Wpis z mikrobloga

Cześć mirki spod wyznania #budujzwykopem #budowadomu i #remontujzwykopem

Zebrałem wyceny na gazobeton na ściany zewnętrzne. Pytałem o solbet oraz Ytong i różnice cenowe są +/- 8000 więcej za Ytonga. Do tego pewnie dojdzie kilka zł więcej na zaprawę i transport (więcej bloczków).

Czy warte jest to dopłacenia czy jadą głównie na marce? Czytałem sporo opinii i trafiają się dobre zarówno o Solbecie i Ytongu ale o tym drugim widziałem sporo narzekań na wymiary i równość bloczków.
  • 16
@ksiak: Akustyka dla mnie ważna ale mowa jedynie o ścianach zewnętrznych (wewnątrz będzie Silka). Ale z tego co gadałem z kierownikiem i ekipą, główną rolę odegra tutaj wełna na ociepleniu.
Akustyka dla mnie ważna ale mowa jedynie o ścianach zewnętrznych (wewnątrz będzie Silka). Ale z tego co gadałem z kierownikiem i ekipą, główną rolę odegra tutaj wełna na ociepleniu.


@ATAT-2: no tak, jak masz wełnę na zewnątrz to będzie dodatkowo izolacja akustyczna.
Ytong się kiepsko tnie, jest twardy wbrew pozorom.
@ATAT-2: Obczaj H+H w wersji GOLD 625
https://www.hplush.pl/documents/20662/77650/Karta+Techniczna+-+HH+Gold%2B+Bloczki+5%2C0-600.pdf/8311e4b7-ba9c-4821-85cd-6cd9699ab51c

Ytong drogi, Solbet krzywy
Porównaj paramtery jakościowe - TLMB jest dla H+H (tolernacja do 1mm odchyłu), przy TLMA było chyba do 3mm. 2-3lata temu to weryfikowałem i wybrałem H+H w klasie 600

Jak chcesz mieć cisze, dużą bezwładność cieplną to idz w Silke - wykonawca będzie płakał bo ciężkie i trudne w obróbce. Gazobeton dobry jest do cichych, spokojnych miejsc.
Jak robisz wełne
Gazobeton dobry jest do cichych, spokojnych miejsc.


@Skwarek85: ale czy różnica będzie aż tak odczuwalna w głośniejszych miejscach gdy w grę wejdzie wełną na ocieplenie? Słyszałem że ona niweluje wszelkie braki jeśli o izolacje akustyczna chodzi
@ATAT-2: TAk, wełna też niweluje. Pamiętaj, że dzwięk ma skale logarytmiczną. Sprawdź czy niwelacja wełny i gazobetonu będzie dla Ciebie OK i działaj. Tego wyboru nie da sie później poprawić.
A co chcesz rozwinąć? Musisz sam ze sobą porozmawiać czego oczekujesz. Dla jednego klikanie w klawiaturę będzie głośno a dla drugiego zakład mechaniczny pod płotem będzie cicho.

Jak chcesz sie odizolować z zewnątrz jak w bunkrze, gdzie wołania własnych dzieci z podwórka nie chcesz słyszeć to silka + okna potrójne z folią akustyczną.

Jak Ci nie przeszkadza lekki szum aut ciężarowych nocą to gazobeton wystarczy spokojnie.

To od Ciebie zależy jaki masz