Wpis z mikrobloga

Witam, mam klimatyzator GREE PULAR i próbuję go zrobić trochę bardziej smart (żeby np włączał się powyżej danej temperatury i wyłączał poniżej innej).

Gree ma wifi i sparowałem z google home, więc aż prosi się dołożenie jakiegoś czujnika temperatury i obsługa tego jakąś aplikacją, ale nie widzę w ogóle takiej możliwości.

Znalazłem jedynie coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/czujnik-temperatury-wilgotnosci-pilot-ir-tuya-wifi-11967002388
ale bez sensu, żeby działało to po IRjako pilot, gdy klimatyzator ma obsługę Google Home...

Znacie jakieś aplikacje która mi to ogarnie?
Z góry dzięki

#klimatyzacja #gree #tuya #googlehome #smarthome #pytaniedoeksperta #automatyzacja #kiciochpyta
cebula12klocuch13 - Witam, mam klimatyzator GREE PULAR i próbuję go zrobić trochę bar...

źródło: comment_1660904126shAqqghqqH29aydAM1GXKS.jpg

Pobierz
  • 16
@cebula12klocuch13: Jeśli appka nie ma żadnego API ani integracji to jesteś w dupce jeśli chodzi o smart ficzery tego AC.

Zamiast tego kup IR Blaster na WiFi (jaki co sie integruje z Tuya na przykład) (bedzie sluzyl jako pilot) i do tego smart termometr i będziesz to mogl sobie spiac żeby się włączało i wyłączało jak chcesz.
@fishery: ale Google Home nie wiedzieć czemu nie ma obsługi scenariuszy ON device A when x etc mimo że mam w środowisku czujnik temp na wifi, klimę i inne urządzenia.

@infury: właśnie szkoda, bo mam wszystko pod wifi ale rozumiem bez produktu na IR w którym zaprogramuje pilota się nie obędzie.. chyba najlepsza opcją będzie ta tuya ze zdjęcia wyżej bo ma wbudowane czujnik i IR w jednym
@cebula12klocuch13: daj proszę znać, jak znajdziesz jakieś rozwiązanie. Na upartego Gree ma też API bezpośrednie, to znaczy wysyła się mu pakiety UDP, w sieci lokalnej, z pominięciem chmury Gree. Więc można zrobić prosty skrypt, z czegoś otwartego sczytywać temperaturę i odpalać gdzieś na cronie. Bo domyślam się, że Google Home łączy się z chmurą Gree, do której podłączają się klimatyzatory.
@cebula12klocuch13: W tym roku będziesz kombinował? Ja w tamtym roku (albo 2021) próbowałem tak zrobić, mam 3 termometry BLE, HA postawiony na Raspberry, ale Home Assistant tego nie ogarnął. Nie wiem co robiłem źle, ale po prostu nie wykonywał zadanego scenariusza. Osobno wszystko działało i się komunikowało.
Także ja z dystansem podchodzę do tych "nieograniczonych możliwości" Home Assistanta.