Wpis z mikrobloga

Ja mam 170 cm ale podchodzę do mojego wzrostu bezemocjonalnie i obiektywnie. Zastanawia mnie czy serio ludzie myślą, że wzrost coś daje? XD

Porównując mnie do znajomych i to co od nich słyszę, to jedyny moment kiedy ja narzekam na wzrost (czy moją budowe ciała, bo to trochę bardziej skomplikowane, mam lekką lordozę i mocne barki przez co przy moim wzroscie sprawia, że byle szmata z marketu może nie pasować) to przy zakupie ubrań. A tak to słyszę o tym, że ktoś się nie mieści w tramwaju, autobusie, samolocie czy samochodzie, że łóżka w wynajmowanych pokojach są zawsze za małe, że sufity za niskie, ze drzwi za małe. Itp.

Idąc dalej, wyżsi/więksi ludzie mają większe zapotrzebowanie na jedzenie, picie, inne rzeczy. Produkują przy tym więcej odpadów. Ich ubrania to też więcej materiału, muszą mieć większe meble, co nie tylko kosztuje więcej materiału to zajmuje więcej miejsca. Jak ja złoże swoje mniejsze ubrania to przecież będą zajmować mniej miejsca, wiadomo to może być 5-10% ale jednak.

Gdybyśmy poszli o krok dalej i wyobrazili sobie przyszłość wysokorozwinięte cywilizacji z podziałem na role dostosowane do cech postaci. To po pierwsze lepiej by było celowo likwidować ludzi wyższych (czy większych, np grubych) bo marnują więcej materiałów i więcej śmieci produkują. Do tego gdyby rozdzielać pracę z przydziału to większa szansa, że wzrostak z standardowym iq poleci na miejscówkę ciężkiej pracy fizycznej. Swoją drogą też jeden znajomy 186 cm coś tam ćwiczył kiedyś usłyszał w pracy dorywczej, że wygląda na silnego i będzie nosić/przesuwać jakieś ciężkie rzeczy xDDD giga nagroda.

Gdybym nie czytał na wykopie jakie to źłe to bym nigdy nawet nie doszedł do takich myśli naturalnymi wnioskami xDD

Te same tagi co post z wczoraj:
#blackpill #pieklomezczyzn #pieklokobiet #redpill #bekaztwitterowychjulek #niebieskiepaski #rozowepaski

Czy serio uważasz, że wyzszy wzrot to lepiej? xD

  • TAK 85.3% (227)
  • NIE 14.7% (39)

Oddanych głosów: 266

  • 97
@NewBlueSky: jeszcze jedno, ktoś tam napisał, że to (brak dyskryminacji) taka sama dyskryminacja jak w Mensie.

No tylko dla mnie to wzorstaki narzekają więcej na wzorst i mówią o nim ciągle i płaczą, tak jak przegrywy z low iq płaczą, że są ludzie mądrzejsi. Więc to oni są przegrywowi xDD
@NewBlueSky: Miałem współlokatora 170 cm. Ćwiczył, wspinał się, klata zrobiona, z mordy niezły, a mimo to był tak zakompleksiony z tego powodu, że nie startował do równych sobie lub wyższych lasek, a z tych niższych zadowalał się byle czym (jak jeszcze z nim mieszkałem, to zadawał się z pucołowatą borderką 6/10).

Ja mam 170 cm ale podchodzę do mojego wzrostu bezemocjonalnie


Gdyby tak było, to byś tego wpisu nie wrzucił. Ja
@NewBlueSky: Oczywiście że daje to tak jakby mówić że ładna morda, duży penis albo pieniądze nic nie dają. Można się kłócić o kwestię tego ile i co daje, ale twierdzić że nic daje jest kretynizmem.


@Niski_Manlet: no nie, mowi o obiektywnym spojrzeniu, a nie ciaglym powtarzaniu o tym ze wyzszy wzorst cos daje xD

Co takiego obiektywnego daje wyzszy wzrost? W sumie teoretycznie wzosrt pewnie w granicach 175-185 cm daje
@NewBlueSky: Miałem współlokatora 170 cm. Ćwiczył, wspinał się, klata zrobiona, z mordy niezły, a mimo to był tak zakompleksiony z tego powodu, że nie startował do równych sobie lub wyższych lasek, a z tych niższych zadowalał się byle czym (jak jeszcze z nim mieszkałem, to zadawał się z pucołowatą borderką 6/10).


@Hangry: dlaczego wszystko jest sprowadzane do rozmnazania sie? XD

giga przegrywy na wykopie xDDD
@NewBlueSky: nie widziałem jeszcze na wykopie by ktos wysoki chwalil sie ze podchodzi do swojego wzrostu bezemocjonalnie i obiektywnie. Może dlatego, że podchodzą do tego bezemocjonalnie i obiektywnie, nie myślą ciągle o tym, że ich wzrost jest niewystarczajacy i nie muszą zastanawiac sie nad tym, że gdyby wyobrazic sobie zycie w wysokorozwinietych cywilizacjach to mieliby lepiej.
W jaki sposob sie kompromituje? XDD

Gdyby tak było, to byś tego wpisu nie wrzucił. Ja wzrost > 190 cm uważam za kalectwo i tak samo < 175.


@Hangry: mnie to zastanawia, od dziecka analizuje rzeczywistosc i oceniam innych ludzi (ale nie tak prostacko jak wiekszosc spoleczenstwa, czytam ich jak ksiazki). I sa rzeczy ktorych nie rozumiem. Wiele rzeczy. Nie boje sie o nie pytac.

Jak bylem dzieckiem to ciagle slyszalem
Dlaczego ma sie nie sprowadzać skoro do tego jesteśmy stworzeni. Zgrywasz chłodnego alfę ale jakimś cudem ten wpis musiałeś napisać bo cie aż swierzbiło. Sprowadza się bo i facet i baba chcą sie pieprzyć albo tworzyć potomstwo. Tak po prostu. Nie powiesz mi ze nigdy nie czułeś zagrożeni przed dużym/wysokim typem. Juz sam ten respekt od niższych miło buduje takiego przegrywa wzrostaka. Lipnie być niższym od prawie każdego będąc tą silną płcią.
@NewBlueSky: nie widziałem jeszcze na wykopie by ktos wysoki chwalil sie ze podchodzi do swojego wzrostu bezemocjonalnie i obiektywnie. Może dlatego, że podchodzą do tego bezemocjonalnie i obiektywnie, nie myślą ciągle o tym, że ich wzrost jest niewystarczajacy i nie muszą zastanawiac sie nad tym, że gdyby wyobrazic sobie zycie w wysokorozwinietych cywilizacjach to mieliby lepiej.


@matusek123: bo to specyczne dla lepiej rozwinietych ludzi. To ja na kazdy temat jaki
@NewBlueSky: Poczytaj sobie o Height discrimination(heightism) w anglojęzycznej części internetu jest sporo artykułów na ten temat wraz z odnośnikami, zobaczysz że dyskryminacja ze względu na wzrost może wpływać na wiele życiowych kwestii.


@Niski_Manlet: moze cos takiego istnieje w niskiej czesci spoleczenstwa. Nie watpie, ludzie slabi i przegrywy sa bardzo wyczuleni na takie szczegoly xD

Dlaczego ma sie nie sprowadzać skoro do tego jesteśmy stworzeni. Zgrywasz chłodnego alfę ale jakimś cudem
@NewBlueSky: Wiesz wystarczy, że masz podobne kwalifikacje co twój wysoki znajomy i podobny poziom urody twarzy. Jak myślisz kto dostanie pracę, ty czy on? Wszystkie badania pokazują, że wśród osób na wysokich stanowiskach w dużych i średnich firmach prawie nie ma facetów poniżej 170 cm , stanowią oni mniej niż 7% zatrudnionych facetów za to powyżej 180 cm jest ponad 75%. Oczywiście atrakcyjna twarz ma większe znaczenie, ale taka twarz to
@NewBlueSky: Wiesz wystarczy, że masz podobne kwalifikacje co twój wysoki znajomy i podobny poziom urody twarzy. Jak myślisz kto dostanie pracę, ty czy on? Wszystkie badania pokazują, że wśród osób na wysokich stanowiskach w dużych i średnich firmach prawie nie ma facetów poniżej 170 cm , stanowią oni mniej niż 7% zatrudnionych facetów za to powyżej 180 cm jest ponad 75%. Oczywiście atrakcyjna twarz ma większe znaczenie, ale taka twarz to
aby wyglądać poważniej w oczach ludzi


@Reretos: czyli to stad sie bierze to przekonanie? przegrywy chca wygladac powazniej? pragna akceptacji.

W sumie to standardowy schemat ktory zauwazylem w szkole. Normik nie rozni sie niczym od przegrywa, oboje pragna akceptacji jakiejs grupy i czlonkostwa w niej. Tylko jeden to dostaje (np z uwagi na kase, niech bedzie wzrost, wyglad, itd), a drugi nie. Oboje sa marni xD i zawsze mialem beke z
Ja wzrost > 190 cm uważam za kalectwo

bo?xd


@RychuiPeja: A próbowałeś jeździć sportowym samochodem, motocyklem, na snowboardzie? Większość dyscyplin sportowych promuje średni wzrost i zwinność.

Jak ci się podróżuje w środkach komunikacji zbiorowej? W samolocie? Jak często zdarza ci się o coś #!$%@?ć głową?

Jaki masz rozmiar stopy? Spodni?

Co możesz, czego nie może osoba o wzroście 185 cm?

Każdy odchył od normy jest patologią. Ja się załapałem na dolną