Wpis z mikrobloga

Polecicie jakiś lek bez recepty na zgagę?

Dostałem ponad miesiąc temu receptę na ZIRID tabletki powlekane 0,05 g i EMANERA kapsułki dojelitowe twarde 0,02 g, jednak nie realizowałem recepty, bo myślałem, że jest ważna z pół roku. Dziś poszedłem i się okazało, że recepta się przedawniła. Wziąłbym kolejną, ale jutro jadę za granicę i już nie dam rady. Lekarz mówił, że jeden z tych leków się połyka na czczo rano, potem się nie je nic przez pół roku i ogranicza to wydzielanie kwasu solnego przez cały dzień i zgagi nie ma.

Znacie coś podobnego tylko, że bez recepty?

#zdrowie #leki #medycyna #apteka #zgaga #choroby
OktawianAugust - Polecicie jakiś lek bez recepty na zgagę?

Dostałem ponad miesiąc ...

źródło: comment_1660417462U2Jm9G8iYh4V7fkO8EbfDh.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

potem się nie je nic przez pół roku


@OktawianAugust: nieźle, powodzenia.

bez recepty nic. Już lepiej jakbyś trzymał dietę i nie jadł produktów wzmagających wydzielanie kwasów żołądkowych, bo jak zaczniesz brać tabletki to już raczej czeka Cię długa walka.
Możesz spróbować pierwszy lepszy Polprazol, który stosujesz też 30 min przed posiłkiem, ale nie polecam po prostu.
  • Odpowiedz
@OktawianAugust: moja terapia przy nawrotach to tabletki z pantoprazolem 20mg
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pantoprazol
https://www.medonet.pl/zdrowie,polprazol---lek-na-zgage-i-refluks--jak-go-prawidlowo-stosowac-,artykul,1725256.html
Terapia u mnie przy nawrotach silnego refluksu to do ustąpienia objawów 2 tabletki, jedna rano pół godziny przed jedzeniem i jedna wieczorem około 3-4 godzin po ostatnim posiłku. Po ustąpieniu objawów 1 tabletka rano i jeśli nie ma objawów nawrotu po kilkunastu dniach to 1 rano co drugi dzień. Później odstawiam i ewentualnie biorę doraźnie. Nie ma na rynku niczego lepszego.

Terapia sodą oczyszczoną, spożywczą jak najbardziej ale tylko doraźnie bo nie leczy przyczyny ale tylko łagodzi objawy. Wodorowęglan sodu plus kwas żołądkowy daje w reakcji wodę, dwutlenek węgla i sól wiec mogą być przeciwwskazania np. przy podwyższonym ciśnieniu. Problemem jest to że soda nie hamuje wydzielania kwasu żołądkowego i jeśli żołądek jest sporo rozregulowany to następuje dalsze wydzielanie tegoż kwasu co powoduje też dalszą potrzebę przyjmowania sody. w rezultacie następuje gromadzenie się treści żołądkowych co może już być niebezpieczne
  • Odpowiedz
@dr_Batman: soda spożywcza to jest tradycyjny, doraźny środek na zgagę i tak jest sprzedawany np. w Niemczech w drogeriach. ty czytałeś w ogóle co ja napisałem czy już wszystkie rozumy pojadłeś i ci się teraz odbija?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krupkka: Przeczytałam dokładnie, tradycyjnie w Indiach okłada się rany krowim łajnie. Ale współczesna medycyna dowody na to że tp głupie o niebezpieczne.
Ja? To nie ja opieram swoją wiedzę na artykułach z internetu i trafycyjnych środkach. A jak już komuś doradzam to korzystam z uznanej opartej na faktach medycynie.
  • Odpowiedz