Wpis z mikrobloga

Macie jakieś sprawdzone sposoby na zmotywowanie lesera do pracy? Mamy takiego jednego goscia, ktory na kazdym daily mowi "aj will continiu to work on maj ticket, dats oll" i ticket na 2 dni robi 2 tygodnie. Nie bardzo chce go #!$%@? wyzej i byloby mi wszystko jedno, gdyby cale planowanie bralo ten fakt uwage (pewnie wtedy zatrudnionoby kolejnego deva, bo jest duzo do zrobienia). Dawac mu jakies krytyczne taski, zeby bylo lepiej widac, ze sie #!$%@?? Bezczelnie pytac codziennie na daily czy nie potrzebuje pomocy, bo task robi juz 2x niz planowano? Czy moze jednak uderzac do PMa i niech on sie martwi?

Wolam @bootcamp_java_developer jako eksperta w tej dziedzinie.

#programowanie #scrum #agile
Kresse - Macie jakieś sprawdzone sposoby na zmotywowanie lesera do pracy? Mamy takieg...

źródło: comment_1660995996NF3SC5qcrrdPLjKJezSZgZ.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@Kresse: Tez mam takiego ziomka. Ostatnio revert commita robił trzy tygodnie. #!$%@? się da z tym zrobić. #!$%@? nie wyjebia bo headcount się musi zgadzac a działa demotywująco na zespół
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: No ja nie mam z tym problemu, ze ktos nie #!$%@? 8h/dzien, ale dowożenie 3-4h na tydzien to jak dla mnie juz za bardzo lecenie w #!$%@? xD Niech idzie na zasilek, tam przynajmniej nikogo nie bedzie oszukiwal i dostanie pieniadze odpowiadajace temu, co zrobil dla spoleczenstwa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kresse: estymaty. Jak wykracza grubo to robisz retro sprintu i dajesz mu głos na forum, co poszło nie tak i czy ma pomysł aby to się nie powtórzyło. Zazwyczaj wystarczy aby taki czuł stres po każdym sprincie i zaczął coś robić. Inaczej zrobi z siebie debila.
  • Odpowiedz
@kaarp: Jestem tech-leadem, wiec mam troche odpowiedzialnosci, zeby "projekt szedl do przodu", chociaz HR i pilnowanie deadline'ow (ktore i tak sa dosyc daleko w przyszlosci) to formalnie nie moja dzialka. Pewnie skonczy sie na tym, ze PM obudzi sie w polowie deadline'u, ze gotowe jest dopiero 20% i zacznie sie szukanie przyczyn ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Malkof: No przeciez napisalem, ze to nie moja dzialka. Co najwyzej PM moglby sie przywalic, ze nie zasygnalizowalem problemow czy cos, ale z tego moge sie jednym zdaniem spokojnie wybronic. Ja tylko chce miec fajny team w ktorym kazdy podchodzi do innych z szacunkiem. Gosc, ktory codziennie leci w #!$%@? imho tego kryterium nie spelnia.
  • Odpowiedz
@Kresse: Roznie w zyciu bywa. Ostatnio dostalem ticketa aby na builderach zrobic update curla. Zadanie na max pol godziny. Ale zajelo mi 1,5 dnia. Okazalo sie, ze buildery byly na ubunto 14.04 i 16.04, wiec musialem zrobic update calych maszyn, potem sie okazalo ze jakies niekompatybilnosci wyszly i trzeba bylo polatac ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@biont: Ale jak to zrobic bez atakowania i zarzucania mu lenistwa? Nie chce sie z nim klocic i w efekcie jeszcze bardziej pogorszyc sytuacji.

@derylio1: Ze jakies zadania moga trwac dluzej nic przewidywano to w zasadzie chleb powszedni, ale jesli gosc ma tylko takie zadania od roku, to musi miec strasznego pecha ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz