Wpis z mikrobloga

@card_man: PPK nie ma sensu jeśli wiesz, że pracodawca nie żydzi na pracownikach i po prostu to co wsadza w PPK to po prostu nie dostaniecie w podwyżkach - wtedy te pieniądze i tak masz w pensji, a przy wypłacie nie przepada ci 30% tego pracodawcowego dodatku.
Robienie PPK ma tylko sens, kiedy nie da się inaczej wyciągnąć kasy od pracodawcy. Przy wypłacie ani nie masz dodatku z podatków ("od rządu")
@Xianth2: a masz tak? mało który pracodawca dorzuca pracownikowi ekstra w PPE, tutaj też chodzi o tarczę podatkową. jak ktoś może poczekać do emerytury i uda mu się potem zgodnie z ustawą wypłacić kasę z PPK bez podatku to wyjdzie lepiej na tym niż gdyby dostał tą kasę lata wcześniej jako podwyżka.
może w malych firmach to robi różnica, kto się zapisał to nie dostanie podwyżki takiej ale w dużych to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
jednocześnie nie bojący się trzymać pieniędzy na ROR, które przecież też państwo może zabrać jedną ustawą. XD


@Krupier: ale ty wiesz, że jest coś takiego jak fundusz bankowy i pieniądze w wysokości do bodajże 150 tysięcy euro są chronione?

@wiktorek_pl:

100k jak już.

No jest, i co z tego? To taki sam zapis na papierze jak każda inna ustawa. Zgodnie z waszą logiką można ją w jedną noc zmienić i
@wiktorek_pl: niekompetencję zarzuca mi człowiek, który nawet nie wie do jakiej kwoty jest BFG, o ironio.

#!$%@? to się powinni odzywać takie gamonie, których nie będę tu przytaczał z nicków, a którzy właśnie #!$%@?ą o tym jak to rząd może #!$%@?ć pieniądze z PPK. Ok, skoro może to zrobić to równie dobrze może #!$%@?ć z ROR czy z IKE. Wystarczy przecież jedno tajemne posiedzenie i jedna zmiana ustawy, co to za
No jest, i co z tego? To taki sam zapis na papierze jak każda inna ustawa. Zgodnie z waszą logiką można ją w jedną noc zmienić i pieniądze zabrać. XD


@Krupier: Tylko, że w najnowszej historii Polski jeszcze się nie zdarzyło aby rząd zabrał pieniądze z ROR. A z kont emerytalnych już zabrał dwa razy. Stąd ta obawa.
@Krupier: @EpicKris: właśnie o OFE mówię. Wiem, że na papierze to może i nie do końca to samo, ale w OFE też miały być nasze, a jak się skończyło wszyscy wiemy. Jeśli komuś chce się bawić w te PPK to niech się bawi. Bo wypłacać to co miesiąc czy co dwa się opłaca. Ale mi się nie chce z tym piepszyć, aby zarobić kilkadziesiąt złotych.
właśnie o OFE mówię.


@pwone: to źle mówisz, nikt ci tych pieniędzy nie zabrał.

ale w OFE też miały być nasze, a jak się skończyło wszyscy wiemy.


@pwone: nie miały i nigdy nie były. Też kiedyś myślałem tak jak ty.

Ale mi się nie chce z tym piepszyć, aby zarobić kilkadziesiąt złotych.


@pwone: no nie chce ci się i spoko, nie robisz tego. Tymczasem na głównej co jakiś czas
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pwone:

właśnie o OFE mówię. Wiem, że na papierze to może i nie do końca to samo


To w ogóle nie jest to samo.

ale w OFE też miały być nasze


No nie.

Jeśli komuś chce się bawić w te PPK to niech się bawi. Bo wypłacać to co miesiąc czy co dwa się opłaca. Ale mi się nie chce z tym piepszyć, aby zarobić kilkadziesiąt złotych.


Spoko, 3 minuty zabawy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@lalabomba: jaka grubsza sprawa? Na PPK twoje środki są prywatne i na ROR twoje środki są prywatne.

Czyli teraz chcesz powiedzieć, że to żaden problem walnąć ustawę, która zabierze prywatne środki z PPK, ale już trudniej jest walnąć ustawę, która zabierze prywatne środki z ROR? XD

Nikt się nie czepia ludzi, którzy PPK nie ufają, ale ludzi, którzy powielają bzdury odnośnie zabrania pieniędzy z PPK itp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xianth2: Dokładnie, np jeśli pracodawca wypłaca premie uznaniową to przy zapisaniu do ppk może po prostu tą premię zmniejszyć aby było co wpłacić do ppk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyli teraz chcesz powiedzieć, że to żaden problem walnąć ustawę, która zabierze prywatne środki z PPK, ale już trudniej jest walnąć ustawę, która zabierze prywatne środki z ROR?


@Krupier: dokladnie tak. Trzeba byc ignorantem aby nie rozumiec ze to sa dwie rozne sprawy. Pieniadze z OFE mielismy juz zabierane. Pieniadze zabrane z kont zajebia system bankowy w Polsce. NO ALE PRZECIEZ TO SAMO.
@card_man: PPK z punktu finansowego jest korzystne, tym bardziej, że możesz kasę nawet co roku wypłacać więc nie zabiorą jej jak w przypadku OFE.
Jest jednak druga strona medalu, dlaczego PPK jest bardzo nie korzystne i z takiego powodu warto się wypisać, mianowicie: wszystkie państwowe molochy typu PGE, Orlen, PGZ itd. dziwnym trafem wybrały jako zarządcę tymi funduszami PFR - który jest zależny od rządu. Dzięki kasie od setek tysięcy ludzi,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anttrza:

Pieniadze z OFE mielismy juz zabierane.


No ale PPK nie jest jak OFE ¯\_(ツ)_/¯

Pieniadze zabrane z kont zajebia system bankowy w Polsce


Zabranie z kont bankowych niczym się nie różni od zabrania z PPK, więc...?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chronione? Ale przed czym? Skoro PPK są na minusie i trwonią nasze pieniądze... Kiedy zacznie działać ta ochrona? Jak przepierdl 99% wpłaconego kapitału?

@szeryf3city:

Niekoniecznie są na minusie. Poza tym to z założenia inwestycja długoterminowa.
Akurat w tej chwili 99% jest na minusie. Nie wiem czy jesteś uczestnikiem PPK. Jeśli tak zaloguj się na swoim koncie i sprawdź. Ja straciłem już prawie 5% wpłaconych środków + 15% inflacji. Rachunek jest prosty.
Akurat w tej chwili 99% jest na minusie. Nie wiem czy jesteś uczestnikiem PPK. Jeśli tak zaloguj się na swoim koncie i sprawdź. Ja straciłem już prawie 5% wpłaconych środków + 15% inflacji. Rachunek jest prosty.


@szeryf3city: Inwestycje długoterminowe mają to do siebie, że w krótkim okresie mogą być na minus. Spójrz np. na wykres ETFSP500 jak się kształtował historycznie. W długim okresie cały czas rośnie, chociaż w 2020 poleciał na
@card_man PPK jest całkiem sensownie zrobione, tylko z automatu ludzie się buntują, bo bo pamiętają, co było z OFE.

Tu różnica jest taka, że te środki są prywatne i w każdej chwili można je wypłacić. Czy państwo może zabrać tę kasę? Jasne, tak samo jak z konta bankowego. Jeśli ktoś przewiduje taki scenariusz, to powinien trzymać kasę w Bitcoinie, wtedy nikt nie będzie mu tego w stanie skonfiskować.

Dodatkowo, jak ktoś ma
@card_man: Zobaczymy jak się im pod dupa ciepło zrobi i na gwałt będą szukać hajsu, no ciekawe gdzie go będą szukać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ufanie rządowi że zaopiekuje się Twoimi pieniędzmi to jak zamawianie #!$%@? z nadzieją że też będzie łaskawa dla Twojego portfela

Nic żeście się nie nauczyli, no ale cóż - szczerze życzę powodzenia
Ufanie rządowi że zaopiekuje się Twoimi pieniędzmi to jak zamawianie #!$%@? z nadzieją że też będzie łaskawa dla Twojego portfela


@masterdick: sprawdź co to jest ppk i kto te pieniądze trzyma xD brak słów na Wasze mądrości z palca wyssane
@card_man: bo to PiS wprowadził a że udało im się coś wprowadzić korzystnego przez przypadek to już tego nie wiedzą


@picasssss1 Najbardziej korzystne to to jest dla banku chyba pko,ktory ile pamiętam bierze sobie 2,5 % prowizji #!$%@? wie za co. Jak by nie mógł tym się zajmować ZUS.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@masterdick:

Zobaczymy jak się im pod dupa ciepło zrobi i na gwałt będą szukać hajsu, no ciekawe gdzie go będą szukać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No pewnie na twoim koncie w banku. Co do tego ma PPK?

Ufanie rządowi że zaopiekuje się Twoimi pieniędzmi


Ale masz świadomość, że to nie rząd "opiekuje" się pieniędzmi na PPK, nie?
@EpicKris: Nie mam pieniędzy w banku, nie jestem szalony

Gówno mnie obchodzi kto się nimi opiekuje, jeżeli to nie ja

dajecie się łapać cyklicznie na jakaś demagogię i biurokratyczne zamieszanie, nie to nie rząd się opiekuje

To kto się opiekuję, kto jednym dekretem może z nimi zrobić co chce, Ty?
@card_man: Co za różnica kto je trzyma jeżeli to nie jestem ja

Pogadamy za 10 lat
Szkoda słów na lemingi, które się łapią na nowy przekręt co X lat

Zresztą ja nie z tych co mogą mieć coś wspólnego z ppk, nie ta strona, i bawi mnie to jak za kilka groszy dajecie się ruchać

Mniej Wam płacą ale za to część dają na ppk - gratuluję życiowych wyborów