Wpis z mikrobloga

Na głównej znalezisko o PPK, a w komentarzach piszą że tylko idiota się do PPK zapisuje xD
Pewnie tak samo mądrzy jak Ci co nie biorą wakacji kredytowych, bo lepiej mieć wszytko pod kontrolą xD

#gielda #ppk #inwestycje
  • 73
  • Odpowiedz
@card_man: najlepsi są ci od "hurr durr państwo w każdej chwili może zabrać jedną zmianą ustawy!" jednocześnie nie bojący się trzymać pieniędzy na ROR, które przecież też państwo może zabrać jedną ustawą. XD
  • Odpowiedz
@card_man: PPK nie ma sensu jeśli wiesz, że pracodawca nie żydzi na pracownikach i po prostu to co wsadza w PPK to po prostu nie dostaniecie w podwyżkach - wtedy te pieniądze i tak masz w pensji, a przy wypłacie nie przepada ci 30% tego pracodawcowego dodatku.
Robienie PPK ma tylko sens, kiedy nie da się inaczej wyciągnąć kasy od pracodawcy. Przy wypłacie ani nie masz dodatku z podatków ("od rządu")
  • Odpowiedz
jednocześnie nie bojący się trzymać pieniędzy na ROR, które przecież też państwo może zabrać jedną ustawą. XD


@Krupier: ale ty wiesz, że jest coś takiego jak fundusz bankowy i pieniądze w wysokości do bodajże 150 tysięcy euro są chronione?
  • Odpowiedz
@Xianth2: a masz tak? mało który pracodawca dorzuca pracownikowi ekstra w PPE, tutaj też chodzi o tarczę podatkową. jak ktoś może poczekać do emerytury i uda mu się potem zgodnie z ustawą wypłacić kasę z PPK bez podatku to wyjdzie lepiej na tym niż gdyby dostał tą kasę lata wcześniej jako podwyżka.
może w malych firmach to robi różnica, kto się zapisał to nie dostanie podwyżki takiej ale w dużych to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
jednocześnie nie bojący się trzymać pieniędzy na ROR, które przecież też państwo może zabrać jedną ustawą. XD


@Krupier: ale ty wiesz, że jest coś takiego jak fundusz bankowy i pieniądze w wysokości do bodajże 150 tysięcy euro są chronione?

@wiktorek_pl:

100k jak już.

No jest, i co z tego? To taki sam zapis na papierze jak każda inna ustawa. Zgodnie z waszą logiką można ją w jedną noc zmienić i
  • Odpowiedz
@Krupier nie przypisuj mnie do żadnej grupy pisząc "zgodnie z wasza logika". Nie należę do żadnej grupy, wskazuję tylko twoja niekompetencje w temacie w którym się wypowiadasz co pozwala sądzić, że #!$%@? powinieneś się odzywać w tym wątku.
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: niekompetencję zarzuca mi człowiek, który nawet nie wie do jakiej kwoty jest BFG, o ironio.

#!$%@? to się powinni odzywać takie gamonie, których nie będę tu przytaczał z nicków, a którzy właśnie #!$%@?ą o tym jak to rząd może #!$%@?ć pieniądze z PPK. Ok, skoro może to zrobić to równie dobrze może #!$%@?ć z ROR czy z IKE. Wystarczy przecież jedno tajemne posiedzenie i jedna zmiana ustawy, co to za
  • Odpowiedz
No jest, i co z tego? To taki sam zapis na papierze jak każda inna ustawa. Zgodnie z waszą logiką można ją w jedną noc zmienić i pieniądze zabrać. XD


@Krupier: Tylko, że w najnowszej historii Polski jeszcze się nie zdarzyło aby rząd zabrał pieniądze z ROR. A z kont emerytalnych już zabrał dwa razy. Stąd ta obawa.
  • Odpowiedz
@Krupier: @EpicKris: właśnie o OFE mówię. Wiem, że na papierze to może i nie do końca to samo, ale w OFE też miały być nasze, a jak się skończyło wszyscy wiemy. Jeśli komuś chce się bawić w te PPK to niech się bawi. Bo wypłacać to co miesiąc czy co dwa się opłaca. Ale mi się nie chce z tym piepszyć, aby zarobić kilkadziesiąt złotych.
  • Odpowiedz
właśnie o OFE mówię.


@pwone: to źle mówisz, nikt ci tych pieniędzy nie zabrał.

ale w OFE też miały być nasze, a jak się skończyło wszyscy wiemy.


@pwone: nie miały i nigdy nie były. Też kiedyś myślałem tak jak ty.

Ale mi się nie chce z tym piepszyć, aby zarobić kilkadziesiąt złotych.


@pwone: no nie chce ci się i spoko, nie robisz tego. Tymczasem na głównej co jakiś czas
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pwone:

właśnie o OFE mówię. Wiem, że na papierze to może i nie do końca to samo


To w ogóle nie jest to samo.

ale w OFE też miały być nasze


No nie.

Jeśli komuś chce się bawić w te PPK to niech się bawi. Bo wypłacać to co miesiąc czy co dwa się opłaca. Ale mi się nie chce z tym piepszyć, aby zarobić kilkadziesiąt złotych.


Spoko, 3 minuty zabawy
  • Odpowiedz