Wpis z mikrobloga

nosem wyobraźni czuję jak tej lodówki wali...


@fizzly: polecam umyć lodówkę od czasu do czasu zamiast wymieniać co roku na nową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@henk: tu nie chodzi o mycie, po prostu plastik po tylu latach nabiera tych zapachów. Widać nie miałeś do czynienia z takimi starymi lodówami ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 15
@pawelczixd lubię słuchać opowieści o starym sprzęcie z PRL jak to kiedyś robiono wszystko porządnie i z grubej blachy a teraz cieniutka blaszka albo plastik.

A na zachodzie z tego naszego AGD się wszedzie śmiali, bo znacząco podnosiło to koszta produkcji a nie zapewniało dodatkowych funkcji, no ale Polska była za biedna aby wdrożyć nowoczesne technologie w fabrykach i składali takie odkurzacze z grubą blachą w którą można było młotkiem nawalać
  • Odpowiedz
lubię słuchać opowieści o starym sprzęcie z PRL jak to kiedyś robiono wszystko porządnie i z grubej blachy a teraz cieniutka blaszka albo plastik.


@Tommy__: To miało zalety, ale zależy o jakim sprzęcie mowa. O ile to nie ma większego znaczenia jako obudowa odkurzacza, to ma znaczenie jeżeli to jest część mechaniczna w np. maszynie do szycia.

Tylko ludzie nie widzą tego, że kiedyś za taką maszynę dać trzeba było
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia owszem są takie rzeczy w których to ma znaczenie ale np w odkurzaczu to chyba tylko spełniało taką funkcję, że jako gowniak lubiłem jeździć na odkurzaczu Zelmer Predom i udawać, że to mój samochód xD współczesny bym pewnie połamał

Ceny to w ogóle inna sprawa, moja babcia dalej z nostalgią wspomina pewex a jak ostatnio poszukałem jakie tam były ceny to się okazywało, że za jeansy levis trzeba było zapłacić
  • Odpowiedz
@pawelczixd: nie wiem na czym polega ekologia natomiast zgodzę się z tym, że lepiej gdy produkt wykonany jest solidnie i działa długo zamiast kupować co 3-5 nowy. Nawet jeśli ten nowy ma lepsze parametry albo pobiera mniej prądu.
Ale czy to faktycznie bardziej ekologiczne używać produktu bardzo starego, do którego wytworzenia użyto 5 X więcej materiałów rzadkich niż obecnie, w dodatku możliwe, że szkodliwych, i zużywającego przez te dziesiątki lat
  • Odpowiedz
@Tommy__: Jeszcze nie tak dawno ludzie chodzili do warsztatu przewinąć silnik w mikserze czy odkurzaczu albo wymienić szczotki, dzisiaj się tego nie robi bo sprzęt tego typu kosztuje grosze. Kwestia nie tyle techniki co zamożności. Po co reperować 30 letniego rupiecia skoro nowy mikser można dostać za 30zł w promocji w markecie?
  • Odpowiedz