PiS to najlepsza partia bo bieda umysłowa na niego głosuje, dziękuję za opinię znawcy xD

Tam nie było
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unified_observer: ja o tobie nie pamiętam w ciągu 5 min, tak samo o reszcie trolli. Nie wiem jaką masz wizję świata ale mam w dupie co troll do mnie mówi xD już nie raz pisałem, że nie rozumiem tych memów, że ktoś idzie spać i przypomina mu się coś smutnego z dzieciństwa i jwst mu smutno.