Wpis z mikrobloga

Sporo podróżuję poza Europą. Wiele razy spotkałem się z myśleniem jakiegoś lokalnego mieszkańca, że naziści to była polska partia polityczna. Na filmiku widać to całkiem dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@markhausen: Historia? Wiedza? A komu to potrzebne? Młodzi wolą dodawać słit focie na instagrama lub robić z siebie debila na youtubie.
Film Idiokracja miał być żartem, a staje się rzeczywistością.
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: i jednocześnie nie potrafisz zrozumieć niezbyt wyrafinowanego przekazu tekstowego, kręcąc się w kółko wokół spraw, na które już odpowiedziałem. Jeśli szukasz najbardziej praktycznego zastosowania pogłębiania swojej wiedzy, to będzie nią jej efekt uboczny - zrozumienie przekazu głębszego niż równoważnik zdania ma ulotce reklamowej.
  • Odpowiedz
Myslisz, że dlaczego tylu idiotów chce komunizmu, socjalizmu? Dlatego że wiedzą że to nigdy w historii się nie udało?


@pinkfloyd12: to nie był prawdziwy socjalizm ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak serio idea spoko, jednak nie działa. Kompletnie zapomniałem o tym, że jak się nie zna to zmuszeni ją powtarzać
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: Dzięki temu, że ktoś się ich pyta a oni nie znają odpowiedzi mogą sobie uświadomić jakimi debilami są.

Zauwaz jak sie rozmawia z lewakiem, feministką - zadasz im pytanie "kim jest kobieta" i nie potrafi na to odpowiedzieć. Bo nikt mu nigdy nie zadawł pytan, żeby mógł sie z własną pustką umysłową skonfrontować.

To tak jakby tobie wszyscy wokół wmawiali, że jestes doskonałym chirurgiem, od dziecka, wszyscy. Byłoby dla
  • Odpowiedz
@bh933901: myślałem, że jest głębszy sens niż, że osoby nie znające historii/ nie uczące się są nie samodzielne, manipulowane przez media i reszta co wypisaleś. Patrząc na świat mam wrażenie, że nie jest źle więc jestem w szoku jakie są tego konsekwencje.

Pierwszy raz spotkałem się z tym faktem, żadnych badań nigdy nie widziałem. Fajnie by było zrobić przymusową edukację by było lepiej na tym świecie, lecz się na to
  • Odpowiedz
@pinkfloyd12: ja mam świadomość bycia debilem i co mi to daje? Mam 70iq, budowę ciała utrudniającą parę ruchów, autyzm i kilka innych zaburzeń, o których nie chce mi się pisać.

Ja bym odpowiedział, że jest tym na kogo się czuję, ewentualnie odwołał się do tego jak jest postrzegana kobieta w jakiejś kulturze czy, że inną budowę i narządy płciowe niż mężczyzna.

Z tym chirurgiem słabe prowwanie. Mi życie na każdym
  • Odpowiedz
Zapewne wolałbyś los kraju powierzyć w ręce kogoś innego niz tobie podobni.


@pinkfloyd12: nie wiem. Najważniejsze to by była niska inflacja.

Nie uwierzyłbym w takie bajki bo widzę po sobie jaki jestem. Nic nigdy w życiu nie zrobiłem dobrze i to wynika tylko i wyłącznie z mojego #!$%@?, oraz nie wiem jak to
  • Odpowiedz
myślałem, że jest głębszy sens niż, że osoby nie znające historii/ nie uczące się są nie samodzielne, manipulowane przez media i reszta co wypisaleś. Patrząc na świat mam wrażenie, że nie jest źle więc jestem w szoku jakie są tego konsekwencje.


@przegro_pisarz: może jakbyś potrafił zrozumieć całą treść jednego chociaż wpisu, a nie zapominał, co było napisane w zdaniu poprzednim po przeczytaniu następnego, to być nie narzekał na to, że sens nie jest głęboki.

W sensie społecznym to jest dobre, że istnieją ludzie bez ambicji, gotowi żyć prostym życiem, wykonywać najmniej przyjemne zajęcia i wykonywać cudze polecenia. Można nawet powiedzieć, że zbyt indywidualistyczne społeczeństwo mogłoby być niewydolne, pozbawione spoiwa w postaci wspólnej dogmatyki etycznej czy wiary w legalizm. Natomiast czym innym interes społeczny, a czym innym interes jednostkowy, i tak jak wykształcenie mas może być społecznie zjawiskiem niekorzystnym, tak wciąż pozostaje korzystne
  • Odpowiedz
W sensie społecznym to jest dobre, że istnieją ludzie bez ambicji, gotowi żyć prostym życiem, wykonywać najmniej przyjemne zajęcia i wykonywać cudze polecenia. Można nawet powiedzieć, że zbyt indywidualistyczne społeczeństwo mogłoby być niewydolne, pozbawione spoiwa w postaci wspólnej dogmatyki etycznej czy wiary w legalizm. Natomiast czym innym interes społeczny, a czym innym interes jednostkowy, i tak jak wykształcenie mas może być społecznie zjawiskiem niekorzystnym, tak wciąż pozostaje korzystne jednostkowo.


@bh933901: dalej nie widzę w tym głębi. Spodziewałem się długich prac naukowych na ten temat. Przykre to jest, że ludzie nie mają ambicji, ale zauważyłem to u kilku grup społecznych, że przynajmniej można mieć polewkę z takich ludzi. Czasy się zmieniają i współcześnie młoda osoba bez ambicji jest pośmiewiskiem wśród rówieśników, którzy ciągle się uczą, uprawiają sport, rozwijają na wszelkie możliwe sposoby.

Kiedyś miałem wrażenie, że brak ambicji i wykonywanie cudzych poleceń czy nie przyjemnych prac może wynikać, że ktoś nie ma innej opcji i może życie mu się posypało. Jednak to kwestia ambicji. Sam mam 70iq dużo zaburzeń to raczej nie będę inżynierem czy
  • Odpowiedz