Wpis z mikrobloga

Córka właśnie wróciła z obozu i opiekunki mi opowiedziały, że w jednym z pokoi dziewczynki dokuczały jednej która z nimi mieszkała. I dziecię moje zrobiło porządek, porozstawiało dokuczające po kątach, przygarnęło dziewczynkę. Potem poszła z tą dziewczynką do opiekunów, pomogła wszystko wyjaśnić, pogadała rozez telefon z jej mamą i wszystko jej opowiedziała i wyjaśniła. Teraz na dworcu mama tej dziewczynki ją znalazła, dała jej czekoladę i jej podziękowała. Robi się gdzie tak cieplutko na serduszku, że chyba nienajgorzej córkę wychowaliśmy #dzieci #czujedobrzeczlowiek #wakacje
  • 80
@mbasasello: to czym się podniecasz? Xd 5 lat e takim wieku to ogromna różnica a Ty pisałeś jakby miała tyle co one xD


@Kano7: @mbasasello: xD dokladnie. 15 lat to w niektorych grupach sa mlodsi wychowawcy xD prawie dorosla dziewczyna, ktora jest w wieku takim, ze w przerwie od walenia wody i walenia innych mlodych wychowawcow ogarnela klocace sie dzieciaki xdd

Co ty op masz w glowie. Tacy 15
@Tapirro: Do pierwszej części: tu już rola opiekunek, ale skoro pochwaliły jego córkę, to można przyjąć, ze jakieś konsekwencje były (np dowiedzieli się rodzice), a co do drugiej: wyzywanie od frajera jest pozytywne, jeśli robi to osoba patologiczna, to wręcz jak miód na serce.

@mbasasello: gratulacje, mi tez się zdarzało nękać, ale później miałem świetny kontakt z tymi osobami. Wiec tak powinno być, dzieciaki tez wychowuje na (tzw. Przez patologie)
@Kano7
@Bekonik
zrozumiałe że OP jest dumny. Niejedno dziecko w wieku 15 lat (a nawet starsze) by na to przymknęło oko albo wręcz się dołączyło. Wiem, brzmi nierealnie, ale chyba mało wiadomości i doniesień tego typu widzieliście. Kurde, pamiętacie choćby afery z uczniami dręczącym nauczycieli albo znęcającym i się nad osobami starszymi, o rówieśnikach już nie wspomnę bo takich akcji to multum.
Niestety, ale żeby dziecko poza empatią pomyślało że może/powinno zareagować
@sebbbbb: @Bleck: tak, tak, nie wiem pod jakim kamieniem sie przegrywy wychowaliscie, ale w wiekszosci przypadkow sprawa jest lagodzona, dzieciaki rozdzielane. Takie akcje dzieja sie na WSZYSTKICH obozach, afery sa o jakims maly procencie.
I oczywiscie, ze roznica wieku ma znaczenie, bo to nie jest twoja grupa znajomych wiec rozdzielnie nie jest problemem bo nie masz presji srodowiska.

Ktos kto rozdziela mlodych moze nie reagowac w swojej grupie wiekowej z