Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem kilka leveli przed 30 level, nie mam gówniaka, całkiem przyzwoita praca w programowanie - miesięcznie 14-20k po opłaceniu podatków.
Mam własne mieszkanie 60m2 w mieście wojewódzkim w nowym budownictwie. Lokalizacja średnia, takie mocne 6/10, ale za to bez kredytu. W lepszej lokalizacji musiałbym niestety wziąć kredyt.
Koszty życia wychodzą mi raczej niskie, płacę czynsz, gaz, prąd, internet, paliwo do auta. Żarcie w 99% gotuję w domu. Często kupuję jakieś niepotrzebne duperele, ale miesięcznie zamykam się w 2-3k.
Jeszcze jakiś czas temu myślałem o budowie małego domu, jak już odłożę trochę kasy. Ale ostatnio zastanawiam się nad #emigracja do normalniejszego kraju. Denerwuje mnie, że ludzie tu oszukują na każdym kroku, fachowcy wykonują swoją robotę byle jak - najlepiej to trzeba znać się na wszystkim i patrzeć na ręce - tylko wtedy po co mi fachowiec, jak mogę zrobić to sam... O służbie zdrowia nawet już nie będę wspominał.
Jakie kraje możecie polecić? Nie mówię, że jutro się pakuję i lecę ale w perspektywie np. 2 lat, żeby przemyśleć dobrze sytuację, liznąć języka itd. W tym czasie pewnie też przeprowadziłbym się na 1-2 miesiące, żeby zobaczyć jak faktycznie żyje się w tym kraju, bo na szczęście pozwala na to praca zdalna.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6300f10ad62dfabca7f8b093
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 16
@PiotrFr: No nie wiem, zobacz jak wyglądają domy w uk przecież u nas za taka robotę to fachowiec by dostał po ryju. Większość emigrantów gdy przyjeżdża na urlop do polski to zaczyna go od lekarzy-szczególnie dentystów. Poziom życia w Polsce zbliżył się do tego na zachodzie, to nie jest już to samo co 20lat temu. Zgodzę się, że komfort życia przy niskich zarobkach jest wyższy na zachodzie niż w Polsce ale
@kanciak12:

Jako imigrant gowno cię interesuje lokalna polityka,

To jest kwestia indywidualna. Jeśli kogoś nie interesuje polityka miejsca gdzie żyje, pracuje i płaci podatki to jest po prostu ignorantem i w Polsce też go to nie interesowało.
Nie wiem o co chodzi z domami w UK ale akurat ten kraj to takie USA wanna be.
W normalnym kraju odpowiadasz za świadczone usługi. Jakiekolwiek. A w Polsce nawet ktoś zajmujacy się zawodowo
@PiotrFr: a na zachodzi jest inaczej? Przecież ci handlarze kupują auta z zachodu i im tez zależy żeby nie wtopić pieniędzy. W Polsce narzekania na fachowców- na zachodzie ich przyjmują z otwartymi ramionami. Co do samochodów to ja uważam, że handlarze dopasowują się do klienta, Polak kupuje marzenia a nie auto, do tego musi trafić na OKAZJE. Znam temat z dwóch stron. Jak chcesz sprzedać w Polsce auto to książkę serwisowa
Denerwuje mnie, że ludzie tu oszukują na każdym kroku, fachowcy wykonują swoją robotę byle jak - najlepiej to trzeba znać się na wszystkim i patrzeć na ręce - tylko wtedy po co mi fachowiec, jak mogę zrobić to sam... O służbie zdrowia nawet już nie będę wspominał.


@AnonimoweMirkoWyznania:
:D
Mam taką zagadkę- co to za kraj w którym ludzie zostali uwięzieni na stacji metra bo obsługa zapomniała ją otworzyć?
Jako imigrant gowno cię interesuje lokalna polityka,

@kanciak12: ogólnokrajową i tak powinno się przynajmniej raz na jakiś czas obserwować, żeby wiedzieć po prostu co się dzieje naokoło ciebie.
A jeśli mowa o przeprowadzce do innego kraju UE, to polityka samorządowa jak najbardziej może cie interesować, bo obywatele krajów UE mogą głosować (a nawet startować) w wyborach samorządowych mieszkając w innym kraju UE: https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/elections-abroad/#!$%@?-elections/index_en.htm
@kanciak12:

Przecież ci handlarze kupują auta z zachodu i im tez zależy żeby nie wtopić pieniędzy. W Polsce narzekania na fachowców- na zachodzie ich przyjmują z otwartymi ramionami

Co to ma do rzeczy? Handlarz na zachodzie chętnie sprzeda na eksport bo wyzbywa się wszelkiej odpowiedzialności. Tak samo sprzedając innemu handlarzowi. Prowadząc działalność masz posiadać niezbędną wiedzę z danej dziedziny. Przyjmują budowlańców i co? Jako pracowników a firma dalej odpowiada. Ja robiąc
@AnonimoweMirkoWyznania: np. w Niemczech faktycznie jest inna mentalność ludzi. No i fajnie ze cie nie oszukają i lepsza opieka medyczna ale też zawsze sie znajdzie coś co ci się nie spodoba. Ja bym chyba poleciał do Tajlandii albo np na Sycylię. Zwłaszcza jak masz opcje zdalnej pracy. Gdzieś gdzie się tanio i fajnie żyje, jest ładna pogoda i ciekawi ludzie.
@BratMatyldy: Ponieważ z moich doświadczeń wynika, że w UK dość łatwo spotkać ludzi albo niekompetentnych, albo takich, którym nie za bardzo się chce (brytyjska budowlanka może być dobrym przykładem). A Op woli raczej unikać takich miejsc.