Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że czytacie jakąś papierową książkę w języku obcym i okazuje się, że nie znacie jakiegoś słowa. Jak postępujecie by je poznać? Jeśli używacie apki innej niż google translate, to pochwalcie się jakiej. #ksiazki #angielski #naukaangielskiego
heater - Załóżmy, że czytacie jakąś papierową książkę w języku obcym i okazuje się, ż...

źródło: comment_16607539113MeiuZatqYDXEYyVySwTUj.jpg

Pobierz

Jak postępujecie by je poznać?

  • google tranaslate i manualnie wpisuje slowo 43.4% (23)
  • apka google tranaslate i tlum. z obrazka 3.8% (2)
  • wertuję słownik lol 9.4% (5)
  • chcialbym umić jezyk obcy 20.8% (11)
  • uzywam innej apki 22.6% (12)

Oddanych głosów: 53

  • 16
  • Odpowiedz
@heater: W przypadku książek papierowych i czasopism nigdy nie sprawdzam. Jak czytam na tablecie albo na kindle to najczęściej też nie, a jak mi się zdarzy to jakimś wbudowanym słownikiem (angielskim oczywiście, nie pol-ang).
  • Odpowiedz
@heater: Dobrze, tylko raz mnie nie zrozumiała, ale jak mąż powiedział to od razu wiedziała o co chodzi, więc akceptuję, że to była ostatecznie moja wina ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@trzeba_bylo_uwazac: akurat mam znajomego, ktory jest zafiksowany na punkcie tej metody i radzi sobie bardzo sprawnie, ale i tak jest to niepraktyczne, chocby wtedy gdy chcemy cos przeczytac w komunikacji - brac z soba dodatkowa cegle i operowac nia na malej przestrzeni jest srednio przyjemne.
  • Odpowiedz
@kefas_safek: tak, jak dotkniesz na ekranie jakieś słowo i przytrzymasz to otwiera Ci się słownik z tym słowem (słowniki możesz też swoje wgrać), dodatkowo jak masz internet to otwiera Ci się Wikipedia z tym słowem wyszukanym i jeszcze coś. Dodatkowo jest vocabulary builder i wszystkie te słowa, które sprawdzisz kindle zapamiętuje i potem do każdej książki tworzy fiszki. Potem te słowa można też sobie wyeksportować do jakiejś innej apki do nauki
  • Odpowiedz