Wpis z mikrobloga

Właśnie zagrałem w grę po 25 latach przerwy (ʘʘ)

25 lat temu na święta, wujek sprezentował mi moją pierwszą konsole SEGA Master System i 2 gry na kardridźach, plus na samej konsoli były zainstalowane już dwie gry, Super Mario Bros i strzelanie do kaczek za pomocą pistoleciku który się podłączało do konsoli.

Niestety nie mam już tej konsoli, ale wczoraj coś mnie naszło i zacząłem testować stare gry w emulatorze, najpierw na VICE (PC), potem pomyślałem, czemu nie zainstalować na swojej nieużywanej Raspberry Pi 3 system Retropie, tak więc zrobiłem.

Oczywiście RetroPie ze względu na copy right nie ma żadnych ROMów, więc znalazłem w sieci naprawdę fajną stronę WoWroMs, na początku myślałem, że to jakiś scam pobierając pierwszy ROM na SEGA MS, ale po odpaleniu działa bardzo dobrze! ()

Moje gry które miałem to:
Battle out run
Tennis Ace

Wczoraj pobrałem je, wrzuciłem na malinkę i działa jak za starych dobrych lat ( ͡º ͜ʖ͡º)

Do sterowania używam Steam Controller, RetroPie bez problemu wykrywa kontroler, tylko pierwsza konfiguracja kontrolera to tragedia, ze względu na touch pad.

Więc, jeżeli chcecie skonfigurować Steam Controller pod RetroPie, po prostu anulujcie proces konfiguracji kontrolera (F4) i przekopiujcie ten config.

PS. Zastanawiam się tylko, jak WoWroMs, nie ma problemów z copy right? Oni mają prawie wszystkie stare gry, nawet od Nintendo czy PS1/PS2!

#retropie #nostalgia #retro #gry #raspberrypi
aptitude - Właśnie zagrałem w grę po 25 latach przerwy (ʘ‿ʘ)

25 lat temu na święta...

źródło: comment_1660890904bLjinlPgArlJdxmOERhupw.jpg

Pobierz
  • 11
@aptitude: na sedze nie było super mario bros i duck hunt. Może chodzi Ci o Alex Kidda? Chyba był wgrany na niektóre konsole. Sam mam z Soniciem. Tylko, że ja mam segę master system 2 bodajże. Tą nowszą i tańszą wersję (gorszą).
@jield:

The Master System was released in competition with the Nintendo Entertainment System (NES). Its library is smaller and with fewer well-reviewed games than the NES, due in part to Nintendo licensing policies requiring platform exclusivity. Though the Master System had newer, improved hardware, it failed to overturn Nintendo's significant market share advantage in Japan and North America. However, it attained significantly greater success in other markets including Europe, Brazil, South
@aptitude: No ciekawe. Faktycznie znalazłem Duck Hunta na SMS, ale Mario nie mogę. Jakbyś miał jakiś filmik to podrzuć, bo jestem ciekaw. SMS technicznie była chyba lepsza od NESa. Chociaż może dźwięk miała gorszy, ale u Segi zawsze na tym polu było kiepsko.
@aseeon_: No czytam też o duck huncie na wiki i pisze, że wydane tylko na nes i arcade. Może chodzi o Safari hunt? https://youtu.be/5DrH3HswHeA

Edit: Safari hunt był wbudowany w niektóre modele

Built-in Games
The Sega Master System (depending on the model) came with one, two, or three games built into its hardware. For the model 1 Sega Master System, the machine pre-programmed with three games. The actual retail quality games