Wpis z mikrobloga

  • 131
Największe zagrożenie w ruchu drogowym powodują 3 typy kierowców:
- #!$%@?ący sebix w dwudziestoletnim BMW pospawanym z dwóch trupów na łysych oponach
- kobieta w suvie wielkości półciężarówki, której głowa ledwo wystaje nad kierownicę, jadąca z gówniakiem
- dziadek w Seicento z postępującą demencją i okularami z denkami od słoików
#rower #motoryzacja #samochody #ruchdrogowy #polskiedrogi
  • 39
@MilionoweMultikonto: dzisiaj miałem 3 sytuacje skrajnie niebezpieczne spowodowane przez rowerzystów - pasy (brak ścieżki dla rowerów), skręcam powolutku na strzałce i chłop na rowerze wyskakuje zza mnie z prawej strony przed samą maską. Jak ja mam kogoś takiego zauważyć? Sami się proszą o incydent i tylko człowiekowi ciśnienie podnoszą idioci.
@xionze:

To jest statystyka wypadków, czyli zdarzeń z uszkodzeniem ciała.

Ciekawa byłaba statystyka wszystkich kolizji, bo o ile kobiety nie #!$%@?ą po wioskach i nie wyprzedzają na pałę, to w ruchu miejskim czasem brakuje im orientacji przestrzennej (a na kursach w Polsce nie uczą rozglądania się dokoła).
@xionze:
Statystycznie kobiety częściej mają wypadki na skrzyżowaniach, a rzadziej z powodu prędkości i wyprzedzania.
https://www.syracuse.com/news/2011/07/women_worse_drivers_more_crashes_than_men_less_driving.html

Na rowerze tak samo:
https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/17457300.2019.1653930

BTW. Po uwzględnieniu ilości przejechanych kilometrów, kobiety są na podobnym lub ciut gorszym poziomie jak mężczyźni.
życie to nie memy.


@xionze: fajna statystyka. Szkoda, że nie pokazuje, że warunkiem w "niedostosowanie prędkości do warunków na drodze" jest banda kretynów o których wspomniał OP którzy nie patrzą, nie myślą i jeżdżą jakby byli sami na drodze.
@xionze: Takie badanie dobrze by odnieść do proporcji płci wśród kierowców. Czyli ile procent kierowców jest płci męskiej i damskiej i wtedy sprawdzić ilość wypadków.

Dodatkowo odnieść do ilości przejechanych kilometrów. To dałoby bardziej rzetelny obraz. Bo jestem w stanie się założyć z duża doza pewności ze to logiczne ze więcej wypadków ilościowo powodują mężczyźni gdyż tez ilościowo jest ich więcej na drogach