Wpis z mikrobloga

@Tommy__: Owszem, niektóre rzeczy mnie #!$%@?ą - czipy blokujące druk po określonej ilości stron, instalowanie kondensatorow w monitorach w okolicach gdzie są najbardziej narażone na ciepło czy brak łatwo wymienialnych baterii w telefonach ale technika teraz idzie tak szybko że po 2-3 latach sprzęt elektroniczny robi się okrutnie przestarzały. Dopiero wchodziły monitory HD a już wszędzie 4K, 8K na horyzoncie. Nawet odkurzacz - cóż że ma mniejszy silnik, skoro lepiej
  • Odpowiedz
Współczesna lodówka - mniej niż 1 kWh


@gregor40: jak jej w ogóle nie otwierasz. Polecam zakup miernika prądu i weryfikację tego co producent pisze w swoich reklamach.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Zależy jak na to patrzysz. Ja w zeszłym roku wymieniłem ekran HD na 2K w komputerze, nie było to coś wymuszonego, ekran miał już 13 lat i poszedł na OLX jako w pełni sprawny. Ale po prostu mi się już znudził. Z resztą 4K czy nawet 8K to sprzęt dalej bardzo specyficzny bo jeśli ktoś używa TV tylko po to aby oglądać kablówkę to tam chyba dalej nie ma
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: A po 3 latach przesiadka na kolejną, bo postarzanie wjechało na pełnej, a naprawa kosmicznie droga. ;) Niestety znaleźć dobry sprzęt AGD nie jest łatwo, czytałem już nawet sporo negatywnych opinii o Miele polecanym zazwyczaj jako wzór jakości, że też potrafi się psuć i producent wypiąć na klienta.
  • Odpowiedz
Pytanie za 100 punktów to ile trzeba używać taką lodówkę, żeby zużyć energię potrzebną na działanie w tym czasie ORAZ PRODUKCJĘ nowej lodówki.


@justkilling: powiedzmy że nową lodówkę wymienisz za 10 lat

1kWh dziennie mniej daje 3650kWh, myślę że spokojnie w tym budżecie energetycznym zmieści się wyprodukowanie nowej lodówki, ale ekspertem nie jestem
  • Odpowiedz
A po 3 latach przesiadka na kolejną, bo postarzanie wjechało na pełnej, a naprawa kosmicznie droga. ;)


@redemptor: Szczerze mówiąc jeszcze nigdy mnie coś takiego nie spotkało z żadnym sprzętem, a ciebie? Pewnie na dziesiątki tysięcy sprzedanych sztuk nawet jeżeli to będzie 1% szans to będziesz miał setki negatywnych opinii. Dobrych opinii z kolei nikt nie pisze, jak działa to działa, nikt po dwóch czy pięciu latach od zakupu lodówki
  • Odpowiedz
@dktr: ostatnio wywaliłem taką radziecką z 75 roku. W skali miesiąca zużywała prawie x2.5 w stosunku do nowej dwa razy większej z dwa razy większym zamrażalnikiem. 130W mówi s skrócie tyle, że urządzenie nie powinno obciązać sieci więcej, niż 130 Watów - ale to, że tyle "ciągnie" przez 10 godzin na dobę zamiast 3 godzin na dobę czyni różnicę.
  • Odpowiedz
Ciekawe czy prawak (działacz Ruchu Narodowego) wie ile to bierze prądu xD

Nie wiem, ale się domyślam


@pawelczixd: Ty tak w ogóle mało wiesz. Takze lepiej siedz sobie ciuchutko w piatym rzedzie i sie nie kompromituj ;)
  • Odpowiedz
@pawelczixd:
- takie lodówki często są już mniej oszczędne niż współczesne
- przeciętni ludzie raczej nie wymieniają sprzętów co sezon. Sądzę też, że ludzie by ich używali naprawdę długo, gdyby tylko ich żywotność była dłuższa- częstsza wymiana sprzętów niż koedyś to nie fanaberia użytkowników moim zdaniem

- co ma weganizm do tego? Now rozumiem jak jedno eko (w założeniu autora) zachowanie ma dyskredytować inne.
  • Odpowiedz
@pawelczixd: Babcia żony, oni dobijają 40-tki wiec babcia jest +80 level. Staruszka nie ogarnia jak kupić nową lodówkę, co zrobić, jak robi się raty, kogo o to prosić, co ze starą, kto załączy nową. Musi za to co miesiąc graciarę rozmrażać i słuchać w nocy jak dudni.
Przychodzi do niej typ, monsz wnuczki, dowiaduje się że jest politykierem, panem super ważniakiem w pięknych szmatach, a ten robi zdjęcia biedy z
arinkao - @pawelczixd: Babcia żony, oni dobijają 40-tki wiec babcia jest +80 level. S...

źródło: comment_16609094114Aae8qrp0e6WSe5X4j86BD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
1kWh dziennie mniej daje 3650kWh, myślę że spokojnie w tym budżecie energetycznym zmieści się wyprodukowanie nowej lodówki, ale ekspertem nie jestem


@Leniek: od tego jeszcze musisz odjąć pobrany prąd przez nową lodówkę
  • Odpowiedz