Wpis z mikrobloga

Sekta Świadków Jehowy na polowaniu.
~11.08.2022 nasłonecznione


---
Od około dwóch tygodni ŚJ we wzmożonym trybie okupują w kilku dzielnicach najbardziej ruchliwe skrzyżowania stolicy licząc na nowe ofiary.
Na to, że uda się wciągnąć w machinę sekty kolejne zbłąkane dusze, nie wspominając im z początku o wielu chorych praktykach jak wykluczanie najbliższych niewierzących osób z otoczenia czy wmawianie ludziom że transfuzja krwi to grzech.

A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Można znaleźć w Internecie wiele informacji na temat tego jak działa ta machina. Również na mikroblogu byli wyznawcy tej sekty nie raz opisywali swoje przykre doświadczenia.

Teraz organizacja JW poluje na Ukraińców zagubionych i szukających wsparcia przez wojnę jaka opanowała ich kraj. Widzimy to po materiałach reklamowych perfidnie sugerujących tematykę "pokoju" pod płaszczem tej sekty.

Z kolei zwolennicy ŚJ na mikroblogu (są tu tacy) usilnie próbują odwracać kota ogonem, udając, że problem ŚJ nie istnieje i wszyscy dookoła wmówili sobie historię na ich temat. Mozna o tym poczytać w poprzednich moich wpisach na ten temat.

Najczęstszym pierwszym argumentem takich wykopków jest coś w stylu "ŚJ są związkiem wyznaniowym a nie sektą".
No i są, tyle że polskie prawo nie reguluje takiego pojęcia jak sekta.
Kolejnym wątkiem często pojawiającym się z ich strony są wyszczególniane przestępstwa Kościoła Katolickiego jakich dopuszczają się jego przedstawiciele. Mają one na celu oczywiście skierować dyskusje na inne tory (częsta manipulacja stosowana przez ŚJ w rozmowie), ponieważ logicznie myśląc osoba i tak uzna że czyjeś przestępstwa i złe praktyki nie usprawiedliwiają występków innej grupy.

Do tego dochodzi notoryczne, nielegalne ustawiane w pasie ruchu drogowego jakim jest chodnik materiałów reklamowych, dlatego też widząc takie osoby zachęcam do zgłaszania ich do odpowiednich służb miejskich.
Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego (wyrok z 16 maja 2018 r., sygn. akt II GSK 87/1) sądy uznały, że:
- droga z chodnikiem i przestrzeń nad nimi stanowią pas drogowy;
- nie ma znaczenia to, na jakiej wysokości reklama wisi nad chodnikiem;
- nie ma znaczenia to, czy reklama utrudnia ruch pieszych lub pojazdów;
- nie ma znaczenia to, czy reklama koliduje z urządzeniami drogowymi lub wpływa na bezpieczeństwo;
- jeśli reklamę umieszczono na budynku tak, że wystaje nad pas drogowy, to mamy do czynienia z zajęciem pasa drogowego, na które jest potrzebne zezwolenie;
- w razie zajęcia pasa drogowego bez zezwolenia, nakłada się karę stanowiącą dziesięciokrotność opłaty, jaką należałoby uiścić za legalne zajęcie pasa.

I tu również pojawiają się obrońcy ŚJ mówiąc "że przecież oni nikomu nie szkodzą".

Jak agumentowalem wyżej i we wcześniejszych wpisach i komentarzach - szkodzą.
A do tego nielegalnie się reklamują zaśmiecając przestrzeń publiczną i mając się za lepszych od innych którzy muszą tego prawa przestrzegać i płacić za reklamy.

W tej sprawie skierowałem już do Urzędu Miasta Warszawy pismo z prośbą o wyjaśnienie kwestii legalności tych stojaków wraz z dokumentacją w postaci zdjęć z dotychczasowych wpisów j z zapytaniem o ilość uiszczonych do tej pory opłat za takie reklamy w roku 2022.

Nie państwu wyznaniowemu.

#swiadkowiejehowy #jechowi #religia #bekazpodludzi #sekta #oszukujo #prawo #wiara #reklama
Pobierz bizonsky - Sekta Świadków Jehowy na polowaniu.
~11.08.2022 nasłonecznione

 
---
Od o...
źródło: comment_1660201875cWVDEIuV2h2lnAY99CBNPW.jpg
  • 69
@onuceSzatana nie jest to zasadne, naucz się czytać ze zrozumieniem i myśleć logicznie

Ci ludzie nie noszą sobie logo na koszulce idąc przez miasto tylko stawiają stojak z logo organizacji i używają tej reklamy stacjonarnie do wabienia "wiernych" XD jak nie widzisz różnicy między znakiem Nike na bucie to jesteś niezbyt mądry ¯_(ツ)_/¯
@onuceSzatana może i mają taki cel ale nie są tablica reklamową w myśl ustawy, to że nazwiesz mnie gburem po tym jak obalam twoje fikołki tego nie zmieni XD

Nie to nie ja, kolejne źle skojarzone fakty.
@onuceSzatana czy przyszedłeś się kłócić czy nie łatwo można ocenić po drugim komentarzu w którym piszesz m.in. o prześladowaniach (XD) po tym jak grzecznie i merytorycznie odpowiedziałem na pierwszy twój komentarz

jaki jest koń każdy widzi :)
@bizonsky: Jakie inne organzacje wystawiajace standy reklamowe bedziesz w ten sam sposob przesladowal, zeby placily? Krwiodawstwo? Adopcje zwierzat? Zbiorki podpisow parii pod ustawami? Kto ci jeszcze pas drogowy, frustracie, zajmuje?
@onuceSzatana XD póki co jedynym frustratem w tym lokalu jesteś ty #pdk

Ja w tym wypadku traktuje ustawę która przytaczam jako dodatkowy argument do przedstawienia praktyk ŚJ odbiegających od ogolnoprzyjetych norm społecznych i kulturowych i aby podkreślić ich nieuczciwość wobec innych ludzi oraz celem podniesienia dyskusji na ich temat.

Ty robisz z tego argument główny wątek i odwracasz znowu kota ogonem jak poprzednicy broniący tej sekty.

A jest to argument pokazujący doskonale,
Żaden katolik do mnie jeszcze nie zapukał czy chcę posłuchać o panu i zbawcy


@rzuf22: No to żyjesz w jakiejś innej kulturze niż ja. Tam skąd pochodzę raz do roku ksiądz z obstawą dokładnie właśnie puka do prawie każdych drzwi. O panu i zbawcy można posłuchać na codziennej mszy transmitowanej w TVP, albo przed "Panoramą" w "Słowie na niedzielę" czy w innych licznych programach katolickich.

Możesz mi wymienić jakiś zamach islamistów
No to żyjesz w jakiejś innej kulturze niż ja.


@swiadomy_anakolut: Na pewno, ja nie jestem ŚJ

Tam skąd pochodzę raz do roku ksiądz z obstawą dokładnie właśnie puka do prawie każdych drzwi.


@swiadomy_anakolut: Kiedyś tak było, ale odkąd mieszkam w krakowie, ani razu nie pukał takowy. Poza tym, oni chodzą po kolędzie, a nie nagabują ludzi. Ba, najpierw przychodzi ministrant z pytaniem czy w ogóle dane mieszkanie księdza przyjmuje. 0